Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék tenni az apámmal?...

Mit tudnék tenni az apámmal? Öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy érzem elég rossz kapcsolatot táplálunk az apámmal én magam, és a testvéreim is.

Elég stresszes a munkája, és talán ezért van az, ami. Akármikor itthon vagyunk nem megy más, csak a fesztivál.

A lánya vagyok, és rossz érzés, hogy semmit nem tud rólam. Halálosan komolyan mondom, SEMMIT!

Gyakorlatilag jóval később érek haza, mint ő. És azért csak jól esne, ha megkérdezné, hogy mi volt ma az iskolában, kaptam-e jegyet, vagy bármi más.

Csak akkor veszi észre a létezésünket a testvéreimmel, mikor ordítani "kell" velünk.

Egyik veszekedésünk már elfajult addig, hogy se szó, se beszéd elszöktem otthonról. Mielőtt elmentem, kezet emelt rám úgy, hogy az állkapcsom is megrándult,és a combom órákig fel volt püffedve és kézlenyomatok éktelenkedtek rajta. Na meg persze olyat is hozzámvágott, hogy leszarja mi van velem, és többet be ne merjem tenni a lábam a házba.

Szokott olyat mondani, ami nagyon fáj a szívemnek. Mikor hangot adok a véleményemnek, sokszor mintha valami kutyához beszélne "Kuss. Mondom kussolj."

Volt alkalom, mikor rám és a testvéreimre undorító szavakat használt. Mondhat ilyet egy apa?

Éppen egy 10 perce sem volt az utolsó veszekedésünk. Kiejtettem a sütit a kezemből, így minden tiszta morzsa lett. Mentem ki egy seprűért, hogy feltakarítsam. Anyám ilyen nem is tudom, elég elnéző hangsúllyal, "Felsöpröd,eszel,aztán megfogod magad, kiveszed a gépből a száraz ruhákat és összehajtogatsz. Megértetted? (Nem szóltam semmit) Mondom, megértetted?" Itt kicsit eltört a mécses, és mondtam, hogy ne ordítson így ok nélkül, örülök, hogy hazaértem egy 20 perce, majd megcsinálom.

Erre apám elkezd ordítani, hogy én mit képzelek magamról, meg hogy, amint mondtam, kussoljak el.

Ebből áll a viszonyunk, anyával egy kissé jobb, viszont apával szó szerint semmi szeretet nem érezhető közöttünk. Napját nem tudom, mikor puszilt meg, vagy épp ölelt át. Hogy mikor szólt hozzám szépen.

Sokszor úgy érzem, hogy már senkire sem számíthatok.


Az idegrendszerem, a lelkivilágom romokban. Biszexuális vagyok, amit nem merek felvállalni. Étkezési zavarral küzdöm, és az orvosom kijelentette, hogy veszélyben van a gyomrom működése. 0-24-ben stresszelek az iskola, a tanárok és a dolgozatok miatt. Az elmúlt egy évben szexuálisan zaklattak, amit máig nem tudok feldolgozni. És még a szüleim is belémrúgnak napi szinten. Az öngyilkosságon gondolkodom már egy jó ideje. Kérlek segítsetek, mit tegyek?!



2018. nov. 9. 17:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%

Azt kérdezted mit tudnék tenni apámmal ugye?


Ne öngyilkos legyél, hanem apádat nyírd ki! Én nem tűrnék neki, mi az hogy egy apa elveri a lányát. Legközelebb ha bánt téged, akkor hívd rá a rendőrséget!

Engem nagyon zavar az ilyen, aki gyerekeket bántalmaz.

Vagy szóljál nekem én majd helyre teszem az agyát!

2018. nov. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
56%

"apádat nyírd ki! ... hívd rá a rendőrséget!"


Nem ugyanaz...

2018. nov. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
13%
16 evesen bisexualis?? Koran kezded a szexet nem vagy te olyan artatlan mint beallitod magad.
2018. nov. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
27%

"Az elmúlt egy évben szexuálisan zaklattak, amit máig nem tudok feldolgozni."

Tettél feljelentést?


