Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj az, hogy 27 évesen...

Miért baj az, hogy 27 évesen még igénybe veszem a "mama hotelt"?

Figyelt kérdés

Sok albérletet fizető velem egykorú ismerősöm csak nevetve legyint rám mikor elmondom,hogy még otthon lakok a szüleimmel.


Félre ne értsétek nem tartom magam egy léhűtőnek dolgozok(főállásban)mellette végzem az egyetemet levelezőn(állami ösztöndíjjal)


Havi szinten adok haza,mert ez a természetes,bár sose kérték otthon.


Van az egyik nagyobb bankban lakástakarék számlám(havi 20e)mellette még félre teszek annyit amennyit tudok,de ebből vagy 8-10 évig nem lesz saját ingatlan.


Sok kapcsolatom ment amiatt tönkre,hogy nem akartam albérletbe költözni,hogy más lakását fizethessem


Szóval olyan nagy baj,ha valaki a 20-asévei végén és a harmincas évei elején még otthon lakik?



2018. okt. 14. 15:47
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen elköltöztem a fővárosba az egyetem miatt, albérletbe. az egyetem vége felé már olyan magasak lettek a bérleti díjak, hogy nem volt elég az a munka,amit suli mellett végeztem, szép lassan a suli elmaradozott, én meg azon kaptam magam,hogy főállásban dolgozom,hogy eltartsam magam. Ezzel elment pár év, nagy nehezen abszolváltam, de ( többek között a) a folyamatos összeférhetetlenség miatt annyira kiábrándultam a leendő szakmából,hogy megint inkább hagytam a fenébe, és megpróbáltam még többet dolgozni,hogy előrébb haladhassak. Ekkor már 90+ rezsit fizettem egy szoba-konyháért, a fizetésem viszont nem emelkedett csak a plusz óráim száma miatt, de más munkahelyet keresni nem akartam,mert abban a hitben éltem,hogy emellett tudok tanulgatni, a magam főnöke vagyok (ez igaz is volt) stb.

Lényeg a lényeg most 26 éves vagyok, a diplomám idén nyáron meg lett, de nem fogom használni, illetve két éve elkezdtem tanulni egy szakmát, ami nagy szerelem lett, azzal jövőre fogok végezni. Van egy kis tartalekom, egyelőre biztosnak tűnő otthonom, de ezeken kívül semmit nem tudok felmutatni. 27 éves leszek,mire kikerülök az iskolapadból, mindenféle anyagi vagyon nélkül, én úgy gondolom,hogyha otthon maradhattak volna, amíg az egyetemet befejezem,vagy bármiféle támogatást kaptam volna, ma már nem itt tartanék.

Biztos sokan vannak,akiknek szerencsesebben alakul a nagy költözés, én sem hibaztatok magamon kívül senkit,csak azért írtam le, hogy lássátok, különböző sorsok vannak.

2018. nov. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
91%

26 evesen koltoztem el de szerintem nem gaz ha valaki a szuleivel lakik, csak az amikor nem is tervezi hogy elkoltozik.


En is fizetek alberletet. Ez egy szolgaltatas, nincs ingyen. Az igaz hogy sajat haz jobban megeri es mi is azon vagyunk hogy legyen egyszer sajat hazunk.

Mi a felesegemmel kb fel evet laktunk anyoseknal de utana alberletbe mentunk.


A te mentalitasoddal sose lesz parod, esetleg valaki aki veled egyutt a szuleidre telepszik.

2018. nov. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
48%

Kérdések sora van bennem. Bocsi!

1. egyedüli gyerek vagy?

2. egyedül nevelt az anyukád?

3. dolgozott tisztességgel mindkét szülő, vagy legalább az egyik?

4. dohányzás részedről vagy szülők részéről?


Mert! Ha egyedül nevel valaki gyereket, annak nehéz! Ha ketten, dolgozva, takarékosan élve, nem havi 40-40 et eldohányozva élnek, akkor rajtad is lehetne sokat segíteni úgy, hogy egyedüli gyerek vagy. De! Ha van egy italos, dohányos, nem dolgozó szülő, akin te segítesz, bár nem kéri, attól nem tudsz szabadulni, mert ha el is mész igényli a segítséged. Ha pedig egyik rossz dolog sem érvényesül, akkor hogy-hogy nem tudnak segíteni?

