Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy anyuka miért nem hiszi el...

Egy anyuka miért nem hiszi el a lányának azt, hogyha azt mondja neki a lánya hogy az anyja párja szexuálisan zaklatja?

Figyelt kérdés
Ha az a férfi tényleg zaklatja a lányt az anyuka miért a lányt állítja be hazugnak, s miért nem hisz a lányának?

2018. okt. 25. 19:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%

Volt twitter-en pár hete ez a #whyididntreport hashtag, (miért nem jelentettem a nemi erőszakot), és nagyon kemény sztorik voltak. Egy nagyon velem maradt, egy már felnőtt nő mesélte, hogy elkezdte mondani az anyukájának, hogy történt vele valami, és beszélni akar róla, de az anyja leintette, hogy nem akarja tudni. És mikor felnőtt a nő, csak akkor kérdezte meg az anyját, hogy miért viselkedett így, és az anya azt mondta, hogy mert akkor mindig elképzelte volna, hogy mi történt vele, nem tudta volna soha kiverni a fejéből.


Szerintem ez olyan szörnyű dolog, hogy sokan nem akarnak/tudnak vele foglalkozni. Amiről nem tud/amit nem hisz el, az nem fáj.

2018. okt. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
22%

Nem tudom, én mondjuk fiú vagyok, de ha majd esetleg lesz egy lányom, vagy fiam, aki azt mondaná nekem, hogy zaklatja őt mondjuk a legjobb barátom, én sem hinnék neki azonnal, vagy hogy is mondjam, viszont nem is csinálnék úgy, mint aki meg se hallotta ezt.


A lényeg az, hogy akárki akármit mond, az anyát igenis a farok érdekli... Ha azt nem tudja valaki, hogy miért, akkor ott már komoly gondok vannak.

Jajj hát persze, Géza nem olyan... Ez nem így megy.


18/F

2018. okt. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó, te sem hinnél neki azonnal, de az anyát csak a farok érdekli amikor nem hisz neki azonnal. Gratula. Ezt gyermekként én is átéltem családtagtól, a többségünk nem szól mert fél a következményektől és ha nem hinnének nekünk (és nem hinnének) akkor elveszítenénk a hitünket, bizalmunkat az egész családban. (így is elveszítjük) A molesztált, zaklatott gyerekek többsége nem szól. :-(
2018. okt. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
25%

#13 Aha... Csak tutod, a kérdésben szereplő kedves anyuka rögtön hazugnak nevezte a lányát és el sem gondolkozott azon, amit mondott neki. Aztán persze, ha többször is mondta már neki és nem csinált semmit, az még gázabb.

Ebben az esetben az igazságnak kell hinni, amit nyílván ki kell deríteni és nem a saját magad érzéseiben kell bízni. Persze jó lenne, ha ilyen egyszerű lenne... De nem ilyen egyszerű.

Egy anyának a gyereke az első és ha a gyerek ilyet mond neki, nem kell neki hinnie azonnal, de igenis, intézkednie kell.

Ennyit erről.

2018. okt. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
*tudod
2018. okt. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
64%
A férfiak tetteiért a férfiak a legkevésbé felelősek, ez lenyűgöző.
2018. okt. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
87%
Sok ilyen történetet lehet olvasni a "beszeljrola.hu"-n. És sokból lehet tanulni, hogy mit kéne ilyenkor csinálni az érintetteknek.
2018. okt. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Hiszi-nem hiszi nem számít. Ha csak 1% esélye van, hogy igaz akkor is lépnie kell. Hogy mit... passz.
2018. okt. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

#18 Jóformán erről beszélek én is, mégis le vagyok pontozva. :'D

De hát, ilyenek a ”felnőttek”...

Gondolom abban az esetben is az anyát védjük, amikor éveken keresztül szól a lánya, hogy erőszakolja a nevelő apja, mert hát persze, meg lehet érteni azt, ha nem akar róla hallani, mert akkor válnia kéne és azt nem akarja...

2018. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes, a normálisan érvelő válaszok ismét le vannak pontozva. GYK-s színvonal! :DDDDDDDDDD
2018. okt. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!