Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy a szüleim...

Mit tegyek, hogy a szüleim felfogják, hogy túl nehéz nekem az egyetem, és ott akarom hagyni?

Figyelt kérdés
Gazdaságinformatikán tanulok. Rengetegszer elmondtam nekik, hogy túl nehéz az anyag, gyors a tempó, nem értek semmit az egészből. Inkább elmennék szeptemberben egy OKJ-s képzésre. De valahogy, mintha nem jutna el az agyukig. Értem én, hogy diplomával többre megy az ember, viszont nem való mindenkinek a felsőoktatás. Lekéstem a bkv miatt a ZH-t erre még igazolást is szereztek nekem, hogy a pótlót meg tudjam írni, és ne bukjak meg emiatt. Magántanárt is fizetik, de egyszerűen így is sorozatosak a kudarcok. Nem kell ide bkv késés, sajnos megbuktatom én magamat. Pláne, hogy 2.75-ös átlag kell, hogy ne rakjanak állami támogatottról fizetősre. 1.félévben még visszafizetési kötelezettség nélkül itt lehet hagyni. Szóval mit kéne még tennem, hogy megértsék: "ez nem az én utam"?
2018. okt. 25. 10:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
19%

És utána mi lesz? Hirtelen megszáll az ihlet?

Inkább arról van szó, hogy vonzóbb neked most dolgozni, hogy mihamarabb egy autóval villoghass, minthogy tanulj és a jövődbe fektess.

Tehát ez az első féléved, alig telt el pár hónap és máris feladod? EZ igen!


Egy műszaki informatikus.

2018. okt. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt javaslom, hogy még időben változtass. Én is ezen a szakon tanultam, nekem is voltak nehézségeim. Végül a 3.5 év helyett 7 évet szarakodtam el de lediplomáztam. Ha nincs érzéked hozzá, még most állj fel mert később SOKKAL nehezebb lesz! Viszont idejében találd ki, hogy mit szeretnél kezdeni az életeddel és kalkuláld bele, hogy Bsc végzettség nélkül a fizu sem fog olyan szépen csillogni hó végén.
2018. okt. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Az én lányom is elkezdte tavaly az egyetemet.

Nagyon nem érezte ott jól magát - nem mondom persze, hogy ez egyedül az egyetem hibája.


Szóval ő is passzivált és okj-s tanfolyamra iratkozott be. Jelenleg úgy néz ki, vissza sem megy.

2018. okt. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
60%
Én majd 5 évet elcsesztem. És le sem diplomaztam. Első évben elutott egy autó. Visszairatkoztam (én hülye). Első év pipa, másod év majdnem pipa. Kimentunk Amerikába fagyasztottam, mert október végén jöttünk vissza. Összeházasodtunk a férjemmel. Terhes lettem mikor visszamehettem volna, így fagyasztottam megint. Hát most meg kivettem a diplomám. Röviden. Hosszan meg sokat sokat szenvedtem azért, hogy bizonyitsak a szuleimnek. Nővérem tanár. Mindenki buszke rá. Én nem bírtam azt a terrort amit ránk gyakoroltak...:(
2018. okt. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
59%

Kár ennyi embert felvenni a felsőoktatásba, komolyan... nem mindenki való oda.

Az okj jó választás. Ha még nincs nyelvvizsgád csináld meg tavasszal.

Bár nyilván "pihenni" fogsz fél évig :D szegény szüleid. Újabb lusta kölök.

2018. okt. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én sztorim: 3 hónap után otthagytam a fősulit, nem ment teljesen rosszul, bár volt néhány bukott zh, de rájöttem, hogy nagyon nem az én világom, nem tudtam elképzelni azt a foglalkozást magamnak, és a kolis élet sem nyerte el a tetszésemet. Eleinte győzködtek a szüleim, hogy bírjam még egy kicsit, de később egyik napról a másikra elintéztem mindent a kiíratkozáshoz és hazamentem. Még meg is büntetett a kaller a vonaton, mert nem volt diákom :D

Aztán januárig pangás, majd szeptemberig segédmunkás voltam. Ott benőtt a fejem lágya, amikor börtöntöltelékekkel lapátoltam stb... Rájöttem, hogy mégsem lenne hülyeség tanulni. Beíratkoztam okj-ra, majd egyetemre egy másik szakra, kihagytam a bulizás nagy részét, összebarátkoztam az okostojásokkal és lediplomáztam. Mára egy jó állásom van.

