Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eltilthatnak szüleim a nagykor...

Eltilthatnak szüleim a nagykorú barátomtól? 16/l

Figyelt kérdés

16/l vagyok. A kérdésem az lenne, hogy jogilag eltilthatnak szüleim a nagykorú barátomtól, ha bizonyítottan semmilyen rossz hatással nincs sem az iskolára sem az iskolán kívűli aktivitásaimra ? Ő 26 éves több mint egy évig titokban találkozgattunk mert tudom milyenek a szüleim, én belementem a tiltásba gondoltam igazuk van bár nem is adtak neki esélyt nem találkoztak vele csak kimondták hogy nem.


Már 5 hónapja nem találkoztunk, de nekem még mindig nagyon hiányzik és szívesen felvenném vele újra a kapcsolatot, de a szüleim rendőrséggel fenyegetőznek. Ha nem hallgatuk rájuk jogi úton hogy tudnak ebbe ők beleszólni ?


Légyszi az értelmes válaszok érdekelnek és nem az hogy szerintetek mennyire nem illünk össze kettő szám alapján.



2018. okt. 14. 21:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
34%
Húgom 14 volt amikor egy netes játékban megismerkedett egy jóval idősebb pasival. Anyáéknak nem mondta el méha hallott, mit beszélnek. 30xévesen tanult vele skypeon, magyarázta a matekot és fizikát. Neked is ez kellett volna, nem rögtön a szerelmet látni egy idegenben
2018. okt. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
25%

En 16voltam a parom 26 mint nalatok. Bar mi nem neten ismertuk meg egymast. Boldog 8ev es egy 4eves kislany van mogottunk. Jo a kapcsokazunk es kozos nevelesbe van a lanyunk. Amyamek nalunk nem tiltottak szerencsere.

Baratnomnek tiltottak. Ott a pasi 24volt. O pl elkoltozott es mire targyalas lett volna h visszavigyek addigra 18let.

Sztm nem gaz h nem megy a tanukas rovasara.

2018. okt. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
97%
#22: Az irásod azt tükrözi,hogy nálad viszont a tanulás rovására ment.
2018. okt. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%
23as🖕🤣
2018. okt. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
66%-os, szóval te 20 évesen lefialtál egy idősebb pasitól és most szerinted mindenkinek így kéne tennie :D
2018. okt. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%

Max anyad fialt.

Nem irtam h mindenkinek igy kene...am egyaltalan nem 20 evessen szultem es nem a semmire!

2018. okt. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
40%

Én nem tudom, mi van itt mindenkivel?

Mi ez a gyűlölködés?

Nem lehetne elhinni kérdezőnek, hogy igazán szeretik egymást?Egy 16 éves lány lehet elég érett ahhoz, hogy eldöntse kivel akar lenni.

Lehet hogy elrontja az életét, de mi van ha nem?

Kérdező, ülj le a szüleiddel, és komolyan beszélj velük. Mondd el nekik az érzéseidet.Mondd azt ,hívják el a fiút, ismerjék meg.Nálatok találkozhatnátok.

Hátha ez megnyugtatná a szüleidet.

Amúgy mivel 5 hónapja nem találkoztok, a fiú hogy érezhet irántad? Keresett azóta?Szeret még?Vagy ő már esetleg túllépett rajtad?Erről mit tudsz?

Környezetemben nem egy olyan házaspár van, akik hasonlóan jöttek össze, és boldogok.

Lehet hogy egy érettebb fiú több jót nyújtana neki, mint egy korabeli, akik tényleg csak azt akarják.

Én a szülők helyében nem tenném ezt.

Van 2 felnőtt lányom, meg egy fiam.A lányaim kapcsolatairól mindig tudtam,jó viszonyban vagyunk,mindent elmondhattak, tiltva soha nem voltak, mert nincs értelme, és csak tőlem távolodtak volna el.Egyiknek volt olyan kapcsolata, hogy ő 18 volt, a fiú 30.De nagyon jól megvoltak együtt 3 éven át.Végülis szétmentek, de nem a korkülönbség miatt.

Én biztos hogy meg akarnám ismerni a fiút, és ha normális, nem tiltanám őket el egymástól.Majd az idő megoldja valahogy.56 éves nő

2018. okt. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
27%

Velem ugyanez volt tavaly. Akkor 15 voltam, a srác 22.

Tiltottak és rendőrséggel fenyegetőztek. Mostmár tudják,hogy együtt vagyunk, de nem szeretik, mert "nem illik hozzám".

Több, mint egy éve vagyunk.

16L, 23F

Viszont! Ha szakítanánk akkor 3 dolog biztos:

- Soha többé távkapcsolat,

- max 3 év korkülönbség,

- nem veszem a tieznéves fejjel elkezdett kapcsolataimat komolyan.


Amúgy teljesen megértem, hogy miért idősebbel kezdtél. Szakgimnáziumba járok (közgazdasági). Ha megvan az érettségi menni akarok 2 OKJ-ra is, aztán egyetemre. Illetve most is dolgozok részmunkaidőben (heti 20 óra). A környezetemben élő, velem egykorú embereknek semmi célja, nem tud felelősséget vállalni. Míg egy felnőtt ember már tapasztalta ezeket. Ezért személy szerint nekem a +7 év a párom javára csak haszon.

Viszont az ezek ellenére is elgondolkoztat, hogy a vele egykorúakkal miért nem jött össze. Ezt tartsd észben!


Ja és a szex. Gondolom te is tudod, hogy 18 éves korodig nem a kezedet akarja fogni. Szóval ebben is tudok adni néhány tanácsot:

- Olyat ne csinálj amit nem akarsz!

- Ne siess! Ez legyen a TE pillanatod.

- Fogamzásgátlás. Leginkább óvszer (hogy ne tini korodban robbantsd szét a hormonháztartásod).


A szüleidnek meg ezt nem veled fogják leharcolni hanem a sráccal. Nem neked kell bizonyítani, hogy szereted, hanem neki. Hogy igenis szeret. Nem csak a szexre kellesz neki. Tisztel. Becsül. NŐKÉNT KEZEL! Nem használ ki. Vigyáz rád. Nem fog soha megalázni stb...

Hidd el, nem benned nem bíznak hanem a srácban. "Mit akar egy FELNŐTT egy GYEREKTŐL?" És annak ellenére, hogy én is hasonló helyzetben vagyok jogosnak tartom a kérdést.

Tudom ez egy kicsit eltért a kérdéstől, plusz inkább magamról/rólunk beszéltem, de hátha tudtam segíteni. Ha akarsz erről beszélgetni írj nyugodtan.

Legyen szép napod :)

2018. okt. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
#28: Te sem vagy szülők kedvence gyerek,az biztos.
2018. okt. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
41%
29 legalább nem neked kell elviselned 😘 amúgy meg nem neked írtam hanem a kérdezőnek. De úgy tűnik hogy ezen az oldalon senki sem lehet ellenkező véleményen mert akk a k*rv@ @nyját 😉
2018. okt. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!