"És még a szüleim is belémrúgnak napi szinten."

Ők tudnak egyáltalán a zaklatástól? Ha nem vagy velük őszinte, ne csodálkozz...


Mire alapozod, hogy biszexuális vagy? :-O

Nem is volt még komoly párkapcsolatod 16 évesen! Egyáltalán nem valószínű, hogy az vagy. Sokkal valószínűbb, hogy hetero vagy, csak éppen magad alatt a zaklatás meg a család miatt. A szexuális életed még el sem kezdődött, úgyhogy ne akard magad máris berakni egy skatulyába.

2018. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Te jó ég, emberek. Nem a szexuális életen nyilvánul meg, hogy kinek mi az identitása. Néhány ember hetero, és képes mégis a saját nemével lefeküdni poénból. Btw 11 évesen már éreztem magamon, hogy én nem tudok a lányokra úgy nézni, ahogy ők néznek rám. Azóta eltelt öt év, és voltam már lánnyal kapcsolatban. Szerintem tisztában vagyok a saját érzéseimmel, és beállítottságommal.
2018. nov. 10. 14:50
 16/21 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező érdekes, hogy tisztában vagy mindennel és itt bevágod, hogy öngyilkos akarsz lenni. Ha igaz lenne akkor nem lenne tiszta a gondolkozásod, úgyhogy szerintem csak egy troll vagy.
2018. nov. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
40%
És a feljelentéssel mi van? Megtörtént? Ha annyira tisztában vagy a dolgokkal, akkor nyilván azt is tudod, hogy szexuális zaklatás esetén feljelentést kell tenni. Meg azzal is, hogy ha a szüleid ilyesmiről nem tudnak, akkor nyilván nem elvárható tőlük, hogy tekintettel legyenek rá, hogy olyan gyerekhez kellene jobban viszonyulniuk, aki ilyesmin átesett.
2018. nov. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem történt meg a feljelentés. Magamba voltam roskadva, és nem tudtam józanul gondolkodni, hogy most mit kéne tennem. Inkább elhallgattam mindenki elől, magamban tartottam.
2018. nov. 10. 16:37
 19/21 anonim ***** válasza:
54%
Ez teljesen normális reakció, pont ez a természetrajza az ilyennek, ezer szakirodalom foglalkozik vele, hogy milyen érzések kerítik hatalmukba szinte kötelezően az áldozatot. Igen, mindenki tudja az agyával, hogy mit kéne csinálni ilyenkor, egészen addig, amíg ő nem ül a vértócsa közepén. Mivel ez a leblokkolás egy ismert jelenség, ezért próbálják terjeszteni azokat az információkat, amik segíthetnek a környezetünkben felismerni az áldozatokat. Így amíg ők maguk ilyenkor teljesen készen vannak és képtelenek a segítségkérésre, mi még mindig észrevehetjük őket, és elbeszélgethetünk velük. A legtöbb feljelentés a környezet biztatására történik meg.
2018. nov. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
66%
Bocs, kicsit eltérek a tárgytól. A párom megvert a nyáron, 10 éve voltunk együtt (azóta már nem vagyunk). Soha előtte még csak hasonló sem történt. Most november van, és most tartok ott, hogy úristen, nekem akkor be kellett volna menni a rendőrségre és feljelenteni. De lefagytam, meg voltam ijedve és el sem hittem, hogy ez történt velünk. Egy kolléganőmnek írtam le emailben pár nappal később ami történt, ennyi. És ilyenkor hogyan tovább? Sétáljak be a kerületi kapitányságra és közöljem, hogy üdv, június végén megvert a párom, jöttem feljelentést tenni. Majdnem 40 éves vagyok...akkor egy kamasz lány honnan tudhatna ilyesmit? Kívülről könnyű elmondani mit kell tenni, én is tudtam osztani az észt másoknak jó sokáig, de amikor épp felkentek a falra párszor és azt se tudod mi történik veled, és épp az tesz ilyet akit a legjobban szeretsz, akkor bizony nem olyan könnyű eligazodni.
2018. nov. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!