Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez beteges túlféltés?

Szerintetek ez beteges túlféltés?

Figyelt kérdés
Most lettem 8.-os, de szüleim szinte már betegesen túlféltenek. Anyám alig akar beengedni busszal Miskolcra (ami csak 30 km-re van tőlünk).

#féltés #Agyonféltés
2018. nov. 7. 19:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, a 7-est miért kellett lepontozni. De tudjátok mit? Aki akar, menjen, hajrá:D Engem nagyon nem izgat, hogy mi lesz más ütődött kölykével.
2018. nov. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%

Jaj istenem, egyesek milyen drámaiak itt. Ki ne engedjétek már a gyereket még az utcára se, mert rögtön összetalálkozik egy sorozatgyilkossal. Vagy a saját utcájában elrabolják, miért is ne? De hogy hétköznapi példával éljek, elüti az autó, mint sok más embert. Na ugye. Meg kell tanítani vigyázni magára, nem megoldás, hogy 18 évet négy fal között vagy kézen fogva tölt a gyerek. Nem Mordor van odakint, napközben miért ne mehetne?


U.i.: Anyám ugyanezt vallja.

2018. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, majd amikor a kórházból hazahoztad a gyerekedet, és hallgatózol, hogy vesz-e levegőt, akkor majd visszatérünk erre. Könnyű addig mondani, míg nincs sajátod, hogy ki at agyonféltős hülye anya.
2018. nov. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Jó, hát akkor neveljük mindekit életképtelenre, a gyerek ki se lépjen az utcára mert megölik/megverik/megerőszakolják/kirabolják/elviszik/elütik/ráesik egy zongora. Iskolába se menjen mert iskolában is bánthatják, sőt még otthon se legyen egyedül a tizenéves gyerek mert véletlen magára gyújthatja a lakást. Azért néhány itteni embernél még a szüleim is jóval lazább felfogásúak, mégis élek...
2018. nov. 9. 16:05
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Már értem miért csecsemős szintű sok harmincas is h egy csekket nem tud feladni a 20 éves meg életében nem ült buszon és retteg mindentől mert ANyu viszi be az egyetemre mintha 6 éves lenne,meg mert erre nevelték h önállótlan legyen, függő ezért függnek sokan a párjuktól is mert önállóan nem tudnak gondolkodni létezni. Nem mernek 18 19 évesek elmenni egyedül orvoshoz Mert Anyu mit szol meg félnek.. Kórházban rendelésen életerős húszon éves pasik helyett az anyjuk pofázik. Kiszoktuk vágni őket akkor meg felháborodnak..
2018. nov. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Meg van még egy idegesítő dolog: asszem leírtam hogy fuvarozni akarnak edzésre. Pár hónapja máshova jártam, más sportágra (befejeztem, legalábbis egyenlőre) viszont az edzések ugyanilyen messze voltak tartva (kb 1-1,1 kmre) és majdnem ugyanakkor ért véget mint most, akkor viszont nyugodtan hazajöhettem edzésről, sötétben, egyedül. Most meg hisztiznek. Bár sejtem az okát hogy miért nem de ettől függetlenül idegesítő...
2018. nov. 9. 17:18
 17/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: nekem is volt egy kisebb problémám orvosnál. Suliban rosszul lettem, ezért hazaküldtek, lepakoltam, megkajáltam, mentem dokihoz. Volt egy kissé komplikáltabb egészségügyi problémám, anyám fel is hívott, mondtam hogy kicsit tovább maradok. Erre felhívja apámat aki egyből odaküldi nagyanyámékat...és ahogy tudott ő is megjelent, mint valami TEKes...másik sztori, mentünk korházba Miskolcra (lényegtelen hogy miért), unatkoztam ezért kicsit sétáltam, amikor visszaértem úgy kezeltek mint valami 5 évest, hogy milyen kis felfedező vagyok vagy mittomén milyen baromságot mondtak már. Elegem van, kurwára, csak megfojtanak. Persze ha mondok valamit le se sza...szóval szabadulni akarok mert elegem van hogy úgy kezelnek mint egy kisgyereket....
2018. nov. 9. 17:26
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha fogod a gyerek kezét, akkor nem lesz semmi baja, ugye? Mert te szuperhős vagy és megmented? Hagyjuk már ezt, meg a dumát, hogy "majd ha gyereked lesz...". Nem kell a gyereket buborékban nevelni, mert nem old meg semmit. Úgyse leszel mindig ott mellette, lehetetlen 0-24 vele lenni. Így nem fogja sose tudni, hogy legyen önálló és hogy vigyázzon magára. Na meg hazudni fog, mert különben nem engedik el sehova. Akkor azt se fogjátok tudni, hol van.
2018. nov. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!