Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rá lehet valahogy venni a...

Rá lehet valahogy venni a szülőket, hogy "egyszerűbb" legyen a karácsony, ne csak hajtásból és veszekedésből álljon?

Figyelt kérdés

Abban a formában utálom a karácsonyt, ahogy tartjuk.

Anyu pöpec vacsorával készül, ami miatt már napokkal szenteste előtt ideges, aznap pedig torkaszakadtából ordít bárkivel, aki belép a konyhába (pl egy bögre teát csinálni), mert "elvonjuk a figyelmét, hadd dolgozzon békében".

Apu minden évben kiválasztja a legnagyobb fenyőt, ami befér a hátunkba, aztán persze egész nap sík ideg, amiért azt a monstrumot kell cipelni, faragni, díszíteni, nem lehet közben szólni hozzá.

Már hatezerszer megbeszéltük, hogy nem ajándékozunk egymásnak, de nem tudják elengedni, persze ez is stressz.


Szóval lényegében annyi a karácsony végül, hogy szüleim ordítanak egymással meg velem egész nap, este megvacsorázunk, társasozunk (kötelező program, ha mást csinálnék, akkor ordítanak), aztán összeveszünk, és mindenki duzzogva, rosszkedvűen megy aludni.


Meg lehetne valahogy győzni őket, hogy vegyenek vissza a feladatokból?

Elég lenne egyszerűbb kaja, pici fa, csak lenne békés, jó hangulatú az ünnep..

Már mondtam nekik, de lényegében meg se hallották, ők jobban tudják, hogy hogyan kell.. azt mondják majd a saját házamban úgy karácsonyozok, ahogy akarok, de ők akkor is "megadják a módját" az ünnepnek.


Van erre valami megoldás? Lehetne rájuk hatni valahogy, hogy ne egy merő stressz legyen a karácsony, hogy ne rontsák el a saját nyugalmukat?

Nekik ez miért jó amúgy? Szerintem ők se érzik olyan jól magukat így..


2018. nov. 21. 11:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#10

Ezeket megpróbálom majd, hátha..

Köszönöm!!

2018. nov. 21. 12:04
 12/17 anonim ***** válasza:
74%
Az a baj ha szar a kapcsolat a szüleid közt ami tuti ha mindig üvöltenek a pici fa alatt egyszerű kaja felett is üvöltözni fognak. Nem Kell Karácsonykor családot játszani mikor év közben sincs közötök hozzá az fix,normális család nem ordit egymással a fa alatt nincs kötelező program.. És annyi ilyen van aztán tele a hirado szent este az agyon szurta leütötte megkéselte...
2018. nov. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%
Vesd fel az ötletet, hogy töltsétek idén egy wellness hotelben a karácsonyt. Abból a pénzből, amit ajándékra költenétek ki lehet fizetni a szállást, és ott adott a finom, ünnepi vacsora és a karácsonyi dekoráció is.
2018. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#13

Volt olyan, de nem sokat segített, áttolódott pár nappal korábbra a veszekedés (a csomagolás miatt), meg ott is folytonos veszekedés volt - ha inkább úsztam vagy olvastam volna ahelyett, hogy szaunázok, akkor azért, ha nem úsztam és nem olvastam akkor azért, a kötelező esti társasjáték ott is megvolt ugyanúgy veszekedéssel...

Mostanra meg iszonyat drága lett a hotelben karácsonyozás.


#12

Sajnos ráhibáztál, tényleg elég rossz a kapcsolatuk, átlag napokon is sokat veszekednek vagy jobb esetben közömbösek egymással, igazából az ünnepek csak rontanak az alapból rossz helyzeten :(

2018. nov. 21. 15:10
 15/17 anonim ***** válasza:
Van egy jó hírem és egy rossz. Idővel meg fog oldódni a probléma, de addigra valószínűleg már mindegy lesz neked, mert kirepülsz a családi fészekből. Az én anyám évtizedeken át 10 félét sütött és mellette ünnepi menüt főzött, hiába kértük, hogy hagyja abba. Még január végén is a karácsonyi huszárcsókot meg mézeskalácsot ettük. Viszont most már 60 körül vannak apámmal és egyre kevésbé bírják a gyűrődést, úgyhogy kevesebbet sütnek/főznek, így kevésbé idegbetegek. Szerintem sajnos a te anyukádat sem lehet befolyásolni. Majd ha mindene fáj és könnyebben elfárad, talán magától feladja. Mi ilyen észérvekkel álltunk elő: már nem vagyunk gyerekek, nem vagyunk olyan édesszájúak, vagy meghíztunk és nem szándékozunk zabálni, ezért ne fárassza magát, vagy pedig elmondtuk a tesóimmal, hogy elviselhetetlen a sok veszekedés, de semmi sem használt, csak a kor.
2018. nov. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
El kell vállni v ki kell hagyni a gyereket a saját meccsükkből. Itt a lényeg évközben is mindenen veszekednek naná h az összezárt kényszer ünnepen még jobban fognak,igy meg minek velnnes vagy nyaralni sok tini is utál nyaralni mert az is a szüleik üvöltéséről szol,mert nem birják egymást 10 percig egy légtérben..
2018. nov. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

sajna nem ,amig el nem költözöl ez lesz ,tul kell élned a karácsonyt ,én amig nem lett saját családom emiatt utáltam a karácsonyt.anyukám pont ilyen volt.

saját családi karácsonyomon,1x történt ilyen megfelelési kényszeres dolog,akkor bizony karácsonyi veszekedés lett belőle.megfogadtam hogy nem lesz több ilyen,nem is lett nálunk nincs karácsonyi menü ,és 60 féle süti,viszont van egy szép fa feldiszitjük késő este páromal és aláteszük az ajándékokat.hogy reggel mindenki megtalálja a saját ajándékát.együtt játszunk egész nap pizsamában.igy már megszeretem a karácsonyt újra.

2018. nov. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!