Az albérlet nagyon rossz a pénz szempontjából. Azt mondod nem a kényelem, de említed az autót, és gondolom főznek mosnak rád,az sem utolsó. Ha én szerelmes lennék beléd, akkor nem érdekelne hol élsz és anyucival-e, ha anyuci normális és nem bántja a csőrét, hogy ott vagyok. Nade! Ha már tegyük fel együtt vagyunk fél éve, és minden stimmel, akkor vágynék arra, hogy önállók legyünk. Ha felesbe fizetjük az albérletet, akkor még mindig annyit költesz, mintha otthon lennél pl 60 ezer.

DE! Mindenki úgy él, ahogy szeretne, ahogy neki jó. Nagyon nehéz beismerni, hogy nehéz az elválás. Van aki nem is tud. Viszont, ha rettentő nagy szeretettel egyedüli fiú gyerekként félsz csalódást okozni anyukádnak, akkor ez húzódni fog egy darabig, nem csak amiatt, hogy nem fizetem más házát … mit gondolsz? Szerintem 35 éves kor után már elkeltek a jó csajok, vagy el is váltak. Nagyon nehéz lesz párt találni, illetve beszűkül a kör.

Van még egy opció! Nagyon vagány, jóképű csávó vagy, és lesz.rják a nők, hogy hol laksz, mert a tuning verdával beállsz a disco elé, és röpködnek a 18-23 ig könnyenfekvő csajok, csak azok nem albérletben , meg anyu mellett akarnak lenni, hanem arra várnak, hogy valaki kiemelje őket is a sz.rból.

Sok mindenen tudok agyalni. köszönöm, hogy feltetted ezt a kérdést. Légyszi ne pontozzatok le, ha más a véleményetek. Szép estét! Puszi mindenkinek!

2018. nov. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

Ha annak érdekében teszed, hogy minél több pénzt gyűjtsél saját lakásra, ezzel 27 évesen még semmi baj nincsen szerintem. De minden viszonylagos. Leírom a mi példánkat.

Mikor én megismertem a páromat, ő 25 volt, én 24. Én már albérletben laktam, ő még 3 évig otthon, hogy tudjon pénzt gyűjteni. Tehát, 3 év kapcsolat után költöztünk össze, vagyis, ő 28 évesen jött el az anyukájától.


Szerintem, ha akkor nem jön külön, nem is maradunk együtt. Azért, mert az ő kedves édesanyja folyton a nyakunkra járt, ha náluk voltunk, alig tudtunk kettesben lenni. Én nagyon megutáltam ezt a helyzetet az évek alatt. De ez az anyja hülyesége volt főleg. Tehát, nagyon sok múlik a körülményeken is amellett, amit te tényként a kérdésben leírtál.

2018. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Ilyesmin csak az cikizkedik, akinek annyira szar az élete, hogy végre talál valamit, amire ráprojektálhatja a saját nyűgjeit. Nem kell vele foglalkozni, nincsenek általános érvényű, mindenkire egyformán érvényes sablon szabályok etéren.
2019. febr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
48%

nem baj, ha igénybe veszed, manapság még egy bedőlt oldalú disznóólért is elkérnek helyből 10 misit

ingatlanlufi van, kérdező, a koldusbotra jutás leggyorsabb módja, ha lakást veszel...

semmi értelme az egésznek, ráköltöd a teljes vagyonod, rosszabb esetben hitelt is felveszel és bazinagy adósságba vered magad, fenntartani se tudod, mert nem lesz miből

akkor már inkább a "mamahotel", a tulajdon szüleim legalább nem akarnak elszegényíteni

persze aki örököl lakást, vagy más veszi meg neki, az könnyen ordibál be a pálya széléről baromságokat...


"Akkor logjatok a csecsen a normális férfi meg a párjával együtt él,nem szülők anyos nyakán és nem oda szül h lehessen válni is utána a diliházakban.."


a normális férfi megvárja, amíg emberhez méltó áron adják majd a lakásokat, és nem költi a teljes vagyonát és a jövőbeli fizetése 90 százalékát arra hogy kérót vegyen csak azért, hogy neked jobb legyen...


"Vagy hogy gondolod, majd 8 évig járogattok, és majd utána kezdtek közös életet... hát ennyire türelmes nő nem létezik."


az az ő baja, ha nem akarja kivárni...jöjjön össze akkor valami sugar daddyvel

az átlagférfi messze nincs olyan helyzetben pénzügyileg, hogy csak úgy zsebbű' kicsengessen egy kecót

még félmilliót programozói fizetéssel is minimum 2-3 évig tart a dolog


"Én sosem értettem ezt az albérletfóbiát."


az albérletben a főbérlő a kiskirály, ha bármi nem tetszik neki rajtatok (pl. hogy gyereket is vállalnátok), rögvest kiadja az utatokat

ha pedig talál egy érdeklődőt, aki dupla áron kivenné az albérletet, szintén


"azoknak a szülei mit csináltak, akik NEM kapnak lakást?"


