Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvitte a fogorvoshoz, vagy nem?

Elvitte a fogorvoshoz, vagy nem?

Figyelt kérdés
Párom kisfia 5 éves, fél éve fájtatja 2 rágófogát ami tiszta fekete és mindig belemegy a kaja. Sokat veszekedtek a párom és a gyermek anya, hogy vigye el fogorvoshoz, páromnak nem adta oda a taj kártyáját, tegnap elvitte, állítólag, azt mondta semmit nem adott a fogorvos, azt mondta majd kiesik , nem fáj az, de tiszta vörös az ínye is. Ismerem a fogorvost, sok kisgyerek fogát kezelte, sajnos nekem is sokat kell járnom, mert romlandóak a fogaim. Akinek a gyerekének volt hasonló mit csinált a fogorvos?

#fogorvos #rossz tejfogak
2018. nov. 21. 08:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Többnyire semmit nem csinál, csak kitisztítja. Ennyi idősen közel a fogvaltas, csak felesleges fájdalmat okozna mással. Akkor szoktak fúrni, tömni, ha sok idő van a fogvaltasig
2018. nov. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A rágófoga nem fog kiesni majd csak 4-5 év múlva, és fáj neki ha eszik.
2018. nov. 21. 08:24
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Elvitte!
2018. nov. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Ha fél éve fáj a gyerekem foga, és a volt feleségem nem akarja elvinni, akkor nem őt nyaggatom fél éven keresztül, hanem elviszem a gyereket magán fogorvoshoz, tajkártya nélkül is.
2018. nov. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

A gyerek fogának szempontjából mire volt jó a veszekedés? Ha fáj a foga akkor elviszem fogorvoshoz basszus, mi ezen a kérdés vagy vitatkoznivaló? Ha nincs taj kártya elviszem magándokihoz.

Mondjuk jól nyakon verném az ilyen díszanyukát aki nem adja oda a taj kártyát csak, hogy neki legyen igaza. Mondjuk kaphatna egy gyökérkezelést érzéstelenítő nélkül egyszer.

2018. nov. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Kérdezgesd a gyerknél ez nem jutott eszedbe? Ne úgy hogy xy biztos elvitt anyád hanem nagyon fájt amit csináltak? Aranyos volt a doktor? Stb. Ez nem faggattás ilyet meglehet kérdezni a nevelt gyerekedtől vagy a párodnak kéne ilyeneket kérdezni. Bár ha így fájlalta volna én elvitte volna magánba de ti tudjátok hogy mi a fontos.
2018. nov. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szulokent a tennivalo: nem veszekszem, meg varakozom, mikozben a gyereknek fajdalmai vannak (meg nem merengek ilyen szarsagokon, meg varom a csodat taj kartya formajaban), hanem elmondja, hogy fajdalmai vannak, es a kovetkezo percben mar keritek neki idopontot lehetoleg 2-3 napon belül.

Ennyi.

2018. nov. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Az én fiamnak kitisztították mikor fájt neki pedig nem volt fekete csak egy kics lyuk volt rajta... ha ismered a fogorvost kérdezz rá mit gondol a fiad fogáról???!!!
2018. nov. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

Normális fogorvos a tejfogat is kitisztítja, a szuvas részt kifúrja. A szuvasság fokától függően vagy tud bele tejfog tömést tenni, vagy nem (ilyen akkor van, ha vége a fognak), de fekete nem marad.

Azért sem szabad szuvasan hagyni a fogat, mert szuvasságot okozó baktérium összefertőzi a még jó fogakat és azok is tönkre fognak menni. Lassan elkezdi a fogváltást, kihullanak a metszők, aztán kinőnek hátul a maradandó(!!!) rágók, tehát minél előbb rendbe kell tenni a gyerek fogait, mert általános végére már nem lesz egy jó foga sem.

2018. nov. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Én így vesztettem el egy csontfogat!

A fogorvos letojta, hogy a tejfogam begyulladt. Egy este felpüffedt az arcom, belázasodtam és brutális fájdalmaim voltak.

A szuvasodás ráment a még ki se bújt fogamra, aztán begyulladt mellette a csont, és az arcüregem is.

Az éjszakát kórházban töltöttem, infúzión kaptam a fájdalomcsillapítót, gyulladáscsökkentőt és antibiotikumot.

Másnap kioperáltak minden érintett részt, utána naponta többször átmosták az arcüregemen keresztül valami undorító gyógyszeres cuccal.

Miután lement a gyulladás, és meggyógyult, újraműtöttek, kaptam a csontba több drótot, illetve csontpótlást.

Azon az oldalon a rágófogaim szemfogig össze-vissza nőttek, ami még pár év fogszabályzást igényelt, illetve miután mindig a másik oldalon rágtam, elég jól elbacódott az a rész is.

NEM JÁTÉK EZ BMEG!!!

2018. nov. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!