Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj az, hogy 27 évesen...

Miért baj az, hogy 27 évesen még igénybe veszem a "mama hotelt"?

Figyelt kérdés

Sok albérletet fizető velem egykorú ismerősöm csak nevetve legyint rám mikor elmondom,hogy még otthon lakok a szüleimmel.


Félre ne értsétek nem tartom magam egy léhűtőnek dolgozok(főállásban)mellette végzem az egyetemet levelezőn(állami ösztöndíjjal)


Havi szinten adok haza,mert ez a természetes,bár sose kérték otthon.


Van az egyik nagyobb bankban lakástakarék számlám(havi 20e)mellette még félre teszek annyit amennyit tudok,de ebből vagy 8-10 évig nem lesz saját ingatlan.


Sok kapcsolatom ment amiatt tönkre,hogy nem akartam albérletbe költözni,hogy más lakását fizethessem


Szóval olyan nagy baj,ha valaki a 20-asévei végén és a harmincas évei elején még otthon lakik?



2018. okt. 14. 15:47
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
82%

Én értem, hogy neked gond az albérlet. De akkor ne akarj most párkapcsolatot. Vagy hogy gondolod, majd 8 évig járogattok, és majd utána kezdtek közös életet... hát ennyire türelmes nő nem létezik.

Én sosem értettem ezt az albérletfóbiát. Egyedül még csak-csak értem, hogy nem akartad, de hogy a párjaiddal sem... Szerencsére nálunk ez nem volt probléma, és albérlet mellett is 3 év alatt összejött az önerő a sajátra.

2018. okt. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim válasza:
59%
Azért nem akar albérletet, mert havi szinten ha felezik is 40-60 ezer forint pénzkidobás. Az meg, hogy van kapcsolat nem sokat jelent, lehet fél év múlva szétmentek és egy csomó pénz megy ki az ablakon. Én megértelek.
2018. okt. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
60%

#11, az "albérletfóbia" oka egyszerű: ráköltheted 10 lakás árát is, és egy szög nincs a falban, ami a tiéd lenne. Ha elromlik valami, a főbérlőnek nem lesz sürgős megcsináltatni, az albérlő meg miért csináltatná meg a másét?

Ráadásul ha valaki rádígér egy tízessel, azonnal megtanulsz repülni.

2018. okt. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
31%

Akkor most gusztustalankodom, és megkérdezem - csak erre a szülők a "segged alá tolják"-ja reagálva -, hogy azoknak a szülei mit csináltak, akik NEM kapnak lakást? Mert az én szüleim mindig mentek a képzések, a jobb lehetőségek felé. És felnőve én is ezt teszem. Nemcsak beülök a Tescoba pénztárosnak 20 évesen, hogy onnan menjek nyugdíjba.


Nem voltak Forbes listás milliomosok, nem volt a legmenőbb telcsikénk meg 50 ezer forintos cipellőnk, de tudtak lakást venni. Oké, egy lenézett panel, de ez is valami.

2018. okt. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim válasza:
28%
Ráadásul, egy csomó csaj ezzel az albérlettel úgy van, hogy akarja, hogy legyen, de ne kelljen érte fizetni vagy ne sokat. A legtöbbnek ha megmondod, hogy akkor ha ideköltözöl felezünk, egyből húzza a száját.
2018. okt. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
79%

Ha neked pénzkidobás az, hogy fizetsz egy szolgáltatásért, ahol a pároddal élhetsz, és nem kell a szülōket kerülgetve a gyerekszobádba vinned...

Amúgy vidéken éltek gondolom. Bp-en nem nagyon találkozom ezzel a mentalitással, meg külföldön is voltam több országban, ott is teljesen természetes volt, hogy a fiatalok albérletbe költöznek. Ennyi erővel bármiféle szolgáltatásra, amiért fizet az ember, lehet mondani, hogy pénzkidobás.

2018. okt. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
68%
+egy csomó előnye is van az albérletnek. Nem vagy röghöz kötve,mint egy hitellel, lehet keresni kisebbet/nagyobbat, munkahelyhez közelit...stb. Mi simán csináltunk mindent az albérletben, festés, javítás...stb. Tulajjal megbeszélve lelaktuk. Két abérletbe laktunk csak, de ez egyikben sem volt gond. Engem nem zavart, hogy nem a miénk, attól még olyanra alakítottuk, ahogy mi szerettük volna. A gyerekek miatt mentünk sajátba, mert gyerekkel Magyaro.-n baromi nehéz albérletet találni, úgyhogy hitelből vettünk lakást, mikor terhes lettem. De pl munkába bejárás nettó szívás, ha albérlet lenne, simán költözhetnénk közelebb pl.
2018. okt. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
58%
Én abszolút megértem. Az én szüleim nagyon jól élnek, mindenük megvan és egy forintot nem fogadnak el senkitől sem a családban, támogatták a testvéremet is és engem is. Ez megeggyezés kérdése és nem élősködés stb. Nyilván, ha szükség lenne a pénzre, akkor hazaadnék, de mivel bőven tudnak félretenni és költeni mindenre, ezért inkább nem kérnek tőlem semmit és így félre tudok tenni. Egyetemet végeztem, most csinálom a második diplomámat és dolgozom mellette. Rengeteg pénz kell az iskolai dolgokra, utazásra stb., amit egy 120.000 forintos albérletdíj és a rezsi még jócskán megdobna... Így, otthon élve jelentősen több pénzt megtakarítok. Jó a kapcsolatom a szüleimmel, nagyon jól együtt tudunk élni és a lakásunk elhelyezkedése is pont jó. Nyilván nem az a célom, hogy 40 évesen is a szüleimmel lakjak, de amíg nincsen egy komoly párkapcsolatom, addig teljesen feleslegesnek érzem azt, hogy elszórjam minden pénzem arra, hogy egy pár négyzetméteres albérletben nyomorogjak egyedül, miközben van sokkal jobb (komfortosabb, kedvesebb, szebb, anyagilag is kedvezőbb) lehetőségem. 26/L
2018. okt. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

14

Tényleg leszűrted a kérdésemből,hogy nem vagyok BP-i?Valamit tudsz,de tény nem vagyok fővárosi.Győr-Moson- Sopron megyében lakok(Győrben).

Ingatlanvásárlás szempontjából az ország egyik,ha nem legdrágább városában.

2018. okt. 14. 16:36
 20/46 anonim ***** válasza:
74%

#14 te most arról a generációról beszélsz, akik az "átkozsban" voltak fiatalok. Ez nagyon szép és jó, csak ennyi erővel a Római Birodalmat is felhozhatnád, mert a mai helyzethez pontosan annyi köze van.

- Egyrészt az "átkozsban" a forint sokkal többet ért. Lehet, hogy havi 1000 forintot kerestél csak, viszont hónap végére nem csak szárazkenyérre meg krumplistésztára futotta, mint ma. Volt miből félretenni az utódoknak kecóra.

- Másrészt akkoriban nem volt ingatlanlufi, meg világválság. Ezt mindkettőt az imádott vadkapitalizmus hozta el nékünk (mondjuk mi még jól is jártunk, Albániában polgárháborút okozott, 15 ezer embert mészároltak le)

- Harmadrészt volt munkája mindenkinek. Olyan nem volt, hogy valakinek nincs kedve dolgozni, azt már vitték is be a sittre a germók közé. Tehát akkoriban tényleg minden lehetőség adott volt arra, hogy valaki önerőből lakást vásároljon, vagy akár építtessen.

2018. okt. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!