vagy kimennek külföldre, vagy valami zsákfaluba költöznek, vagy hajléktalanok lesznek


"Nemcsak beülök a Tescoba pénztárosnak 20 évesen, hogy onnan menjek nyugdíjba."


nagyon sok helyen nincs választási lehetőség...van 1 vagy 2 munkahely, és eszi-nem eszi, nem kap mást

a főnök nyugodtan zsarnokoskodhat, mert tudja jól, hogy a munkások úgyse fognak felmondani, hacsak nem akarnak csövelni menni, az átlagembernek nincs kihez fordulnia, mert úgyis mindenki a munkáltatónak ad igazat, inkább dolgozik szar bérért, minthogy éhendögöljön

erről szól a vadkapitalizmus: a gazdag még gazdagabb,a szegény még szegényebb lett

nagyon kellett nekünk az a rendszerváltás...


"Ha neked pénzkidobás az, hogy fizetsz egy szolgáltatásért, ahol a pároddal élhetsz, és nem kell a szüloket kerülgetve a gyerekszobádba vinned..."


pénzkidobás, igen...mesélj már, albérlet fizetése mellett te hogy akarsz saját lakásra összespórolni?

örülhetsz, ha a rezsi, kaja, ruházkodás, közlekedés kifizetése után marad pár száz forintod hónap végére


"Amúgy vidéken éltek gondolom. Bp-en nem nagyon találkozom ezzel a mentalitással, meg külföldön is voltam több országban, ott is teljesen természetes volt, hogy a fiatalok albérletbe költöznek."


aha, oké, tehát szerinted Budapest=Magyarország, Gödöllőn túl az emberek fán élnek, és vadásznak-halásznak-gyűjtögetnek...

nó komment, erre nem tudok mit mondani...buta vagy, de nagyon


"Nekem egy férfi legyen talpraesett, jég hátán is megélő, akivel lehet közös jövőt építeni."


oké, ha szerinted a talpraesettség azt jelenti, hogy a férfi csak úgy zsebbű' lakást vesz, amikor akar, akkor kisapám, nagyon-nagyon hosszú ideig fogsz párt keresni


"Még egy jóízűt veszekedni se lehet, mert a mama hallja..."


másutt meg a szomszédok hallják majd, az sokkal jobb, tényleg

pláne, mikor feldübörögnek, mert szerintük hangosan szól a zenétek, esetleg a durvábbak telenyomják pillanatragasztóval a záratokat

a kedves mama legalább toleráns felétek, a körülöttetek élő vadidegenek nem lesznek azok


"Azt mondod nem lesz még lakásod vagy 8-10 évig, pedig otthon laksz? Elég rosszul gazdálkodsz akkor."


nem gazdálkodik rosszul, ilyenek a magyar fizetések, jó reggelt kívánok


"Még úgy is össze kell jönnie a dolognak, hogy beleadsz a rezsibe és havi 20-at félre teszel. Ezzel az erővel kivehetnél egy olcsó garzont is."


oké, akkor matekozzunk egy kicsit...

egy középszerű lakás ára 10 milliónál kezdődik...10 millióban a 20 ezer kereken 500-szor van meg

500 hónap pedig uszkve 42 esztendő...

jó spórolgatást! nagymama korodra össze is jön a saját kecó, élvezkedhetsz benne 5-6 évig, aztán mész a geriátriára...


"Szóval ha így élsz, akkor számíts rá, hogy egyedül maradsz."


akkor egyedül maradok...és mi van akkor? kitör a zombiapokalipszis?

egyedül mellesleg sokkal tevékenyebb és nyugalmasabb élete lehet az embernek, mint párkapcsolatban


"Veled nem akartak élni, drágám. Minden épeszű nő ki akarja próbálni a pasiját 1 fedél alatt, mielőt hozzá manne."


igen, a pénzvadászok, akik egy kanyit nem adnának bele a közös lakásba

hát kisapám, ha szerinted ez a normális, akkor nincs mit mondani, kezeltesd magad

a mínuszt kaptad


"Akkor lakj anyukádnál még 8-10 évig,ha így jó neked.De 35-37 évesen nem lesz már olyan könnyű a társkeresés,mint most fiatalon"


te csak azt hiszed...addigra rengeteg pénze lesz, amit most lakásvásárlásra pisálna el, a pénzre pedig jönni fognak a nők, úgyis csak az kell nekik

meg is dőlt a teóriád


"Nem akarod elengedni Anyu mellét,ez ennyi,nem kell barátnő,senki senki se akar Anyuval versenyezni a szomszéd szobában d gni"


tudod kisapám, elnézve titeket, nem csoda...az anyja egészen biztos nem fogja kihasználni, és érdekből vele lenni


