Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Máshol is próbálták már a...

Máshol is próbálták már a szülők "kitenni" a gyereküket otthonról? Miért érzem magamat tehernek otthon?

Figyelt kérdés

Nem drasztikusan, hogy elmúltál 18, menj amerre látsz, és nem is úgy, hogy 30 évesen is mamahotelezik az ember.


19 éves vagyok, jövőre érettségizem, főzök, mosok, takarítok, és diákmunkát vállalok. Van egy barátom, akit csak azért nem vittem még haza, mert a szüleim nem kíváncsiak rá... ezt így megmondták. Ők fáradtak, van saját életük, mindig van valami kifogás, hogy miért nem. Ennek az lett az eredménye, hogy állandóan a barátomnál vagyok, a szüleim "űznek" oda. Nem hiányzom nekik. Egész nyáron kb. alig voltam otthon, ők mégsem voltak emiatt szívbajosak. Ők utazgatnak, meg dolgoznak, meg felújítanak, és ha velük akarok lenni, az a válaszuk, hogy miért nem a saját korosztályommal lógok és hogy milyen ciki a szülőkkel nyaralni/sportolni/sétálni. Be is avattak, hogy érettségi ajándék gyanánt kapok tőlük egy lakást, amibe majd a barátommal összeköltözhetek.


Nem lehúzni akarom a szüleimet, de látok nálam idősebbeket is, akiknél nem az volt, hogy elmúltak 18 évesek/egyetemre mentek, és onnantól kezdve le se tojták a szülőket, hanem megváltozott a kapcsolatuk, és egy barátibb, bizalmasabb viszonyuk lett.


Azért nem értem, mert sosem voltak ilyen "passzoljukleagyereketéselvezzükazéletet"-típusú emberek. Mindenhová vittek engem is, sosem vigyázott rám nagyszülő, se bébiszitter, mindig megoldották. Nagyon jó gyerekkorom volt, bejártuk az országot, többször voltunk külföldön.


2018. okt. 28. 10:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
65%
Mesélj akkor utolsó mi a kérdező valódi baja amiért mindenki nullát érdemel? Én pl leírtam hogy házasként is hazamegyek a szüleimhez nem idegen helyre, és igen rosszul esne ha egy ebédre nem ülnének le velem. Ez itt egy nagy büdös nulla%. Mondjuk nem lep meg. tele van ez a kategória lelkileg sérült dögöljön meg a szomszéd tehene is típusú szánalmas emberekkel akikből dührohamot kelt az, hogy valaki nem köpi le a saját családját.
2018. okt. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
0%
Megvárnám ki az aki marad egy bántalmazóval és tűri h verje mindenért,és nyalja a szülei seggét mert a szülők a legjobb partihoz nyomták be, akik szerint ez a normális kapcsolat. De hát a magyar nők 60% a gyerekeiket is üttetik maguk helyett,addig se Anyu kap, és hát az anyagi biztonságos dugisza mindenek felett nekik. Lehet lepontozni de nem csoda h magyar kormány nem ratifikálja az Isztambuli egyezményt a családi és a nők ellni erőszak ellen,minek a magyar nőknek ez jó igy.. Különben nem csodálkoznának h más nem így él és nem lökdösnék az oldalon is vissza a nők a bántalmazóhoz aki lépni akar..
2018. okt. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
9%

#59

Felnőtt ember!!!

Nem akarjàk a s.ggét nyalni tovàbb, ennyi.


(Én mondjuk 100 évesen is kívàncsi leszek a lányomra, de a Kérdező szülei nem kívàncsiak rà, nem akarnak vele közös programot, nem akarnak vele nyaralni stb.Ezen mi olyan érthetetlen?)

