Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen módon lehet egy 18...

Milyen módon lehet egy 18 éves lányt ráébreszteni arra, hogy nem kellene mindenért engedélyt kérnie az anyjától?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy 18 éves lánnyal, bejövünk egymásnak, konkrétan mondhatni szerelmet vallott nekem. És azt érzem, hogy részemről is simán lehetne párkapcsolat ebből. Ám képtelenség összehozni egy találkozást, mert az anyja befogja maratoni takarításokba otthon, aztán napközben pl volt, hogy úgy volt kijön a kisboltig találkozni, de lefújta, mert az anyja nem engedte. Totál úgy látom, hogy az anyja túlfélti, minden lépését kontrollálja, ez a szerencsétlen lány meg ezt hagyja.

Nyilván nem akarom összeugrasztani meg ellene hangolni, meg nyilván az sem pálya, hogy arra akarjam rávenni, hogy költözzön el otthonról, de ez így ritka idegesítő és frusztráló, kapcsolatgyilkos élethelyzet.

Valahogy jó lenne rávenni a lányt, hogy mivel elmúlt 18, vegye észre, hogy nem kell apácazárdaként élnie az anyja bűvkörében.



2018. nov. 25. 03:26
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

"Viszont te meg simán elhagyod, ha nem az történik, amit te akarsz. Ugyanolyan pasit választott, mint amilyen az anyja."


30as, köszi hogy ezt megosztottad, mivel benned ez sejlett fel, de annyit hadd kérdezzek, hogy akkor a te olvasatodban mi lenne a helyes út?


Egy Dulcineával* beérni komolyabb hosszú távon?



*Dulcinea = elképzelt, nem létező barátnő a Don Quijote sztori alapján

2018. nov. 25. 11:53
 32/42 anonim ***** válasza:
20%

Egyetlen könyv, amit olvastál?


Nem, akkor segíteni kell neki. Emberek között az a normális, hogy megpróbálok hasznos módon segíteni annak, akit szeretek. Senki nem fog csettintésre változni.


Itt elvileg mindenki önismeret meg pszichológia könyveket olvas és Discovery-t néz, de csak én alkalmazom az ott látottakat?

2018. nov. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
11%

Szia! 32 vagyok volt pár ilyesmi lánnyal dolgom. Anyukája nem alkesz vagy más inkább betegség? Pl volt egy exem anyukája ivott ,és olyankor volt gond mindenre csak rám nem.

Másik lány falun laktak szülei és nagyszülei is. A lány városba került középiskolába erre anyai nagyszülei és anyukája unszolására a lány családja is jött ide. Mélyen vallásosak voltak. Lány mitomániás lett. Olyan meséket adott elő....

Másik vallásos félárva lány,anyukája még azt mondta hogy milyen nagy dolog hogy megengedi hogy a lányával találkozzak.

Rossz első pasinak lenni!

Lánynak kellene anyukájával helyre tenni a dolgokat. Amit a lány szeretne!(és nem te).

2018. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Én a helyedben a lánnyal beszélnék elsősorban. Ragaszkodik hozzád, hiszen szerelemes beléd, de tudatnod kéne vele, hogy te sem fogsz örökké rá várni, amíg kiengedik a vártoronyból. Persze ne úgy add elő neki ezt, mintha te ultimátumot adnál neki, mert természetes, hogy nem fog köztetek választani ebben a helyzetben, illetve ha össze is veszik miattad a szüleivel, neked sem lesz jó, ha utál a barátnőd anyukája.

Vesd fel az ötletet, hogy átmennél hozzájuk, ő meg beadagolhatná az anyukájának előtte és akár egy vacsit is készíthetnének, te meg illedelmesen bemutatkoznál és nem hinném, hogy erre az anyukája még mindig tiltaná a lányt tőled. Más megoldás nem nagyon van, ezt is mondd el neki. Vagy megpróbáltok közösen (!) kitalálni valamit és cselekedni, vagy te is inkább lemondasz róla és ő is rólad. 19/L

2018. nov. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon nincs nagykoruság apu anyu idillben eldönti h a lánya fia v egyedül él és csicskul nekik otthon v a kijelöltel élhet idillben,ezéret van később h egyből válnak ha kiszabadultak ebből a családi erőszakos látszat házasodtunk szarbol..
2018. nov. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
27%
Mellesleg, az, hogy valaki 18, nem jelent semmit. Tudod - a nőknél legalább is- nem úgy működik, hogy tegnap még 17 éves kislány voltam, DE ma már egy 18 éves, tudatos, felelős felnőtt nő - még ha jogilag így is van, biológiailag nem egészen így működik.
2018. nov. 26. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Akit szeretetben, egértésben neveltek és nem csak házimanónak szültek, az vizsontszereti a szüleit és nem úgy fogja fel, ha segít nekik takarítani, hogy őt bizony kényszermunkára fogták be. Ez igaz az idősek ápolására is, ha a szüleim szeretettel felneveltek engem és sosem éreztették velem, hogy fárasztó vagyok, én sem fogom ezt éreztetni vleük, sőt én sem fogom ezt érezni egyáltalán. Remélem, érted. Lehet, hogy ez a lány szívesen segít az édesanyjának.
2018. nov. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Biologiailag már a 13 éves is nő nézd meg a mostaniakat ezért vicces mikor apu a 18 éves meg 31 éves rég nem szüz kislányaikat irányitanák és ők az orruknál fogva vezetik őket h szüzek aha egy nő se szúz az esküvőjén főleg 28 30 as nem,ezért képmutatás ez az egész az szüz aki randa vagy luzer. ..
2018. nov. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, hogy valaki szereti az édesanyját és segít otthon, ezzel semmi baj.

Nekem inkább az felettébb furcsa, hogyha valaki az otthoni dolgok miatt hetekig nem ér rá semmire.


De olyan jó lenne, ha azok a válaszolók akik ebbe kapaszkodnak, hogy az otthoni segítség nem baj (jelzem, önmagában szerintem sem) leírnák, hogy:


"IGEN. TELJESEN NORMÁLIS, ÉLETSZERŰ ÉS HELYES DOLOG, HOGY EGY NAGYKORÚ LEÁNY HETEKIG NEM ÉR RÁ SEMMILYEN MAGÁN PROGRAMRA A HÁZIMUNKA MIATT"


Úgy szeretném, ha ezt valaki kimondaná aki ennyire komolyan így gondolja.

2018. nov. 26. 18:14
 40/42 anonim ***** válasza:
89%
Téged simán palira vett ez a csaj. Ha valóban az esete lennél, naponta kiszökne hozzád, még ha az anyja rövid pórázon is tartja akkor is. Két percet sem szabad az ilyen kis cafkára áldozni, nemhogy várni rá hetekig.
2018. nov. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!