"Legyél egyedül,jobb az úgy."


ez így igaz, minden férfinak jobb nélkületek

a mínuszt helyből kaptad


"Egy korodbeli nő nem akar 8-10 évig járogatni, vagy az anyós-jelölthöz költözni, hanem saját otthont szeretne kialakítani a párjával, és oda szülni gyereket."


uhh...akkor talán keressen rá ő is pénzt, ne a pasastól várja el, hogy virítsa a kérót, csak mert neki ketyeg a biológiai órája!

ha meg túl arisztokrata dolgozni, az az ő baja, így járt, mehet a puncs.hu-ra eltartót keresni


"Szerintem nem fog semmi kipukkadni. Maximum stagnálni fognak az ingatlan árak egy idő után."


szerinted lehet hogy nem, de a történelem már bebizonyította, hogy minden lufi kipukkad egyszer

és minél nagyobb a lufi, annál nagyobbat szól majd...

jó eséllyel az építőipar is be fog dőlni, és milliók maradnak majd munka nélkül, mert a kormány az ugye semmit nem tesz, amíg haszna van a bizniszből


"Amikor volt már egy ilyen ingatlan árrobbanás (valamikor 90-es évek vége felé, amikor hirtelen lett mondjuk a 3M forintos ingatlan 11M forint, utána sem pukkant ki semmiféle lufi."


az lópikula volt, nem ingatlanlufi

ha az ingatlanszövetkezeti pilótajátékra gondolsz, igen, az valóban volt, és mi történt: összeomlott, le is csuktak pár embert (a kárt persze nem térítették meg)


"Én azt mondom, most sem lesz olcsóbb."


ha összedől az ingatlanpiac új beszállók híján, lesz még sokkal olcsóbb is, neféljcsak...


"A második arány jobb, akárki akármit mond."


jaham, csak azt nem kalkulálod bele, hogy a Kádár-érában még ért is valamit a forint, nem olyan inflációs szar játékzseton, mint ma

ha a kormány nem dotálná a forintot, tudod hol járna? valahol a százmilliárd milpengő szintjén


"De csak egy nagy testben lévő gyerek vagy aki fél kilépni a komfort zónából. Viszont az bénaság ennyi évesen!"


igen, kisapám, te annyi évesen tudtál már zsebbű' saját lakást venni?

őszinte választ pls.


"Azt javaslom, amíg neked fontosabb a pénz meg a jó lét amit otthon megkapsz, kenyelem, ne is legyen kapcsolatod. Meg félsz magadért felelősséget vállalni!"


tudod mi a felelőtlenség, kisapám? elszórni a pénzt egy lakásra, csak hogy legyen, aztán egyik napról a másikra élni, spórolni a kaján és a fűtésen, csak hogy a törlesztőket fizetni tudja, aztán amikor jön a gyerek a maga pluszkiadásával, lehet majd agyarászni, hogy ebben a hónapban éhezünk és fűtünk, vagy eszünk és megfagyunk...


"Alapvetően vannak bajok a gondolkodásoddal, ha felháborodsz is."


nyet kisapám, itt veled vannak igen komoly bajok, ha nem fogod fel, hogy senki nem jókedvéből mamahotelezik, hanem mert erre futja


"Akarsz te valaha családot? Mert így nem lesz... Nem lesz olyan hülye aki ennyi évesen vár majd rád éveket, vagy hogy oda költözzön anyádékhoz!"


akkor nem lesz...ez is csak azt bizonyítja, mennyire pénzvadászok manapság a nők, és mennyire nem tesznek a közös élethez semmit se hozzá


"De az én szememben az ilyen nem férfi és szerintem ahogy itt olvastam másnál sem."


tudjuk kisapám, nektek az a férfi, akinek lógnak a nemzetibankok a zsebéből

legalább nem lógsz ki a sorból a többi közül


"Igazad van, de inkább vagyok akkor hülye mint magányos."


hajrá kisapám, a magányosságon lehet változtatni, a hülyeségen viszont nem...

már Cipő is megmondta (istennyugosztalja), hogy aki hülye, az is marad

annyit fogsz elérni, kisapám, hogy a mélyszegények száma kettővel-hárommal szaporodik

kongratyülésön, sokra vitted, te felelősségtudatos pénzügyi zseni!

a mínuszt kaptad is, helyből


"A pénzt többre értékeled, mint a szabadságodat, önállóságodat."


vadkapitalizmus van, kisapám, pénz beszél


"Gyakorlatilag a szüleidet, különösen anyukádat is megbéklyózod."


bezzeg milyen jó az, ha van odahaza egy erős fiatalember, aki képes támogatni az öregedő szüleit!

erre nem gondolsz, igaz? csak el-el gyorsan minél hamarabb a szülői házból, az ősök meg éljenek meg ahogy tudnak nélküled...egoizmus at its finest.


