Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak mert megmondom mire...

Csak mert megmondom mire lenne való a zsebpénze én kegyetlen vagyok?

Figyelt kérdés

Van két nevelt gyerekem. Mindkettő kap zsebpénzt. Az egyikkel nincs is gond, beosztja vesz rajta magának azt amit szeretne.

A másik viszont elég pofátlan. Megmondtam a zsebpénzükből menjenek cukrászdába, vegyenek édességet, sütit, hamburgert. Mi is viszünk haza csokit, nápolyit. Az utóbbi időben azonban egy nap alatt két tábla csoki is elfogy és ha veszünk egy vödrös nápolyit, akkor másfél nap alatt eltűnik.

Ezek nem olcsó dolgok. A kisebbik gyerekem folyamatosan nyafog és játsza a sértődöttet, hogy mi az hogy nincs otthon csoki, miért nem hozunk több nápolyit? Hozzáteszem ő sose megy bevásarolni, nem lehet még egy kenyérért se leküldeni a boltba, mert ő neki az nem menő.

Két napja bejelentettem, a zsebpénz arra való, hogyha valakinek nem elég egy napra két szelet nápolyi édessegnek vagy 3 naponta egy tábla csoki, akkor ott a zsebpénze vegyen belőle magának. Erre megsértődött, hogy én kegyetlen vagyok és ne szabjam meg mire költi a zsebpénzét.

Most tényleg nekem kellene naponta zsákszámra hazahordanom a csokit, mint a Mikulàsnak?


2018. nov. 6. 16:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
56%
Egy tábla Milka hol 200 Ft???
2018. nov. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
90%

Mennyi idősek ezek a gyerekek hogy már egyedül elmászkálhatnak barátokkal hamburgerezni, meg elmehetnének maguktól bevásárolni, meg nekiállhatnának csak úgy muffint sütni, de nem képesek felfogni a csokoládé véges mennyiségét, hogy ha két hétre veszed a nápolyit és ő első nap megeszi mindet akkor 13 napig nincs nápolyi, és emiatt nekiáll hisztizni?

Mert az első egy minimum 12-13 évest jelentene, a második meg mondjuk 4-5.

2018. nov. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem az a kérdés, hoyg kegyetlen vagy-e vagy sem, hanem inkább az, hogy a gyereknek komoly függősége van. Én is azt csinálnám, amit az egyik kérdező írt. Hetente, két hetente lenne édesség vásár, és tanulják meg beosztani. Ha elfogy, elfogy, legyen helyette alma, banán, natúr joghurt, stb. Kemény lesz, de hidd el, inkább most hiszitizzen, minthogy kamaszként, felnőttként kelljen majd húsz, harminc kilóktól megválnia. Te is tudod, hogy ez komoly hízáshoz fog vezetni, a fogairól meg ne is beszéljünk. Az ő érdekében kezd el lecsökkenteni a töménytelen cukor fogyasztást.
2018. nov. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
23%

Elvonatkoztatva attól, hogy mennyire helyesek vagyysem az étkezési szokásaitok: ételre ne költsön a gyerek a saját zsebpénzéből.

Az otthon lévő élelmiszer a családé, akkor is, ha az egyik többet eszik ebből vagy abból .. Családi élelmiszert ne a zsebpénzéből kelljen már megvennie ...

2018. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó nem ételre költene a gyerek, hanem nasira ami nagy különbség. Erre ugyanis nincs szüksége a szervezetének, max. neki jól esik megenni. Ráadásul nem arról van szó, hogy kicsit többet eszik a közösből, hanem hogy senkivel nem törődve betolja az egészet. Szóval én azokkal értek egyet akik javasolták, hogy vegyétek meg a heti-kétheti nasit, utána osszák be maguknak ahogy tudják. Viszont nem egyben venném meg, hanem külön-külön a két gyereknek, mindenből ugyanannyit, mert az egyik mérhetetlen önzése miatt miért szívjon a másik is. Ha ő ugyanis felzabálja akkor a másiknak se lesz, aki pedig beosztaná.
2018. nov. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ugyanazt akartam javasolni, mint az utolsó: porciózd ki mindenkinek a heti nasi adagot (mert ha nem osztod el, ugyanúgy be fogja tolni az egészet, csak éppen a család többi tagjával is kiszúr), ha az elfogy, akkor így járt, vagy vesz magának zsebpénzből pluszban, vagy megtanulja beosztani. Persze szigorúan és következetesen tegyétek, mert ha megeszi az első nap a saját adagját és neki áll másnap nyivákolni, hogy elfogyott és megveszitek neki ahelyett, hogy letelne az egy hét, nem fog változni semmi. Pár napig hisztizik majd, de meg fogja tanulni, hogy nem vágjuk be a heti adagot 1-2 nap alatt.
2018. nov. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!