Szóval visszanézve nagyon nem bántam meg, hogy váltottam, jobban alakult az életem, mintha maradtam volna.

2018. okt. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonymousreview60 ***** válasza:
60%

Az előttem szólóknak igazuk van abban, hogy ha nem neked való a képzés, ne húzd soká. Láttam én már 13. éves fizikus hallgatót.

De igazuk van abban, tarts ki! Az első évet még vidd végig! Keress segítséget, ahol valaki,valakik megtanítanak hatékonyabban tanulni. Ez rengeteget számít. Az egyetemen többet és jellemzően másképpen, jellemzően kevesebb magolással kell tanulni, mint a középiskolában.

A kocsi pinamágnesnek jó,de közben anyuciékhoz kell vinni a csajt.

2018. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonymousreview60 ***** válasza:
20%
És ha tanulás NÉLKÜL dolgozol, akkor illik beszállni a családi költségvetésbe. Kivéve, ha a lakáskasszába fizetsz helyette.
2018. okt. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én is otthagytam az első szakot az első félév után, mert nem tetszett és rájöttem, hogy az nem nekem való. Közben jelentkeztem egy másikra és most azon tanulok, ezt már nagyon szeretem és szívesen csinálom. Én azt mondom, hogy semmi értelme nincsen időt, pénzt és energiát fektetni valamibe, amiben nem látod a jövődet és ami szenvedést okoz számodra. Szóval én mindenképpen azt javaslom, hogy válts.


Az én szüleim szerencsére jól fogadták, sőt még ők tanácsolták, hogy inkább hagyjam ott az egyetemet, úgyhogy nekem szerencsére nem kellett ilyen "harcokat" vívnom velük. Viszont az mindenképpen jó ötlet, ha van terved pl. új szak/okj, munka stb., mert akkor ők is látják, hogy azért szeretnél valamit kezdeni a helyzettel. Sokféleképpen el lehet tölteni a köztes időt is pl. én nyelvet tanultam és nyelvvizsgákat csináltam, illetve elkezdtem egy OKJ-t, de azt félbehagytam, mert borzalmas volt. Vannak ismerőseim, akik dolgoztak, utaztak vagy valamilyen tanfolyamra jártak. Úgyhogy lehetőség az van bőven.

2018. okt. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
26%

"Én azt mondom, hogy semmi értelme nincsen időt, pénzt és energiát fektetni valamibe, amiben nem látod a jövődet és ami szenvedést okoz számodra. Szóval én mindenképpen azt javaslom, hogy válts."


Én is ezzel értek egyet és ugyanezt tanácsolom a kérdezőnek !!!


Ráadásul a gazdinfó pont nem a legmegfelelőbb szak egy jó élethez, mert se nem infó, se nem gazdasági, hanem mindenből egy kicsi, de igazából semmire sem predesztinál.

Oké, egy papír, de azon kívül semmi értelme azt leszámítva, hogy eltartja a szak tanárait meg a kari dolgozókat.

(Tudom, mert a férjem is totál feleslegesen végezte el és amit tud, azt sem ott tanulta meg.)


Szerintem a szülők álma a diploma és valóban jó dolog "villogni" vele az ismeretségi körnek, na de ha a saját gyerekemről van szó, akkor mégiscsak az ő élete a fontosabb és nem az, hogy mit gondol a szomszéd !!!


Az a baj, hogy rengeteg élet megy tönkre csak azért, mert mit gondolnak mások, meg mert xy is odament, meg más is azt csinálta és mert másnak sikerült. NA, ÉS?!


Aki mindig a csorda után megy, az egész életében xaros füvet legel.


Amúgy is túl van misztifikálva ez az egész egyetemistásosdi, meg diplomaszerzési mizéria, mert az még nem garantál egy jó munkahelyet és egy sikeres életet és sokan úgy csinálnak, mintha a világ vége lenne nem lediplomázni, pedig az egyetemeken kívül is van élet és rengeteg lehetőséggel!


Egy jó OKJ-val, egy jó szakmával is lehet sikeres életet élni, és mindenekelőtt az egyén boldogsága szabja meg azt, hogy kinek-mi a sikeres és nem mások véleménye meg az a sok xar, amivel az emberek agyát napi szinten mossák....

2018. okt. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!