Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen módon lehet egy 18...

Milyen módon lehet egy 18 éves lányt ráébreszteni arra, hogy nem kellene mindenért engedélyt kérnie az anyjától?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy 18 éves lánnyal, bejövünk egymásnak, konkrétan mondhatni szerelmet vallott nekem. És azt érzem, hogy részemről is simán lehetne párkapcsolat ebből. Ám képtelenség összehozni egy találkozást, mert az anyja befogja maratoni takarításokba otthon, aztán napközben pl volt, hogy úgy volt kijön a kisboltig találkozni, de lefújta, mert az anyja nem engedte. Totál úgy látom, hogy az anyja túlfélti, minden lépését kontrollálja, ez a szerencsétlen lány meg ezt hagyja.

Nyilván nem akarom összeugrasztani meg ellene hangolni, meg nyilván az sem pálya, hogy arra akarjam rávenni, hogy költözzön el otthonról, de ez így ritka idegesítő és frusztráló, kapcsolatgyilkos élethelyzet.

Valahogy jó lenne rávenni a lányt, hogy mivel elmúlt 18, vegye észre, hogy nem kell apácazárdaként élnie az anyja bűvkörében.



2018. nov. 25. 03:26
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem pedig a kérdezőnek teljes mértékben igaza van és megértem. Egy kapcsolat (és amúgy szerintem mindenre igaz a barátságtól kezdve a párkapcsolatig) csak akkor fog működni, ha van kontakt a két ember között, pl. személyesen találkoznak, beszélgetnek és közös emlékeket szereznek. Lehet írogatni egymásnak órákig meg telefonálni, skypeolni stb., de az nem elég, ahogyan az sem, hogy 5 percre gyorsan összefuttok a kisboltban. Ez gyerekkorban még aranyos, de később már inkább nevetséges.... A lány pedig 18 éves, ennek ellenére tényleg egy ovis szinten van. 18 évesen anyuka engedélye kell ahhoz, hogy elmehessen a boltba. Mi ez, ha nem vicc? Én 18 évesen ugyanúgy otthon laktam és a szüleim tartottak el, ennek ellenére mégsem korlátoztak vagy irányítottak, hanem hagyták, hogy legyen saját életem. Sosem kértem engedélyt arra, hogy elmehessek valahová vagy találkozhassak valakivel, eszembe sem jutott. Csak szóltam és mentem. Nyilván nekem is voltak kötelezettségeim és el kellett végeznem a feladataimat pl. tanulás vagy takarítás, de én osztottam be az időmet és azért mindig volt annyi szabadidőm, hogy ráértem találkozni másokkal. Azért az is elég fura, hogy valaki soha nem ér rá semmire.... Beszélj a lánnyal és mond el neki, hogy mi ezzel a problémád, hogyan látod a helyzetet, ő mit gondol róla és ajánl egyfajta megoldást, hogy szerinted mi segíthetne. Ezen kívül szerintem mást nem lehet és megmondom őszintén, hogy én nem biztos, hogy tovább erőlködnék, ha nem látszik rajta a szándék. Azért aki ezt eltűri és hagyja, az nem biztos, hogy nagyon akarja azt a kapcsolatot.
2018. nov. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem tök egyértelmű, hogy hülyít. Szerelmet vallott, másnap megbánta, csak tök ciki mondani, vállalni, így arra fogja, hogy nem engedik el. Annyira jellemző ez, régen is ilyen volt sok 18 éves. Hevesen változnak az érzelmek, sok minden, mindenki érdekli, kíváncsi, aztán jössz te, romantika ezerrel, de ez már sok neki, jobb otthonról a gép elől hülyíteni a srácokat. Ő az áldozat, akit gonosz anyu nem enged, nincs mit tenni. Hiába ostromlod, ciki kihátrálni már a sok hazugságból, le fog rázni 😁 onnan tudom, hogy én is csináltam ilyet, nagyon égő.
2018. nov. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
23-as, köszi, ezzel helyére tettél valamit a fejemben és köszönöm. Nem kellemes kilátások, de totál igazad van. Hisz egy kapcsolatért mindenkinek tennie kellene, nem csak az egyiknek vagy a másiknak. Most persze nekem helyzeti előny, hogy teljesen szabad és önálló vagyok, szabadúszóként, tehát még napi munkaidő sem köt és még autóm is van. Ő meg tanul és anyja tartja el. De hülyítési balek inkább nem leszek. Jogos.
2018. nov. 25. 09:50
 24/42 anonim ***** válasza:
97%
Én már idősebb vagyok 37 éves, de hajlok arra, aki azt írja hazudik a lány, talán könnyebb neki az anyájára kenni a dolgokat, persze nem biztos, de az nagyon nem normális, hogy folyton takaritania kell, meg a kisboltig se mehet le, normális gyerek már 14 évesen kitört volna ebből a börtön környezetből, nemhogy még felnőttként is elviselje.
2018. nov. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
86%
Én csak annyit mondok hogy ismerek nem egy olyan lányt akit 18 évesen sehova nem engednek, srác közelébe meg főleg nem. De nem kockáztatják hogy kirakják őket otthonról, mert 18 évesen azért sok fiatal csövesként végezné.
2018. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
81%

Én az ilyen "várj türelmesen" dolgokkal nem értek egyet.


Eddig azt láttam, hogy ha vár az ember és tűri a kifogásokat akkor abból soha nem lesz előrelépés. Ha már egy kapcsolat elején (illetve még nem is kapcsolat) ennyi kifogás van, akkor később sem lesz jobb.


Másik, hogy vár, vár az ember heteket, hónapokat, éveket. Aztán egyszer bejelenti a kiszemelt, hogy már van pasija/nője. Mert érdekes módon mással meg tudta oldani a találkozást.

2018. nov. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
71%
Szia! A barátnőm pont ilyen. Ő is 18, és 5-6 ig van kiengedve este, teljesen szigorban van de neki ez normalis. En sokszor csak 5-6 utan erek ra igy nagyon keveset talalkozunk. Panaszkodik nekem h nincs pasija igy nem is lesz. Szerintem legyel vele oszinte ha nem valtoztat nem szeret elegge hagyjad, majd felno. 18/l
2018. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
81%

Sziasztok!

Sok szülő úgy van vele az ő háza, az ő vára, s elmúlhat a gyerekük 30 éves, mivel még nincs külön, önálló élete, függetlenül a munkától, addig az van, ami apu és anyu mond. Elmúltam 30 és több barátom, barátnőm él így. Ezt, mint szülő is, gyerek is és ember nem.tartim jogosnak. Hiszen, ha albérletben élek a főbérlő sem mondja meg mikor érjek haza. De vissza a témához: próbálkozz be, hogy felmész segíteni, megismernéd a szüleit a lánynak. Ha nagyon hárít akkor bizony anyut használja alibinek.

2018. nov. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
38%

Tényleg nem fog egyik napról a másikra megváltozni. Születése óta belenevelt dolgokat nem fog csak úgy lerázni.


Viszont te meg simán elhagyod, ha nem az történik, amit te akarsz. Ugyanolyan pasit választott, mint amilyen az anyja.

2018. nov. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
28! Na valami ilyesmire gondolok, ahogy mondod. Hogy nem zsarolni akarom meg nem összeugrasztani az anyjával, de valóban életszerűtlennek tartom, hogy valaki nagykorúként úgy be legyen táblázva és még ezt hagyja is, mint egy alsótagozatos. Vagy picikét lép ő is, vagy virtuális távkapcsolatot köszi, de ne...
2018. nov. 25. 11:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!