2018. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
48%
Akkor nem kell gyereket vállalni az ugyanis nem szoba dísz,sarokba dobható plüss vagy persely..
2018. okt. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
38%
64: akkor hány éves korig köteles a szülő cipelni magával az életképtelen kölkét??? Húsz éves hülyegyerekről beszélünk, akit nem visznek a szülei magukkal kirándulni? Mi van??? Közben meg ezek a gonosz szülők egy lakást akarnak tolni az elkényelmesedett segge alá!
2018. okt. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
66%

Minőségi idő.. Ez a baja a kérdezőnek,nem az eltartás.. Itt borítékolom h 16 évesen se volt már minőségi idő és gyanakszom h 7 évesen se.. Sok szülőnél,nőnél leginkább a gyerek egy érdek teher csak,aztán 18 évesen mehet amerre lát,már nem hoz annyit a konyhára,addig csak megtűrte, megtűrték,érdekből illemből bevállalták. De akkor nem kell sírni h nem nyitja rátok senki az ajtót.. Érdekes 3 mat felneveltünk a felségemmel, és ránk nyitják az ajtót öregségre, pedig egyiket se tartottuk el mivel tanultak és életképesekre neveltük őket,de elsősorban szerettük őket,nem a csokért lett 3,STB ÉRDEKBŐL.. Van szeretet köztünk,na az most nincs ezekben az albérlő szintű családokban csak egy házban alszik x darab ember,ahol a gyerek is csak egy darabszám,dísz,ha 18 lesz lejár a szavatossága és a szemétbe megy v meghal a szülőnek,utána meg a szülő siránkozik h egyedül hal meg a saját gyerekei letojják.. Ok és okozat...


64F

2018. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
49%

59%-os az azért megvan hogy a cipelem mindenhova meg nem akarok vele még egy ebédet se megenni között óriási átmenetk vannak??

Persze nem köteles a szüő semmire, köszönni se köteles neki, de azért ne kelljen már hátbaveregetni érte.

Én inkább laknék albiba de a szüleim legyenek rám kíváncsiak, mint egy ingyen lakás de aztán a képemet sem akarják többet látni.

Hogy miért? Mert ember vagyok érzésekkel, meg mert elvileg a családom.

Fura hogy ez valakiben ekkora csodálkozást vált ki.

2018. okt. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
66%

Előző a mai családokat látva nem kell csodálkozni hogy csodálkoznak rajta.. Egy igazi családban van kötődés is vagy kéne lenni érzelemnek is szeretetnek,de csodálkoznak mert nincs semmi köztük csak kb a dns mintájuk hasonló de Karácsonykor is annyi h kap mindenki vmi szart h letudják az évi egy kamu szeretet ünnepét.. Nem lakás kell meg vackok,tárgyak..

Szeretet,érzelmi kapcsolat kell.

Na ma az nincs vagy nagyon keveseknél ,és azokra fujnak is ezek a csodálkozok h jé van ahol a gyerekkel játszanak beszélgetnek mesét olvasnak neki mig kicsi a többség meg tabletet kap lessek mesét csak ne zavarjak .. Később is érzelmi kapcsolat marad nem az h 18 vagy menj Isten hírével többé ne lássalak csak ha szülőtartás kell v törölni a seggem 70 felett..

Ezért a sok csodálkozó akik csodálkoznak h egy családban van egymás felé 18 előtt és után is szeretet,érzelem.

Érzelmi satnyáéknál pedig nincs kötödés se szülők közt se a gyerek felé..

64F

2018. okt. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
49%
ha nem törödtek volna vele akkor már gyereként nem törödtek volna vele ,de a kérdezővel gyereként ,fiatalként törödtek,ő maga írta hogy sokfelé elviték,kirándulni stb ,és nem hiszem hogy elzavarnák otthonrol ha tanulni,vagy ebédelni szeretne,csak látszolagos életképtelenség zavarhatja.szülöket.ami bizony kérdezőben megvan.
2018. okt. 31. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Egyszer már kiírtam ezt a kérdést... lehet, hogy részletekben különbözik az anonimitás kedvéért. Nem akartam megmutatni, de megmutatom.

2018. okt. 31. 13:37
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!