Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj az, hogy 27 évesen...

Miért baj az, hogy 27 évesen még igénybe veszem a "mama hotelt"?

Figyelt kérdés

Sok albérletet fizető velem egykorú ismerősöm csak nevetve legyint rám mikor elmondom,hogy még otthon lakok a szüleimmel.


Félre ne értsétek nem tartom magam egy léhűtőnek dolgozok(főállásban)mellette végzem az egyetemet levelezőn(állami ösztöndíjjal)


Havi szinten adok haza,mert ez a természetes,bár sose kérték otthon.


Van az egyik nagyobb bankban lakástakarék számlám(havi 20e)mellette még félre teszek annyit amennyit tudok,de ebből vagy 8-10 évig nem lesz saját ingatlan.


Sok kapcsolatom ment amiatt tönkre,hogy nem akartam albérletbe költözni,hogy más lakását fizethessem


Szóval olyan nagy baj,ha valaki a 20-asévei végén és a harmincas évei elején még otthon lakik?



2018. okt. 14. 15:47
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
45%

Én női szemmel azért tartom egészségtelennek, mert ez nem tükröz túl nagy önállóságot. Nekem egy férfi legyen talpraesett, jég hátán is megélő, akivel lehet közös jövőt építeni.

Másrészt, nem akarnám az anyóst kerülgetni, legyen bármilyen jó fej. Nem egy családot láttam már emiatt szétesni vagy sürgős költözésbe kezdeni, mert évekig éltek az "anyós hotelban" és a gyereket is ott nevelték. Nem egészséges, valahol valaki sérülni fog. És az se derül ki, hogy a 2 ember így hogyan tud együtt élni. Még egy jóízűt veszekedni se lehet, mert a mama hallja... Azt mondod nem lesz még lakásod vagy 8-10 évig, pedig otthon laksz? Elég rosszul gazdálkodsz akkor. Még úgy is össze kell jönnie a dolognak, hogy beleadsz a rezsibe és havi 20-at félre teszel. Ezzel az erővel kivehetnél egy olcsó garzont is.

Szóval ha így élsz, akkor számíts rá, hogy egyedül maradsz.

Az sz*r kifogás volt a nőidtől, hogy nem akarnak albérletet fizetni. Veled nem akartak élni, drágám. Minden épeszű nő ki akarja próbálni a pasiját 1 fedél alatt, mielőt hozzá manne. Sajna ez van :/ De ez egy másik téma lesz.

2018. okt. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

Kedves 21 szerintem te rosszul értelmezted a leírásomat.Nem a nők nem akartak albérletbe menni hanem én.

A volt barátnőim mindegyike közös albérletet akart velem, én voltam az aki megvétozta ezt minden alkalommal "drágám".És igen a pénz miatt.

2018. okt. 14. 19:33
 23/46 anonim ***** válasza:
45%
Akkor lakj anyukádnál még 8-10 évig,ha így jó neked.De 35-37 évesen nem lesz már olyan könnyű a társkeresés,mint most fiatalon,és ha gyereket is akarsz,elég vén leszel már mire összejön.
2018. okt. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom az ingatlanlufi is szar kifogás, kedves #21. Végülis egyszerűbb a férfin leverni az adott gazdasági helyzetet, mint átgondolni.
2018. okt. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
68%
Nem akarod elengedni Anyu mellét,ez ennyi,nem kell barátnő,senki senki se akar Anyuval versenyezni a szomszéd szobában d gni.. Legyél egyedül,jobb az úgy.
2018. okt. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
59%

Egy korodbeli nő nem akar 8-10 évig járogatni, vagy az anyós-jelölthöz költözni, hanem saját otthont szeretne kialakítani a párjával, és oda szülni gyereket. Arról nem is beszélve, hogy 35 felett is eléggé kockázatos már a szülés, ergo akkor szüljön anyád nyakára, mert te nem akarsz elköltözni, de mondjuk 6-7 év járás után (tehát olyan 33-34 éves korod körül, HA elméletben most összejönnél egy nővel) már jó lenne a gyerek?

Vagy akkor legyél szingli még olyan 5 évig, és 32 évesen gyere össze egy 22 évessel, ő talán kibírna még 3-6 évet, mire lehetne lakást venni és gyereket vállalni oda.

