Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Középső testvérek! Ti tapaszta...

Középső testvérek! Ti tapasztaltatok már olyat, hogy el vagytok nyomva? Ha igen, ez miben nyilvánult meg?

Figyelt kérdés
Középső testvér vagyok,és nem egy szendvicsgyerektől hallottam már,hogy nemcsak a szülei,de még a többi rokon számára is láthatatlan. Nálunk viszonylag nagy korkülönbségek vannak (húgom és köztem 13,nővérem és köztem 7). Mindig azt veszem észre,hogy a nővéremet mindenki komolyan veszi(bármit is mond),bárkivel el tud beszélgetni a rokonságban,a húgomat pedig azért szeretik,mert cuki. Én meg csak vagyok. Ha elkezdek valamit mondani,általában a szavamba vágnak. Szüleim esetében gyakori,hogy sose vesznek komolyan,veszekedések után se hagynak békén,és a rossz tulajdonságaimat durvább verzióban mesélik tovább másoknak(nővérem esetében nem). Másokkal is történtek már hasonló dolgok? 17/L

2018. okt. 20. 17:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztaltam már, hogy családtagjaim összefognak ellenem. Bármikor képesek. De egyébként nem abból adódik, hogy én vagyok a középső; hanem hogy egy érzékeny lány vagyok, és engem szórakozásból, passzióból el lehet taposni, ezt érzik velem kapcsolatosan; mert úgy sem tudok akkorát visszaszólni, úgy sem tudom megvédeni magam. Tehát nem emiatt szoktam elnyomva lenni. Ja meg pl a világnézetem miatt is ki vagyok itthon közösítve; mert én pl hiszek a reinkarnációban, ők meg kifejezetten elvetik. Tehát ez ebből adódik. Mert nem vagyok olyan, amilyennek ők elképzeltek, hogy szerintük lennem kéne. Ezért sokat bántottak, és így nehezebb olyannak is lennem, amilyen szerintem opcionálisan lehetnék. Tehát ami számomra optimális lenne, pl mindig magabiztos.
2018. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
*a tesóim kettő fiú; én középső vagyok, és lány.
2018. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
*ja és anyám is kiközösít. Most meg azzal próbál engem stresszelni, hogy kövér vagyok. De azé bevág ilyen mondatokat, hogy "te leszel dagadt, nem én." meg, hogy a dagadtságtól ilyen meg olyan betegségben fognak meghalni az emberek. Meg pl még tegnap mondott olyat is, hogy csak azt szeretné, hogyja jól érezném magam a bőrömben. Jól érezném, ha nem kapnám a beszólongatásokat, meg a megvetéseket folyton. Meg egyébként, ha beszólogat, hogy kövér vagyok -ami egyébként nem is igaz, bár tényleg van rajtam pár plusz kiló, de kövér nem vagyok, szerintem nagyon jó alakom van, én szeretem így magam. - na és akkor tehát meg, ha beszólogat, hogy kövér vagyok, attól nem leszek vékonyabb, amilyenre ő szeretne, ellenben dühöt ki tud váltani belőlem, amikor kötözködik. Tehát máris nem érzem jól magam, mert áthat a düh. ==>ebből következik, nem célja, hogy jól érezzem magam a bőrömben, próbál minden lehető eszközzel taposni, és lehangolni, vagy dühíteni.
2018. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
96%

Nalunk en vagyok a legnagyobb de engem hanyagoltak el.

A hugaimmal komplikaciok voltak a szulesnel. Vigyazzni kellet rajuk kicsikent es ez igy maradt...

Szal nem mindig a kozepso akit elfelejtenek.

Ja mag annyi h karacsonykor szulettem, gyerekkent kb 2-3 szuletes napom volt csak megtartva szemben a hugaimeval....

2018. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
11-12-13. vagyok. Most jut eszembe, hogy volt olyan; hogy én is akartam bulit tartani, bátyámnak is öcsémnek is lehetett; én meg amikor kértem, nekem nem lehetett. Meg pl a fiúk sokkal előbb kaphattak szééép farmert; már alsó-tagozatban is; én meg 7. osztályig ott irigykedtem rájuk; mert engem meg kényszerített anya ilyen gagyi, undorítóan csilivili gatyákban járni. Szóval volt ilyen mégiscsak.
2018. okt. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
*Ja és amúgy igen, hallottam ilyenről, hogy "szendvics-gyerekek", tehát hogy a legnagyobb , az a legokosabb,őt azért rajongják körbe; a legkisebb az a legcukibb; de ha születik mégegy testvér, akkor némileg tényleg a középső magára marad; mert a legokosabb már nem tud ő lenni, mert a szerep a legnagyobbé, de már a legcukibb sem tud lenni , mert az már a legkisebbik, és akkor így középen marad. Amúgy egyébként van olyan,-ez már így külön- hogy amit a nagynak csomó nagy erőfeszítésébe tellett kiharcolni, azt a kisebbik már könnyedén megkapja, nem általános de létezik ilyen; van olyan is, hogy pont fordítva, hogy sokkal szigorúbban fogják a kisebbik gyereket; pl ne menjen el találkozni a barátaival, előbb mondja fel az utolsó 3 történelemleckét, vagy valami. Meg pl ha édesség/játék kellene, annak a tekintetében is.
2018. okt. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
95%

Azért vannak normális családok is, én is középsö vagyok bátyám és öcsém van, 3-3 év vsn köztünk.


Mindenből egyformán kaptunk,figyelemből,ajándékbol,pofonból, szegény anyuék ma még arra is figyelnek,hogy ugyanannyit legyenek az összes unokával.


Nálunk 3 lány van a középsö 2,5 éves mostanába kaptam észbe,hogy a nagy suliba készül a pici most született és tényleg háttérbe szorul,hogy a kis szendvicsem meg Óvodába megy,és ez milyen fontos neki.

De ezen máris változtattunk,szeretném ha nem érezné soha amit ti.

2018. okt. 21. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%

Középső gyerek voltam én is.

Tudom, hogy hihetetlen, de annyira lesz art az anyám, hogy még saját ágyam sem volt!

A teljes gyerekkorom minden éjszakáját egy állandóan leengedő gumimatracon töltöttem.

A szüleinktől a nővérem és az öcsém egy-egy családi házat kapott.

Én csak egy nehezen múló gerincsérvet....

(Mára már nekem is van saját házam.)


Amúgy hivatalosan is létezik a "középső gyerek szindróma".

[link]

2018. okt. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Középső gyerek vagyok,míg nagyobb tesom milliós összeget kapott,uj bútort a házakba,aranyakat,kisebb tesom bankszamlat rajta gyujtogetve a penzt,most egy hazat,en pedig pár üveg meggy befotett,meg 1000 éves kifekudt toll parnakat,meg nagyanyám ruháit..teszem hozzá 27 éves vagyok.Mit kezdenek a ruhakkal??!!Úgy gondolom ugyan annyit jártunk mindhárman mamamekhoz nentudom en miért maradtam ki mindenből.És igen,csúnya,ezek anyagi dolgok de tesoimnak így jóval könnyebb volt elindulni.
2018. okt. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem vagyok az, de anyám középső gyerek.

Tudnék durva sztorikat mesélni a gyerekkorából. A nagyszüleim rettentően kivételeznek. Gyerekben, unokában, mindenben.

Mindig anya kapta a verést, megalázást, és sokkal rosszabb dolgokat. Most mégis rá támaszkodhatnak, senki másra. Akit ajnároztak, gyerekük, le se tojja őket.

2018. okt. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!