Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak mert megmondom mire...

Csak mert megmondom mire lenne való a zsebpénze én kegyetlen vagyok?

Figyelt kérdés

Van két nevelt gyerekem. Mindkettő kap zsebpénzt. Az egyikkel nincs is gond, beosztja vesz rajta magának azt amit szeretne.

A másik viszont elég pofátlan. Megmondtam a zsebpénzükből menjenek cukrászdába, vegyenek édességet, sütit, hamburgert. Mi is viszünk haza csokit, nápolyit. Az utóbbi időben azonban egy nap alatt két tábla csoki is elfogy és ha veszünk egy vödrös nápolyit, akkor másfél nap alatt eltűnik.

Ezek nem olcsó dolgok. A kisebbik gyerekem folyamatosan nyafog és játsza a sértődöttet, hogy mi az hogy nincs otthon csoki, miért nem hozunk több nápolyit? Hozzáteszem ő sose megy bevásarolni, nem lehet még egy kenyérért se leküldeni a boltba, mert ő neki az nem menő.

Két napja bejelentettem, a zsebpénz arra való, hogyha valakinek nem elég egy napra két szelet nápolyi édessegnek vagy 3 naponta egy tábla csoki, akkor ott a zsebpénze vegyen belőle magának. Erre megsértődött, hogy én kegyetlen vagyok és ne szabjam meg mire költi a zsebpénzét.

Most tényleg nekem kellene naponta zsákszámra hazahordanom a csokit, mint a Mikulàsnak?


2018. nov. 6. 16:34
1 2 3
 11/26 Miss Endzsi ***** válasza:
51%
Ez már erős cukor függőség. Kiskoromban havonta volt csak édesség.
2018. nov. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
60%
Ennyi értéktelen szarra pénzt költeni!:(
2018. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező: Neked a főnököd megmondja, hogy mit vegyél a fizetésedből?


Az a te hibád, hogy ennyire rászoktattad az édességre. Nem kell annyit hazahordani. Ha "zsákszámra" hordod haza, akkor valószinüleg te sem napi 2 szeletet eszel és ezt tanulta meg.


Tehát ne szabd meg, hogy mit vegyen rajta. Akkor már mindegy ha megveszed a "dolgokat", amire szerinted költenie kellene.


(Irom ezt úgy, hogy gyerekkoromban zsebpénzt évente 2X ha láttam, édességet meg max húsvétkor, mikuláskor és karácsonykor ettem)

2018. nov. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
57%

Nem az a gond, hogy nincs otthon csoki, hanem az, hogy ha csokit tömnek a gyerekek magukba, akkor nem lesz szükségük más energiaforrásra, szóval csökevényesen fognak fejlődni, a bélrendszerük nem lesz képes befogadni a cukornál bonyolultabb táplálékot, túlpörgetett és élettelen állapot közt fognak ingadozni és az sem utolsó, hogy fegyelemnek híján lesznek.


A legfontosabb, hogy ezeket át kell beszélni a pároddal és közös értékrendet kialakítani és azt KÖVETKEZETESEN képviselni a gyerekek, egymás és magatok felé is. Erősnek kell lenni ha már hozzászoktak valamihez a gyerekek, akkor minden trükköt be fognak vetni az alkudozástól az érzelmi zsarolásig. Kitartásra és a pároddal jó kommunikációra lesz szükséged.

2018. nov. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
42%

Dehogy vagy kegyetlen.


A zsebpénzének az elköltése az ő dolga, de a leírás alapján értem, hogy miért mondtad azt, amit. Nem kötelezted, hogy csokira költse, csak mondtad, hogy ha nem elég az otthoni, van egy ilyen opciója.

Az azért durva, hogy ő nem megy boltba, csak követeli a bitang mennyiségű édességet. Persze ha menne se kéne ilyeneket vennie még nagyobb mennyiségben.


Az édesszájúságot megértem, a családomban is nagyon van. Mindennap és nem kevés édesség fogy, amikor nem nasi, akkor az a rendes főétel, de ezek saját készítésűek és hasznosak nekünk. Cukrot például nem eszünk, csak zöldség és gyümölcs formájában, én pedig kifejezetten szénhidrátszegényen szeretek enni, de ebben sok csoki, süti, puding, krém van. De jóval kevesebb, mint régen, van azért egy szint, aminél meg kell állni, bármennyire is imádjuk az adott dolgot.


Saját tapasztalatból tudom, hogy elég nagy teher, ha az ember megszokja a sok édességet, ráadásul sokakat rosszul is laktat, emiatt túleszik magukat. Az egészség, a kiegyensúlyozott táplálkozás igen fontos.