2018. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
81%

Tényleg nem kötekedni akarok, de ezt az "ingatlanlufit" hogy gondoljátok?

Szerintem nem fog semmi kipukkadni. Maximum stagnálni fognak az ingatlan árak egy idő után.

Amikor volt már egy ilyen ingatlan árrobbanás (valamikor 90-es évek vége felé, amikor hirtelen lett mondjuk a 3M forintos ingatlan 11M forint, utána sem pukkant ki semmiféle lufi. Volt egy stagnálás, de olcsóbb nem lett. Aki mondjuk az agglomerációban levő panelját 12,9M-ért akart eladni, az árulta is 6 évig ugyanennyiért. De mint mondom, nem adta el azért még 9M-ért.

Én azt mondom, most sem lesz olcsóbb.

Más: Aki a kádári érával jött: Pont kiszámoltam, én Mo. 2. legjobban fizető cégénél kerestem 1987-ben 3000Ft/hó összeget. Akkor egy megyeszékhelyi kétszobás panel volt 700 ezer (és ez k...va jó vétel volt, mert váltak, és sürgősen el akarták adni, így vett egy rokon, ezért emlékszem rá). Tehát 700 ezerhez a 3 ezer. Most, ha úgy vesszük, az a győri lakás lenne 20M, és most keres mondjuk egy pályakezdő (mint én voltam 1987-ben), most keres 200 ezret. Tehát 20M a 200 ezerhez.

A második arány jobb, akárki akármit mond. (Magyarul, akkor, kádái érában beláthatatlanabb volt a lakásvásárlás.)

2018. okt. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
34%
Az ilyennek elég a szexkapcsolat,mert azt remélhetőleg anyukával nem űzi,bár én meg se lepödök már semmin, mert exem mellé Anyuka simán befeküdt a mi ágyunkba,nem ok nélkül lett ex,normális nő sajnos ezt nem fogja tolerálni h a gyerekszobába mehet aludni lakni..
2018. okt. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
35%

#27, úgy gondoljuk, hogy elszálltak nagyon az ingatlanárak, mert mesterségesen vannak felsrófolva. A történelem során erre többször volt már példa, és kapaszkodj meg, MINDIG kidurrant a lufi.


Tessék, kis olvasnivaló, csak neked:


[link]


A 2008-cas válság idején is volt egy ingatlanárzuhanás, egy szőlőt présházzal, közművesítve 50 ezerért megvehettél. Annyiért, amennyiért ma egy nem túlságosan jó biciklit kapsz. Fizetőképes kereslet híján iszonyú gyorsan ki fog lukkanni ez a lufi, és a tulajdonosok nem győznek majd egymás alá licitálni árban, csak hogy vigye már valaki a kérót.

Persze, nyilván lesznek akik duzzogó óvodás kisdedó módjára csakazértse adják majd olcsóbban az ingatlanjukat. Nos, majd ücsöröghetnek korgó gyomorral a kecójukban, amíg rájuk nem omlik az egész. Hamar kiszelektálódnak majd az ingatlanpiacról ezek a spekuláns férgek.

2018. okt. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
93%

Az, hogy dolgozol meg tanulsz közben szép és jó! De csak egy nagy testben lévő gyerek vagy aki fél kilépni a komfort zónából. Viszont az bénaság ennyi évesen!

Azt javaslom, amíg neked fontosabb a pénz meg a jó lét amit otthon megkapsz, kènyelem, ne is legyen kapcsolatod. Meg félsz magadért felelősséget vállalni!

Itt veled vannak bajok, nem az eddigi barátnőkkel. Alapvetően vannak bajok a gondolkodásoddal, ha felháborodsz is.

Akarsz te valaha családot? Mert így nem lesz... Nem lesz olyan hülye aki ennyi évesen vár majd rád éveket, vagy hogy oda költözzön anyádékhoz!

De ha neked a csak a számok jelentenek a számlán boldogságot, meg hogy anyád főz rád meg mos... Nekem 8. De az én szememben az ilyen nem férfi és szerintem ahogy itt olvastam másnál sem. De tudjuk, ez mind nem érdekel téged mert mekkora hülyeség pénzt kiadni albérletre azért, hogy a szeretett emberrel éljünk. Igazad van, de inkább vagyok akkor hülye mint magányos.


Sok szerencsét!

2018. okt. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!