Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukámmal borzasztó a viszony...

Anyukámmal borzasztó a viszonyom. Nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már nem bírom. Egyszer nagyon jo a kapcsolatunk, mint ha legjobb barátnők lennék, aztán hirtelen a legkissebb dologra, olyan ideges lesz, hogy napogig szíd, (egyszer hozzám vágott egy bögrét, hogy szive szerint megölne) többször hangoztatja, hogy bánja, hogy megszűlt, és hogy szavakkal ki se tudja fejezni mennyire gyűlől. Folyamatosan mondogatja, hogy oljem meg magam, hogy bármit csinálok nem leszek szebb, és ha ő fiu lenne, bottal se nyulna hozzám. Pedig nem vagyok olyan kovér, vagy ronda (180cm/79kg)

Így is elég önbizalom hiányos vagyok, nincs is, illetve durva megfelelési kényszerem van, és szerintem egy ideje depressziós is vagyok.

Nem tud mit tegyek, akármit csinálok nem jó neki, mindenbe csak a hibát látja, még ha segítek is neki. Valakinek valami ötlet, hogy mit tegyek, mert már nagyon nem bírom.

18/L



2018. nov. 15. 21:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván hibás az édesanyja. De! Amint írta néha a legjobb barátnők. Ráadásul a kérdező egy értelmes személy. Látszik, hogy nem egy banga valaki. Ehhez pedig valószínűleg kellett némi nevelés.

Kedves Kérdező!

Nyilván a te tiszted eldönteni, hogy milyen kapcsolatban szeretnél az anyaddal lenni, de hidd el nekem a béke mindigis jobb, mint a harag :) Javaslom hogy mond el neki hogy ezek a megjegyzések téged mennyire bántanak. Előttem anyám volt, hogy beszedett egy csomó gyógyszert, és ordított hogy miattam lesz öngyilkos, holott csupán egy nagyon apró vitánk volt. Tehat sajnos a világban sok ileyn történés van. De mégis számomra az egyik legfontosabb ember. A béke mindig jobb a lekednek. Apropó, nem lehet hogy az édesanyád depressziós? Az enyém keményen az volt akkoriban.

2018. nov. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy depressziós lenne, csak velem ilyen. Persze jó lenne vele jóba lenni, csak nem tudom ezek után megéri e. Meg hát én az érzelmek kimondásába egyszerüen nem vagyok jó. Képtelen vagyok kimondani azt a szót, hogy szeretlek, mégha úgy is érzem. Ezért is gyakran veszekszik velem, hogy érzéketlen vagyok.
2018. nov. 15. 22:32
 13/19 anonim válasza:

Hármas vagyok.


Egyet tudok érteni hatossal. Nagyon jó lenne, ha megoldódhatna a helyzet a szülőkkel, egy gyereknek erre lenne szüksége.


Viszont azok, amik megtörténtek vele, traumatikusan hatnak rá, szellemileg, emocionálisan, minden tekintetben elnyomásban kell leélnie ezt a korszakot. Az édesanyja kudarcot vallott, ami a nevelést illeti. Nem fair, ha még ráadásul a gyereknek kellene azt mondani "elszúrtál egy életet, édesanyám"


Nem azt mondom, hogy hibás lenne az anya. Segítségre szorul ő is.


A kérdező számára szerintem kortársakra lenne szükség. Kortársakra, akik átmentek hasonlókon, és segíthetnek azon hogy milyen úton kéne haladni napról-napra.


De ami a legfontosabb, az az, hogy rendezned kell az életedet. Már látod szerintem, hogy elsősorban csak magadra számíthatsz. Nem lehetsz magad ellen.

2018. nov. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz elköltözni? Édesapád, nagyszülők, bármi rokon, barát?

Ez bírhatatlan állapot, és teljesen tönkretesz vele:( Mire odajutsz, hogy el tudsz költözni, egy roncs leszel (ne haragudj a kifejezésért)

2018. nov. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Anyád nem százas. Legalább van, aki "rendezgeti"? Lehet, hogy ez a baja.
2018. nov. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudnék, hová költözni.. :/ illetve, nincs senkije se, ha arra gondoltal
2018. nov. 16. 13:26
 17/19 anonim ***** válasza:
15%
A 6os vagyok. Azért kellett így lepontozni, mert azt tanácsoltam neki, hogy ne legyen haragban az anyjával?? 😀 Ti mind huszonéves gyerekek lehettek akiknek fogalma sincs milyen egy ilyen családban nevelkedni :)) gratulálok az éretlenségetekhez.
2018. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
#17, te egy végtelenül primitív ember vagy, ha azt gondolod, hogy az anyja képes megváltozni. A kérdező anyja pszichiátriai eset. Kérdező, húzz el otthonról, amilyen gyorsan csak tudsz! Addig igyekezz minimalizálni az érintkezést anyáddal. Az ilyen NEM anya. Mondom ezt én, akinek az apja pontosan ugyanilyen volt.
2018. nov. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Igen, persze, jó lenne, ha megváltozna de erre nem látok sok esélyt tekintve, hogy már több éve ez megy. Mert amikor ugy viselkedik mint egy igazi anya, akkor azt hiszem hogy jobb lesz, de aztán megint elkezd úgy viselkedni, szóval igen. Mióta kiirtam a kerdest azaz 3 nap alatt, 6x mondta, hogy bánja hogy megszűlt, ment volna abotuszra..


Azzal kapcsolatba, hogy elköltözzek, az jó lenne, csak sajnos nincs rá pénzem, szóval még egy ideig sajnos biztos itt leszek.. (Amíg tényleg ki nem rak az utcára, mert már ezzel is fenyegetett párszor)

2018. nov. 18. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!