Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, hogy a szüleim...

Mit tehetek, hogy a szüleim ne teregessék ki a magánéletem a közösségi médián?

Figyelt kérdés

Szüleim sajnos eléggé ráfüggtek a facebookra, folyton fent lógnak, mindent megosztanak (reggeli kávé, a macska ráült a lábtörlőre, nagy sor áll a piros lámpánál, stb) ami alapvetően magánügyük lenne, viszont "engem" is állandóan megosztanak: fotókat rólam, irataimról, dokumentumaimról, vagy csak kiírogatják nyilvánosan, hogy mi újság velem (például mikor meglett a jogsim és először mentem egyedül 100 km-es útra, azt is kiposztolták, vagy mikor leadtam a szakdolgozatom, vagy mikor játszottam a számítógépemen, vagy mikor szakítottam a párommal)

Oké, nincs ezekben semmi "titkos", de nem annyira szeretném mindenemet kipakolni a nagy plénum elé, nem is teszem, de hiába, mert ők helyettem is posztolgatnak...

Kértem már őket szépen is és csúnyán is, már annyiról sikerült leszoktatni őket, hogy legalább fotót nem raknak fel rólam a megkérdezésem nélkül, de szövegesen továbbra is ezt csinálják..

Hogy lehetne őket leszoktatni erről?

Találkozott már valaki hasonló problémával? Mit lehet tenni?


2018. nov. 22. 11:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%

Posztold: anyu éppen most ment el a fürdőszobába. like aki szerint pisil, röhögő fej, aki szerint kakil, és szívecske, aki szerint fürdik.

Persze jelöld meg ezen anyukádat, hogy az ő ismerősei is lássák, és aztán kérdezd meg, hogy na, ez hogy tetszik neki?


Ez most egy elég drasztikus példa, de hátha fordítva már nem tetszik neki.

2018. nov. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
98%

Jelentsd a posztokat! Simán megteheted hisz a te jogaidat sérti. Szerintem húsz bejelentett és törölt poszt után megunják. Én ki nem állhatom, ha a megkérdezésem nélkül rak fel bárki képet. Akár családtak, akár barát. Szerintem nem nehéz valakit megkérdezni, hogy kiteheted e a róla készült képet. Eddig nekem az volt a legrosszabb, amikor az esküvőmröl raktak fel képet. Azonnal feltöltötték és pár napppal később láttam csak. Elmondhatom, hogy nagyon pocsék kép lett.”, és ez volt az első kép ami felkerült rólunk az esküvőröl.

Szóval ha látod a posztot, nyugodtan jelentsd a facebook felé. Ők törlik és ennyi. A szüleid meg szerintem bellátják, hogy ha rólad posztolnak, az bizony törölve lesz.

2018. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
83%
Hiába jelenti a posztot, ha nem egyértelműen azonosítható a facebook számára, hogy róla van szó... Legalábbis én jártam így. Egy számomra ismeretlen fickó posztolt rólam sértő dolgokat ok nélkül (olyan helyen dolgozom, hogy egyértelműen beazonosítható volt, hogy rólam van szó) Kértem, hogy hagyja abba, nem tette, folytatta. Próbáltam én is jelenteni a posztot, de mindig jött a visszajelzés, hogy nem említett név szerint, így nem törlik, mert nem egyértelmű hogy rólam van szó. Dehogynem, ez egy kis város, mindenki ismer mindenkit... Nem tudtam tenni semmit. Egy idő után megharagudott másra a srác, utána őt szidta a neten.
2018. nov. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nézesd meg ezt a szüleiddel:

https://www.youtube.com/watch?v=5ha0E-oJrOw

+ Az internetes zaklató című filmet.

Szerintem az is jó öltet, aki azt tanácsolta, hogy tedd velük te is ugyanezt.

2018. nov. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
46%

Ahh. A szuleimnek el tudom magyarazni, hogy kell hasznalni a facebook-ot. Ti miert nem? Ennyire turelmetlenek vagytok?

Szepen meg kell kerni, hogy bellitsatok nehany dolgot nekik, megmutassatok, hogy kell csoportot csinalni, hogy kell csak bizonyos ismerosokkel megosztani kepeket.

Ha teged az bant legjobban, hogy veled dicsekszenek, akkor elso korben arra kerd meg oket es mutasd is be neki az o fiokjukba belepve, hogy hasznaljak ovatosabban az fb-t es valogassak ki csak a rokonokat, nehany nagyon kozeli baratot ahol nem gond neked se, ha megosztanak egy kozos nyaralos kepet vagy kiirjak, hogy hurra a kicsikenknek sikerult a jogsi.

Kozben tetelesen sorold is fol, mit nem akarsz, ha veled kapcsolatban vilagga kurtolnenek. Ne altalanossagot mondj, hanem konkretabb konnyen megjegyezheto dolgokat pl.: ne itt hirdessetek a tanulmanyi eredmenyeimet, az egeszsegi allapotomat es a parkapcsolataimat.

Nagyon figyelmeztesd oket, hogy a publikus ki lathatja megosztast ne hasznaljak!!! Soha.

Ha nagyon eleged van akkor csak kerj annyit rolad soha egyetlen fotot se tehetnek fol es ha ezt megszegik akkor azt a kepet jelenteni fogod a fb fele es akkor majd oket tiltjak le.

Legdurvabb esetben, ha a fentieket nehany honapon belul nem sikerul elsajatitaniuk TILTSD le oket. Es akkor nem latod, nem.olvasod, nem lesz kozotok egymashoz a rendszerben es ok se latnak toled semmit. Ez hidd el fajni fog nekik. Epp emiatt ilyen lepes elott jar ketto figyelmeztetes, amikor a neked nem tetszo posztjukat megmutatod nekik es azt mondod "anya még egy ilyen es letiltalak".

Letiltas utan idovel ha kerik es megigerik nem posztolnak rolad mindent, akkor ujra bejelolitek egymast.

Halkan azonban megjegyzem ne legyenek illuzioitok a szulok, foleg anyukak ahogy kiskorunkban is szoban elujsagoltak mindenkinek hogy szobatisztak lettetek, kiesett a fogatok, ugyanezt folytatjak nagykorotokban is csak ahogy a tizenevesek kirakjak a sok okorseguket vagy a 20-asok a sajat kis megkomponalt eletuket, ugyanugy a szulok azt, amirol szoban is beszelnek a nagyinak, szomszedasszonynak, akarkinek. Igy legalabb tudod mit kurtol rolad vilagga es keben vagy te is. (Nezopont kerdese).

A mit se git ha letiltod: azt hogy nem idegesited magad rajta es epp olyan lesz mint a regi szep idokben (lasd fentebb leirtakat a szoban kinek mondja el mikor es hogyan lettel szobatiszta.)

2018. nov. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!