Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvitte a fogorvoshoz, vagy nem?

Elvitte a fogorvoshoz, vagy nem?

Figyelt kérdés
Párom kisfia 5 éves, fél éve fájtatja 2 rágófogát ami tiszta fekete és mindig belemegy a kaja. Sokat veszekedtek a párom és a gyermek anya, hogy vigye el fogorvoshoz, páromnak nem adta oda a taj kártyáját, tegnap elvitte, állítólag, azt mondta semmit nem adott a fogorvos, azt mondta majd kiesik , nem fáj az, de tiszta vörös az ínye is. Ismerem a fogorvost, sok kisgyerek fogát kezelte, sajnos nekem is sokat kell járnom, mert romlandóak a fogaim. Akinek a gyerekének volt hasonló mit csinált a fogorvos?

#fogorvos #rossz tejfogak
2018. nov. 21. 08:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó ötletet írt 6-os, ezzel tényleg minden feltűnés nélkül meg lehet tudni a gyerektől, elvitték-e fogorvoshoz!

Azokkal is egyetértek, akik írták, hogy legrosszabb esetben az ember elviszi magánorvoshoz pénzért. Erre most is szükség lehet, ha tényleg voltak fogorvosnál és az nem törődött vele. Én nem értek hozzá, de amit 10-es írt, attól égnek állt a hajam! Én is azt mondom: így semmiképp se járjon a gyerek!

Viszont párod helyében, ha kérésem ellenére sem vitte volna el az anyja fogorvoshoz, és a TAJ-kártyát sem adta volna oda nekem, hogy elvihessem, akkor én bekeményítenék: bejelenteném a gyermekjóléti szolgálatnál, hogy elhanyagolja a gyereket, nem viszi orvoshoz, amikor szükség lenne rá. Ha semmi egyéb nem történik, csak lesz egy kis levelezés, meg elmennek hozzá családlátogatásra, talán már akkor leesik neki a tantusz, hogy ő sem tehet meg bármit a gyerekünkkel.

2018. nov. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Az úgy van , hogy párom 150 ezert keres abból kb a felét elkunyerálja az anya a gyerekre , minden kell neki ő meg terhes és nem tud dolgozni. Nincs arra pénze páromnak, hogy,magánba vigye. Én az autóm és a lakásom törlesztem, tőlem se kér meg nincs is. Van félretett pénzem de az tartalék azt nem adom oda.én se járok magánba , nagyon jó a doktornő, kedves, aranyos, láttam már pár gyereket akinek csak fekete csonk volt a szájába és fájtatta kivette. Nem végzi félvállról a dolgokat.
2018. nov. 21. 14:55
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Jelentsétek anyut a megfelelő hivataloknak. Gyermek veszélyeztetése, ha nem viszi orvoshoz.


Nekem anno kihúzták az ilyen fogam.

2018. nov. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
legközelebbi ilyen esetnél fogod, és bemész a gyerek háziorvosához. Ő leírja neked a tajszámát a gyereknek, vagy viszel a fog dokinak egy hivatalos ambuláns lapot. azon is rajta van a tajszám. nem maga a kártya a lényeg, hanem a szám.
2018. nov. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
23%
Lehet sarazni az anyát de ti(főleg a párod) ugyanúgy szartatok rá.
2018. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Figyelj elvihetné, de mindig szombat és vasárnap van itt, ez egy dolog igen, de ha az anya nem hagya kivenni nem tud mit tenni, vele él az apja hiába mondja , hogy kezelje az orvos, 4 nap van itt egy hónapban, az anyánál nagyon sokat, milyen anya sz ilyen, mert a férfi az egy férfi, de a nő akiben növekedett, és igaza van a fogorvosnak , amikor azt mondta egy anyukának ő megvonná a családi pótlék attól is aki nem kezelteti a gyerek fogát. Nekem is rosszak de kezelve vannak , nem várom , hogy elrohadjon vagy ha fáj meggyógyuljon.
2018. nov. 21. 17:14
 17/19 anonim ***** válasza:
80%
10-essel értek egyet. Nekem nem szorgalmaztàk a fogmosàst, és igen egy 4-5-6 éves gyereket vagy rà kell szoktatni, vagy rà kell szólni, magàtól nem tudja, hogy fontos. Plusz nem húzattàk ki a tejfogaim, amikor màr szabad szemmel làtszott, hogy nőnek a tejfogam alatt. Emiatt csàlé, torlódott fogaim lettek. Persze mivel egymàsra nőttek, meg mire màr agyban oda nőttem magamtól, hogy fontos a fogmosàs késő volt. A torlódàsoknàl hiàba mostam, oda nem ért be a fogkefe, megronlottak úgy, hogy nem is làtszott. A többi is kilyukadt. Egyszer lett éjszakai fogszabim, bàr mondta az orvos, hogy ez olyan durva, hogy àllandóval lehet csak helyrehozni. De persze nem akartam, hogy csúfoljanak, szüleimnek meg kedve se volt elmagyaràzni, meg nem is érdekelte őket. Hordtam pàr hónapig, de nagyon fàjt, mert akkora torlódàs volt, hogy arra nem való volt éjszakai. 4* visszavittek kontrollra, majd mondvàn, hogy nem hordom rendesen, meg sokat kell vàrni a dokinàl, hagyjuk az egészet. 18 elmúltam, mire tudtam volna egyedül kontrollra jàrni, meg éreztem ez vérciki, de akkor meg màr àllambàcsi nem tàmogatta. Felnőtt voltam, mire horror összegért rendbe tudtam hozatni fogszabàlyzóval, beavatkozàsokkal. Persze ovis korombam az összes fogam szét volt rohadva. 2 dolgot akarok ebből kihozni. 1. Amit 10-es îrt, ez nem jàték, a fogak nagy értékek 2. Amikor egy kisgyereknek szanaszét van rodhatva a foga az MINDEN esetben a SZÜLŐ HIBÀJA: itatja eteti a sok cukros szarral, majd a fogmosàst nem szorgalmazza, vagy amikor még pici a romlàs nem viszi orvoshozy hanem hagyja hogy szétrohadjon az egész ez nem 2 nap alatt történik!! Nem vitte el. Szétrodhadt fogat nem hagyott volna bent, vagy megtisztitja. Mert egyrészt a baktériumok,màsrészt dög büdös tőle a szàja. Na egy szülő se mondja, h azt ő nem érzi, hogy rohad a gyerek szàjàba a fog, mikor azt is megérzem, ha elsunyiskodnà az esti fogmosàst. Amúgy ha eltörik a gyerek keze, akkor se viszitek majd orvoshoz,mert nincs taj kàrtya. Nem való gyerek se a gyerek anyjànak, se az apjànak, s bàr nem te vagy az anyja, de hogy ezt îgy bîrtad nézni neked se.
2018. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Van fogorvosi ügyelet!
2018. nov. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én elvinném az orvoshoz. Közhiedelemmel ellentétben a kártya nem követelmény, adatok alapján is megtalálja a doki a rendszerben, csak kicsivel tovább tart, de akkor már meg is tudjátok kérdezni tőle a TAJ-számot és legközelebb meglesz.
2018. nov. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!