"Elkeserítő a tudat, hogy ha manapság gyerekvállalásra adná az ember a fejét, jobb, ha úgy kalkulál, hogy negyven évig dajkálója maradhat az életképtelenebb utódnak."


köszönd szépen az imádott kormányodnak, kisapám, akire odatetted az X-et két kiló krumpliért


"Létezik más város, sőt falu is, ami közel van a jelenlegi, megszokott lakhelyedhez, de nagyságrendekkel olcsóbb."


falun is olyanolyan drágák a lakások, én speciel falun élek, és egy romos putrit 10 misiért vesztegetnek...közművesítve nincs, toalett az udvaron egy deszkákból összetákolt badoga, víz a kútból, a falak omladoznak, a fűtés egy rozzant monoxidos kályhából áll, nagyobb zápor után olyan az egész ház, mint a szivacs, ereszti be a vizet mindenhol, az ajtót pedig a leggyengébb betörő is átszakítja egy rúgással

és ez kerül 10 millióba...ez, amire NAGY jóindulattal 5 ezer forintot kifizetnék...


"Most viszont nem éled az életed, hanem létezel anyu-apu kamasz fiaként nulla felelősségvállalással."


nulla felelősségvállalás? mert nem szórja el a pénzét egy lakásra, aztán nélkülöznek majd nagy vidáman először kettesben aztán hármasban?

te gyárilag vagy ilyen hülye, vagy anyád ejtett fejre?


"Nőj fel végre, különben örökre otthon ragadsz, mint ahogy több ezer Pán Péter-szindrómás sorstársad."


hát kisapám, jobb Pán Péter-szindrómásnak lenni (istenem, közröhej hogy már ezt is patologizálják), mint évszázados adósságba verni magadat és elkölteni előre a jövődet csak azért, hogy legyen saját lakásod...csudajó lesz majd a létminimum alatt éldegélni, de legalább döngetheted majd a melled, hogy te milyen felelősségtudatos vagy, szaporítottad a nincstelenek számák, ügyike!

tudod ez kiknek a mentalitása? úgy van, a rétinégereké...

megkaptad a mínuszt


"Érdekes a tanmese, csak éppen Magyarországon semmi valóságalapja nincs, és nem is lesz valamiért"


ezt csak te állítod, vélhetően nulla közgazdasági tudással

a lufi az lufi, teljesen mindegy, hogy Magyarországon, Amerikában, Kínában vagy Szváziföldön fújták

és hiába reménykedsz, mindig kidurran...


"Amúgy én 2008-ban sem vettem észre, hogy olyan k...va olcsók lennének az ingatlanok"


nem olvastad az ingatlanhirdetéseket, ennyi

én igen...


"Itt Magyarországon amúgy (Bp-en) pl. a kínaiak úgy veszik a 30-40-50 millás lakásokat, mint a cukrot."


igen, a kínaiak...olyan dübörgő gazdaságú országgal a hátuk mögött, mint Kína,nem is csodálkozok ezen

itt most magyarokról van szó, magyar fizetéssel, nem arról, hogy idejön 5000 kilométerről valami ricsiriccs


"A kereslet bazi nagy, és reális esélyt sem látok rá, hogy csökkenjen."


ez minden piramisjáték elején így van, ezzel semmit nem cáfoltál meg...

a kriptovaluta is nagyon keresett volt, amíg össze nem dőlt a piramis, mostanra már fabatkát se ér


"szóval az nem tudom, mit tud tenni azon kívül, hogy önerő, hitel, és belevág."


ha tudnák az emberek, nem lenne ingatlanlufi


"ANNYIRA IGAZ! Nagyon jól összeszedted, tényleg."


na, a két hülye egymásra talált, az IQ-tok szűken kiadja a harmincat...


"Nem olvastam végig a válaszokat, de ha összejövök valakivel, nem fogok 8-10 évet várni arra, hogy elkezdődhessen a közös életünk."


akkor talán beszállhatsz az ingatlanvásárlásba, nemcsak beleteszed a kis popsidat a jóba, amire más kereste meg a pénzt...

nesze neked egyenjogúság!

2019. szept. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!