Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Máshol is próbálták már a...

Máshol is próbálták már a szülők "kitenni" a gyereküket otthonról? Miért érzem magamat tehernek otthon?

Figyelt kérdés

Nem drasztikusan, hogy elmúltál 18, menj amerre látsz, és nem is úgy, hogy 30 évesen is mamahotelezik az ember.


19 éves vagyok, jövőre érettségizem, főzök, mosok, takarítok, és diákmunkát vállalok. Van egy barátom, akit csak azért nem vittem még haza, mert a szüleim nem kíváncsiak rá... ezt így megmondták. Ők fáradtak, van saját életük, mindig van valami kifogás, hogy miért nem. Ennek az lett az eredménye, hogy állandóan a barátomnál vagyok, a szüleim "űznek" oda. Nem hiányzom nekik. Egész nyáron kb. alig voltam otthon, ők mégsem voltak emiatt szívbajosak. Ők utazgatnak, meg dolgoznak, meg felújítanak, és ha velük akarok lenni, az a válaszuk, hogy miért nem a saját korosztályommal lógok és hogy milyen ciki a szülőkkel nyaralni/sportolni/sétálni. Be is avattak, hogy érettségi ajándék gyanánt kapok tőlük egy lakást, amibe majd a barátommal összeköltözhetek.


Nem lehúzni akarom a szüleimet, de látok nálam idősebbeket is, akiknél nem az volt, hogy elmúltak 18 évesek/egyetemre mentek, és onnantól kezdve le se tojták a szülőket, hanem megváltozott a kapcsolatuk, és egy barátibb, bizalmasabb viszonyuk lett.


Azért nem értem, mert sosem voltak ilyen "passzoljukleagyereketéselvezzükazéletet"-típusú emberek. Mindenhová vittek engem is, sosem vigyázott rám nagyszülő, se bébiszitter, mindig megoldották. Nagyon jó gyerekkorom volt, bejártuk az országot, többször voltunk külföldön.


2018. okt. 28. 10:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
5%

Akkor ez egyre zavarosabb.

Ha nincs baràtod, akkor eddig hogy aludtàl nàla?

2018. okt. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 A kérdező kommentje:
Van barátom, csak a barátaim tűntek el mellőlem azóta, mert a barátom mindig féltékenykedett, ha nélküle mentem el valahova.
2018. okt. 29. 13:25
 53/76 anonim ***** válasza:
29%

"Hogyan szakítsak vele, ha nincs senkim".

Akkor most van valakid, vagy nincs?

2018. okt. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
50%
De a szüleidet az miért zavarja ha a szobádban alszol vagy tanulsz? Nem értem... Ilyen kicsi a ház, vagy mi? Mit csinálnak ha küldenek és nem mész? Kitesznek az ajtón és rádzárják az ajtót? Nem hiszem hogy jogilag megtehetik amíg még középiskolás vagy. Egyszerűen állj a sarkadra és maradj otthon, éld az életed. Azt viszont sajnos el kell fogadnod, hogy a szüleid nem akarnak olyan szoros kapcsolatot veled. Ez szomorú, és megdöbbentő az a kommentelő aki szerint 'ők már továbbléptek' (hogy lehet a saját gyerekedről továbblépni???) de az érzelmeket sajnos nem lehet kierőszakolni. Amint leérettségizel és lesz házad, akkor pedig tényleg élheted a saját életed. Aztán lehet, hogy még megfordul a dolog és ők fognak a figyelmedért könyörögni, mint sok idős szülő, akkor majd gondold meg mit adsz nekik vissza... Azt sem értem miért baj ha az összeköltözésre bíztatnak? Megszabták, hogy csak akkor vesznek házat ha a barátoddal laksz benne? Ha nem akkor ne törődj vele, hogy mit mondanak.
2018. okt. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
5%

Húú.. szerintem is jó fejek. Én alig vártam hogy 18 legyek. Két nap múlva már 600 km-re voltam a szülői háztól.. (Ez 20 éve volt). :)

Örülj hogy jó fejek.

2018. okt. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
76%

Ellentmondasos a szuleid viselkedese , egyreszt löknek ki , masreszt zavarja öket , ha behúzódsz a szobádba es tanulsz, tévézel

Nekem ez nagyon visszás, aljas viselkedesnek tunik , tehat sehogyse jó. Ha hagyod öket beken es ulsz a szobadban az se jó , az miert nem jó ? Mi a lényeg , hogy ne légy otthon ?

En azt tanacsolom neked , hogy ne költözz össze vele , ha nem szereted , ez egy kritikus kor , amikor el tudod szúrni az életedet .

En azt kivanom neked , hogy mindig azt tedd , amit te helyesnek látsz es sose folyasoljon be kenyszer , vagy félelem a jövötöl , mert nagyon el tudod szúrni a dolgokat

Az , hogy a baratod el akar zarni a barataidtól , nagyon rossz jel , könnyen meglehet , hogy mihelyst megtudja , h a szuleid levették rólad a kezuket , bantalmazni is fog

Es ha szòlsz a szuleidnek , megmondjak , ne idegesitsd a baratod .

En mint anya meg akarnam ismerni azt a fiút , akivel a lanyom szinte egyutt lakik

Ezek szerint a gyerekkorod se volt olyan fenyes , sokat hanygolhattak el akkor is , csak te nem úgy érzékelted , mert nem volt viszonyitasi alapod , maskepp furcsa ez a pálfordulásuk .

Te ezek szerint nem vagy jó helyen se otthon, se a baratod mellett . Neked mindket hely a pokol , amely áljóindulattal van kikövezve

Muszaj lesz a sajat labadra allj , legalabb akkor békében leszel

2018. okt. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
70%
Na ja mint az én szüleim ők egy erőszakos kapcsolatba lokdöstek vissza mondván jo az nekem meg az a normális.. Többször menekültem haza összeverve vissza zavartak,viszavittek akkora teher voltam.. A pasit meg őket is kitöröltem az életemből örökre.. Tedd te is ezt..
2018. okt. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
68%
Mindenki nullás akinél a gyerek nem kidobhato szemét,látszik hogy magyarok pontoztak..
2018. okt. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező két dolog:

Amiben nem értek egyet: nem kötelező közös programokat csinálni a szüleidnek veled. Nem mondom hogy jó, mert normális esetben 18 felett sem két idegen vagytok hanem szülő meg a gyereke. Lehet nagyon ragaszkodnál hozzájuk ami zavaró nekik, és félnek hogy rajtuk maradsz.

Amiben megértelek: azért rossz lehet hogy szó szerint zavarnak el otthonról, nem tudnak egy ebédet elfogyasztani veled mert te már felnőtt vagy. Ez mi már? Basszus, már jó rég külön élek/élünk, de azért rosszul esne ha nem látogathatnám meg a saját szüleimet mert én már felnőtt vagyok, és húzzak már haza, vagy ahova akarok. Az ilyen miféle ember már? Én szüleimhez mindig "haza" megyek még úgy is hogy férjem van, és ez így is marad, míg élnek. Én is elég rosszul érezném magam ha eltaszítanának. Ebből a szempontból nem is értem azokat akik így lehurrognak. Ti utáljátok a családotokat vagy mi?

Aki meg azt írta hogy neki haláleset miatt kellett önállósodnia hamar: jajj de jó, akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is.

2018. okt. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
0%
58: mindenki nullás, aki nem értette meg mi a valódi baja a kérdezőnek.
2018. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!