2018. nov. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
46%

200 ftos milka, ugyan már. :D Egy vödör nápolyi + 2-3 tábla milka az kb. 2ezer forint. Egy napra. Egy hétre már 15.000, egy hónapra 60.000, CSAK édességre, csak a két gyereknek. Ez azért elég durva még annak is, aki jól keres.

A gyerek hisztijével amúgy nem kell törődni, nekik minden kegyetlenség. Ha a 120ezres fizetésedből nem veszel neki a 8. szülinapjára tabletet, akkor már kegyetlen vagy. Egy gyerek nem fogja fel a pénz értékét, csak elvárja, hogy megkapjon mindent és kész.

Baromi egyszerű, kedves kérdező, mostantól magadnak vegyél csak ilyen luxuscikkeket, dugd el, a gyerek meg majd akkor eszik csokit, ha vesz magának.

Bár alapból nem túl egészséges ennyit nassolni, pláne egy gyereknek. El vannak kényeztetve mint az állat, meg még cukorbetegek is lesznek. Nem lesz jó vége.

2018. nov. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ezt szüleim úgy oldották meg, hogy kéthetente vagy havonta volt édességvásárlás amikor metroba mentek. (Olcsóbb volt megvenni mondjuk egy 20as kiszerelésű nápolyiszeletes dobozt mint egyessével) A megvásárolt dolgok aztán a nyitott édességesszekrénybe kerültek. Nem volt számontartva a fogyasztás de ha 3 nap alatt kiürítettük a szekrényt az üres maradt a következő vásárlásig. :)


A helyedben azt tenném, hogy hét elején megvennék 2 nápolyit és mondjuk 3 tábla csokit mondván, h ennyi a heti keret. Ha elfogyott következő hétig várni kell...szerintem hamar megtanulnának beosztani.

2018. nov. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
49%

"Neked a főnököd megmondja, hogy mit vegyél a fizetésedből?"


Neked a főnököd megveszi a kedvenc édességedet, hogy a fizetésedet ne kelljen arra költeni?

2018. nov. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
17-es jelen esetben nalunk talan ezzel tudjuk kezdeni a "leszoktatast". Remelem jutunk valahova! Koszi mindenkinek.
2018. nov. 6. 20:18
 20/26 A kérdező kommentje:

Ugy latszik az elso kommentem nem ment el.

Lenyeg: a kozos edesseg kozos, de az egyik gyerek egyszeruen nekiesik es megeszi, nem kerdezi kere belole mas?

A zsebpenz nem fizetes a zsebpenzt mi a parommal kozosen meghataoztuk mire szeretnenk, ha lenne es ez minden, ami a kozoson felul van. Peldaul en veszek neki cipot, veszek kajat es sutit is, de ha neki nem eleg jo a 10.000 forintos cipo, akkor gyujtson es adjon bele egy 20.000-esbe, vagy ha o kinezett maganak valami klassz polot, amit en mar 123. polonak nem vennek meg, akkor azt vegye meg. Vagy sajat parfumre, ajandekra baratnoknek, es EXTRA csokira, edessegre, beulni egy hamburgerre, meghivni a haverok egy kolara, elmenni osztalytarssal moziba.

Termeszetesen mi is veszunk neki mint lathato csokit, adunk mozijegyre penzt (ha nem naponta ker), ruhazzuk, kap ajandekba akar parfumot is. Ezt szerintem csaladja valogatja en nem nyitnek vitat, ki mire es mennyi zsebpenzt ad (valaki szerint a zsebpenzbol menjen kocsmazni a gyerek valaki szerint meg ha otthon ehes marad akkor abbol vegyen maganak ebedet...azert vegletek tudnak am lenni:-)).


De igenis ez rengeteg edesseg es o reklamal, ha netan nincs otthon es nem akar lemenni venni maganak se, nemhogy kozosbe. Mifelenk a milka 275, ha leertekelik, a boci is 300 de ha piacon/kinain veszem akkor is 230-250.

Nekem a reklamalassal es a kovetelodzessel van bajom.

Zoldseg/gyumolcs van boven, gyerekek nem eszik. Nalunk is van puding, lehet sutni sutit, muffint, palacsintat csak hat az "munka", meg varni kell ra.

Vekony a csalad, cukorbeteg még nincs, de ha igy haladunklesz.


Az edessegre nem en szoktattam ra a nevelt gyerekeimet, hanem még az edesszuleik. Regota probalkozom a "leszoktatassal", de a helyzet nem javult. Igen a parommal kozosen es kovetkezetesen kell.

2018. nov. 6. 20:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!