Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Házimunka? Hogyan működik...

Házimunka? Hogyan működik nálatok? Mi a "normális"? 18l

Figyelt kérdés

Nem szeretek házi munkát csinálni, ez tény. De. Hiába csinálok, akkor el kezdenek kiabálni kritizálni, nem hogy normálisan megmondanak hogy is csinaljam.


Pl. : apám mondta pucoljak hagymát, nem találtam (nem ott volt ahol szokott hanem az asztalon de meg volt pakolva így nem vettem észre) és megkérdeztem a neveloanyam hol van. Erre hozzám vágta, es azt mondta menjek inkább be a szobamba, de megcsinaltam.


Mosogatok es regen apa tette oda a konyharuhat ha mosogattam es en altalaban igy csinalom foleg hogy most olyan a csap mint a zuhany, nem siman kifolyik. Erre ez volt a baj, hogy utána azt ki kell teriteni, menjek be a szobaba inkabb.


Ha megcsinálom anelkul hogy problema lenne, el is felejtik. Es hallgatom hogy soha semmit nem csinalok. Felcipekedek mikor nagy bevasarlast tartanak, kiteregetek, stb. Ezekkel nincs gond.


Tegnapi nap faradt voltam. Igazabol nagyon sokszor érzem magam faradtnak es nem tudok tanulni délután. Mondta hogy a neveloanyam hogy lemegy apámhoz inni, en meg mondtam pont most fekudtem volna le. (elmentem mosdoba elalvas elott es akkor volt)



Es ez ma a mosogatasnal is felmerult hogy keptelen voltam vigyazni rajuk. Pedig nem szokott ez gyakran elofordulni, es hiaba mondtam neki hogy faradt voltam azt mondta o is mindig az.


Magamtol nem csinalok hazi munkat, de ha kerik megszoktam altalaban csinalni. Nálatok hogy megy, es mennyi konfliktus van ebbol?


2018. okt. 27. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Jelenleg 20 vagyok. Tavaly fejeztem be a technikumot, örülök, hogy itthon lakhatok, nem kell fizetnem. Befogom a pofám megcsinálok mindent.
2018. okt. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%
Pontosabban idén. Mármint augusztusban. Előző tanévben.
2018. okt. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Igazi mérgező szüleid vannak, nagyon sajnállak kérdező, ez nem normális. Néha viszont te is megcsinálhatnál dolgokat magadtól.
2018. okt. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Nalunk ugy működik hogy a 15 éves lányom általában szó nélkül megcsinál sokmindent ha én dolgozom amiért nagyon hálás vagyok. Ha sok a lecója és fáradt akkor meg én csinálom meg h pl felporszivozom v felmosom a szobáját.
2018. okt. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk úgy volt amíg otthon éltem, hogy ki kellett takarítani, mire anyu haza érkezett. Tiszta legyen a konyha, rendben a fürdőszoba meg felsöpörtem, felmostam. Amikor délelőttös volt ő főzött, amikor délutános meg én. Mosást ő csinálta mindig. 9 éves voltam, amikor ezt a rendszert bevezette. A szobámat rám bízta, ott rumli volt. Ha elsiettem vagy csaltam, akkor ő is kiborult. 18 évesen lehetnél ennél szorgosabb.
2018. okt. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Beszéld meg velük, hogy bevállalod a saját szobád és a fürdőszoba rendbentartását, a többit pedig osszák fel ők maguk között. Próbálkozhatsz vele, hogy ha látod, hogy fáradtak, megcsinálsz helyettük valamit, aztán hátha ők is figyelmesek lesznek és legközelebb bevállalnak valamit helyetted. Ha nem viszonozzák, te se ajánld fel többet.

Egyébként ez az elégedetlenség nálunk is működik, ha házimunkát csinálok. Amikor látják, hogy főzök, beleszólnak, leszólják, hogy nem jól csinálom, ha takarítok, figyelik, hogy hogy csinálom és megjegyzéseket tesznek, ha nem tetszik nekik. Ez nálatok is azért van, mert bár fáradtak és a segítségedet kérik, ők úgy gondolják, hogy jobban megcsinálnák helyetted és bosszantja őket, ezért nem tanácokat adnak, hanem kritizálnak. Nem feltétlenül azért, mert bántani akarnak. Talán nekik fel sem tűnik.

2018. okt. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
Én anno mikor ennyi idős voltam a szobámat kitakarítottam, azt másra nem is bíztam volna. Mosogatást is bevállaltam, ha zabáltam akkor elmostam magam után. Néha kisikáltam a retyót, mert anyám a dereka miatt nem tudott mélyet hajolni. Illetve a frigó kipucolásban mindig segítettem. A kerti munkát rühelltem inkább.
2018. okt. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mondta hogy a neveloanyam hogy lemegy apámhoz inni, en meg mondtam pont most fekudtem volna le. (elmentem mosdoba elalvas elott es akkor volt) és ez ma a mosogatasnal is felmerult hogy keptelen voltam vigyazni rajuk."


Miért kellett volna rájuk vigyázni, nem gyerekek, ezt nem értem. Eleve azzal elhatározással mentek le inni, hogy holt részegre leigyák magukat? Vagy a testvéreidre kellett volna vigyázni, vagy mi? Mondjuk, az még elfogadható, hiszen tényleg kell a szülőknek is egy kis közös kikacsolódási idő, amikor csak kettesben vannak. De azért az már tényleg nem a gyerek dolga, hogy a részeg szülőket hazatalicskázzák.


Nővéreméknél a két gyerekükkel úgy oldották meg, hogy listázzák a feladatokat, napi beosztással, egy hétre előre, és odaírták, hogy kinek kell elvégeznie. szép kis táblázat. Így nincs balhé, nincs bizonytalanság, hogy na akkor ki tudja, még mit találnak ki, és nincs duzzogás sem.


Szerintem igyekezz önállóan és egyedül elvégezni a feladataidat, anélkül, hogy felszólítanának rá. Ha nem látják, akkor nem fognak halálra szekálni amiatt, hogy mosogatás közben hogy fogod a tányért, milyen mozdulatban törölgetsz, stb., csak a tiszta tányért látják, és abba nem lehet belekötni. Mocskot ráhazudni a tányérra nem lehet.

De akkor tényleg az kell, hogy előre mondják meg, hogy milyen házimunkát várnak el tőled, hosszútávon, és ne traktáljanak mindig és mindig többel, szóval legyen következetesség. Azt is tényleg jó lenne megbeszélni, hogy az eredményt nézzék, ne kötözködjenek, hogy hogyan végzed azt el, mert gondom ők sem szeretik azt, hogyha a munkahelyükön a főnök ott liheg a nyakukban és ba-szogatja őket, ha úgyis várható, hogy elvégzik a munkát. Cserébe viszont ne várd meg, hogy szólni kelljen neked, hanem ha kell, kezd azzal a szabadidődet. Vagy legyen egy határidő megbeszélve, hogy hány óráig várják el, hogy elvégezd a feladatot.


Persze arra is kell számítanod, hogy lesznek olyan napok, amikor valami programot szeretnél csinálni magadnak, és ekkor viszont szeretnéd esetleg, hogy rugalmasak legyenek. Lehet, hogy ehhez az kell, hogy előre szólj nekik, hogy most később szeretnéd megcsinálni.


Elképzelhető, hogy egy ilyen felállással idővel bizalmat érsz el, hiszen kénytelenek lesznek belátni, hogy kötözködés parancsolgatás nélkül is elvégzed normálisan a munkád.

2018. nov. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!