Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen módon lehet egy 18...

Milyen módon lehet egy 18 éves lányt ráébreszteni arra, hogy nem kellene mindenért engedélyt kérnie az anyjától?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy 18 éves lánnyal, bejövünk egymásnak, konkrétan mondhatni szerelmet vallott nekem. És azt érzem, hogy részemről is simán lehetne párkapcsolat ebből. Ám képtelenség összehozni egy találkozást, mert az anyja befogja maratoni takarításokba otthon, aztán napközben pl volt, hogy úgy volt kijön a kisboltig találkozni, de lefújta, mert az anyja nem engedte. Totál úgy látom, hogy az anyja túlfélti, minden lépését kontrollálja, ez a szerencsétlen lány meg ezt hagyja.

Nyilván nem akarom összeugrasztani meg ellene hangolni, meg nyilván az sem pálya, hogy arra akarjam rávenni, hogy költözzön el otthonról, de ez így ritka idegesítő és frusztráló, kapcsolatgyilkos élethelyzet.

Valahogy jó lenne rávenni a lányt, hogy mivel elmúlt 18, vegye észre, hogy nem kell apácazárdaként élnie az anyja bűvkörében.



2018. nov. 25. 03:26
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
78%
Jó nagy bnkók vagytok a sráccal pedig nem írt semmi rosszat a kérdésben. Igen vannak ilyen tizenévesek, akiknek anyu parancsol, az nem azt jelenti, hogy akinek nem az egy hálátlan utolsó dög. Kicsit némelyik embernek itt kifordult az ítélőképessége, nem vagytok egy kicsit túl frusztráltak? Mi van, nincs otthon senki akin le lehetne vezetni a feszt?
2018. nov. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
15%
Uramisten te marhára nagyképű vagy!
2018. nov. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
28%

11: Ez egy éretlen gyerek hisztije.

Elvárások, elvárások, elvárások.

Nem elég, hogy szerelmet vallott, meg megcsókolt, de még minden másban is ő alkalmazkodjon hozzád.

Te semmiben nem idomulsz hozzá.

Tetszik a lány, vagy nem?

Az ő élete jelenleg még ilyen, alkalmazkodj!

3-as voltam.

2018. nov. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem vagy vele türelmes, akkor nem is érdemled meg!

Az embernek kivívnia otthon a függetlenségét, az nem megy egyik napról a másikra, kemény meccs tud lenni, akkor is, ha nem állítod a falhoz és ha kb. normálisak a szülők. Menj el hozzájuk, mutatkozz be! Mutasd meg, hogy tényleg érdekel a lány. (Ha nem vagy túl idős hozzá, mert a te korodról nem esett szó.)

2018. nov. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
32%

A kérdezőnek:

Eltolhatod a biciklidet, ha nem tetszik a helyzet.


Ha neked ez a leány tetszik, akkor tessen úgy ahogy van anyástól, mindenestől!


Ez az asszony szülte, nevelte, okította... (többek közt takaros háziasszonyt is nevel belőle...)


Te pedig készen kapod.


Nos, akkor tessék érte küzdeni, várni, kivárni ha kell.


De mondjuk oda is mehetnél hozzájuk segíteni, hogy hamarabb végezzen a házimunkával, és akkor hamarabb leléphettek...


Persze, ha nem fűlik a fogad ahhoz, hogy segédkezz a lánynak a házimunkába, akkor tényleg told a bringádat egy házzal arrébb és választhatsz egy plázacicát, aki nem sokat törődik a házimunkával, hanem csak állandóan a bulikon jár az "esze" már, ha van neki olyan egyáltalán.

2018. nov. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kérdező! Nincs itt valami rossz tapasztalat ami miatt ennyire félti az anyuka azt a lányt?


Az nem apácazárda hogy -a többséggel ellentétben-ennek a lánynak vannak kötelezettségei otthon, amiket nem szakít a szülei nyakába. És hogy miért beszélne mellé: Lehet hogy túlságosan is fontos vagy neki,és bizony megijedhetett hogy életében először egy kapcsolat komolyra fordulhat. Neked kell eldöntened hogy hajlandó vagy-e várni rá, hajlandó vagy-e elnyerni a szülők-és lány bizalmát ahelyett, hogy lázongásra biztatod-és jó eséllyel szétcseszed a kapcsolatát szüleivel. Szóval én mint vén tyúk azt mondom:Először gondold át TE mit akarsz a lánytól, megéri-e az idő, és türelem amit rá kell szánnod erre a helyzetre. Ha szereted, nyilván, ha csak szórakoztok, akkor egyértelműen nem.


Az "elmúlt tizennyolc éves" Jó duma, de az az igazság hogy ugyanolyan szinten függ a szüleitől az a a lány mint tizennégy évesen. És bizony a szülők habitusától, vaskalaposságától függően a szájaskodás komoly problémákat okozhat -nem neked, hanem a lánynak. Szóval itt az a kérdés, hogy mennyit jelent neked a lány, hajlandó vagy e türelmesnek lenni meg várni rá. Ugyanis egy kapcsolat nem csak arról szól hogy mulatunk, smárolunk meg szexelünk egymással, hanem arról is hogy nem hozzuk szar helyzetbe azt aki fontos nekünk.

2018. nov. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
69%
Mint 2 gyermekes, egyben lányos anya az utolsóval értek egyet. Mindent elmondott. Q
2018. nov. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
43%
Milyen válaszok vannak itt?! Kérdező, azért szerintem ez bőven túlzás, hogy a kisboltiig se mehet ki egy felnőtt nő, nekem nem is kellene, mivel egy ovis szintjén van, anyuci ellen meg neki kellene/kellett volna fellázadni és nem neked, bár fiatalság bolondság, én is lerendeztem pár dolgot a férjem anyjával anno, mert muszáj volt, ritka nehéz felfogású, de tudom, hogy nem helyes, ezt a férjemnek kellett volna elintéznie. Beszélj a lánnyal, aztán ha nem tud változtatni szerintem állj tovább.
2018. nov. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
71%

17 évesen ismertem meg egy hozzád hasonló habitusú férfit. Addig oltogatott, hogy elkezdtem otthon ellentmondani. Betöltöttem a 18-at, és a kezembe nyomtak egy bőröndöt, hogy lehet takarodni. Egy héttel a szülinapom után.

Tudod, lehet, hogy a te szüleid is mások, az én szüleim is, meg az övei is. De azt kell megértened, hogy te nem tudodhatod, mit kockáztat az a lány, ha most lázítod. Egy dolog, hogy szavazhat, és vehet alkoholt, de ettől még nem önàlló felnőtt, aki nem szorul rá a szüleire.

Nem beszélve arról, hogy lehet, hogy ti egy hónapig se lesztek együtt, de a szüleivel évekre megromlik a kapcsolata.

Nem a te támogatásodra szorul rá ha még 4 évig tovább tanul, hanem az övékre.

Például.


Vagy elfogadod, hogy az ő családja ilyen, vagy hagyd ezt a lányt. Annyi nagyszájú, lázadozó tinilány van, keress egy ilyet, ha neked erre van igényed.

2018. nov. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
10%
De idegbeteg ez a magyar nép, még kommentekbe virnyognak siroook
2018. nov. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!