Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a normális gondoskodás és...

Mi a normális gondoskodás és mi az ami már szülők és kamaszok szerint elkényeztetés?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször megkapom, hogy teljesen elkényeztetem a gyerekeim, hogy "mindent" megcsinálok nekik...én másképp érzem, nekem ez "normális".

15 a lány, 11 a fiú

-az uzsonnájukat mindig elkészítem amit visznek

- az ebédjüket kirakom tanyérra így csak melegíteniük kell

- a nagyobb szobajat nem takarítom

- ha elaludtak véletlenül akkor elviszem őket kocsival (vagy a közlekedésig)

- ha esik vagy tudok eléjük megyek

- azt főzök amit szeretnek


Ez csak néhány példa de nekem ez nem elkényeztetés...kitűnőek a suliban tanulnak szorgalmasak...ha dolgozom segítenek maguktól vagyis úgy érzem ha én adok ők is adnak (nem várom el!).

Ettől még talán nem lesznek "mamahotelesek"? :-)


2018. nov. 29. 14:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%
10: Akkor az nem gond, csak az a gáz, ha valakit mindig mindenhova visznek, hoznak. :)
2018. nov. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
92%

1#


általában nem kenyerem a személyesedés, és semmi közöm hozzá, h mit csinálsz, de nem vagyok benne biztos, h erőltetned kéne az okoskodást itt.


láttam a válaszaidat autóvezetéstől kezdve a legkülönbözőbb témában, és mindenhol lepontoznak, mert baromságot írsz.


komolyan, magyarázd már el nekem, h mi értelme annak, h olyan témákban okoskodsz (gusztustalan stílusban), amikhez egyáltalán nem értesz. (bár nekem úgy tűnik, szinte semmihez nem értesz)


-

15 éves talán már magamnak csináltam az uzsannámat, de ebben sem vagyok biztos. azzal sincs gond, h megcsinálod nekik, sztem a többivel sincs.

2018. nov. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy havi 1-2 alkalom van iskolaidőben amikor elejuk tudok menni....ez talán kibirható :-) ők kérik amúgy, ritkan mennek suli utan bandazni de abszolut nincsenek rövid porazon, sőt. Felőlem mehetnek barhova, pont hogy ők jönnek haza :-)
2018. nov. 29. 15:48
 14/24 anonim ***** válasza:
6%

Helikopter szulo

Szornyu

Nincs mas dolgod ?

Igen is eletkeptelenek lesznek es finnyasadehat az orszag tele mamahoteles eletkeptelen emberel

2018. nov. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
11%

Irányított kérdés.

Az összes ilyen ami gyerekről szól: csak azt lehet írni amit a kérdező hallani akar, még akkor is ha nem fedi a valóságot.

Elképedve olvasom, hogy sokan a tanulmányi eredménnyel hozzák összefüggésbe az óriáscsecsemőket. Nincs összefüggés. Engem sosem kellett kocsival hurcolni sehova, nem kellett hajnalban értem jönni sehova, mégis jó tanuló voltam. Az meg, hogy más ezzel jutalmazza a gyereket amiért tanul, hogy furikázza - hát az legyen a ti szegénységi bizonyítványotok. Nálunk természetes volt, hogy jól tanulok, hiszen ez volt a fő feladatom. És mellette bizony ki kellett takarítanom, lemenni boltba, mostam is, és nem kaptam érte 5 ezer ft-ot, ahogy ez újabban szokás.

De dugjátok vissza nyugodtan az okos fejeteket a popsiba, szívesen leszek én a bunkó, nem az én gyerekem volt elveszett debil, akit ki kellett szolgálni. Üresfejű kirakatanyukák vagytok.

2018. nov. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
94%

Nekem csak az ebédkimeregetés tűnik kicsit feleslegesnek. Ekkora gyerekek már megoldják az ilyesmit. De nem gondolom, hogy ettől még feltétlenül életképtelenek lesznek a gyerekeid. Illetve én 12 évesen kaptam saját szobát és rám volt bízva a takarítás első perctől. Szerintem itt pár év ide vagy oda nem akkora dolog, hiszen írtad, hogy a középsulis gyereked már maga takarítja a szobáját. Feltételezem, hamarosan a kisebbikre is rátestálod a szobája rendben tartását.

A szüleimnek nem volt autója, de ha lett volna, biztos eljöttek volna értünk, ha épp nagyon rossz lett volna az idő. Ebben sem látok semmi rosszat. Abban sem, ha azt főzöd, amit szeretnek, amennyiben az nem háromféle étel váltogatását jelenti és magadnak és a párodnak (nem írtad, hogy van-e vagy egyedül neveled a srácaidat) is kedvezel.

2018. nov. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is hasonló szüleim, nagyszüleim voltak. Ugye már 27 vagyok.

Es egyes kedzeld! Nem lettem életképtelen! Sőt!

És tényleg mindenhová odabufogos a hülyeségeidet. Nem hiszem a válaszaid alapján hogy Te olyan életképes és értelmes lennél!

2018. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
84%

Jaj egyes! Meg aki szerint debilnevelde! Hiába porszívóztatok kis korotoktól kezdve, hiába lettetek már tizenévesen önállóak otthon, de úgy látszik arra nem tanítottak meg hogy ok nélkül ne legyen bunkó stítlusú a monológ... Pedig a jómodor talán fontosabb minthogy 5 évesen csillogósra ganéztátok a lakást.

De komolyan, egy anyuka aki feltételezhetően(amennyiben ugye a leírtak a valóságnak megfelelnek) nagyon jó, gondoskodó anyuka, feltett egy kérdést. Kíváncsi, hogy jól csinálja-e, ő sem mamahoteleseket akar nevelni. Normálisan tette fel a kérdést, az indoklást. Miért kell p@rasztnak lenni vele?! Nektek jobb ettől? Nem hiszem. Akkor meg?

Nem a feneküket törli ki kaksi után, hanem elhozza őket HAVONTA KB KÉTSZER az iskolából HA ROSSZ AZ IDŐ. Ilyen egy igazi anya. Nem furikázza a popójukat 5 méteres távolságra.

Nem a szájukba rakja a kanalat, hanem kiszedi tányérba az ételt. (ezt a hűtő méretével meg is magyarázta egyébként csak el kéne olvasni) Nem ettől lesznek nyámnyilák.

Kérdező, ha emiatt aggódsz, ne tedd. Nagyon jól csinálod, hálásak lehetnek a gyerekeid hogy ilyen az édesanyjuk.

A sok önálló meg pontozzon le, pont nem érdekel. Ezen az oldalon már rég nem a %-ok mutatják a válaszok hasznosságát. Jó éjt.

2018. nov. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
19%

Osztom a 6-os véleményét. Én is hasonlóan nőttem fel, nem, nem tett jót, pedig tündéri anyukám van, imádom, jó a kapcsolatunk, de mivel a tanuláson kívül nem volt semmi kötelezettségem, amikor kikerültem az életbe, egy nem terhelhető, mindennapi teendőkben rutintalan felnőtt lettem. Nem tudtam hogyan kell rendesen háztartást vezetni, az idő menedzselésem botrányos volt, hulla fáradt voltam a szimpla mindennapi teendőktől, pedig a legtöbb embernek meg se kottyan. Anyukám csak jót akart, de hát mint tudjuk a pokol felé vezető út is jószándékkal van kikövezve. És neki se tett jót, hogy a gyerekek körül forgott minden gondolata...

Igen, szerintem elkényezted őket, és ezzel csak nekik ártasz.


Lassan lesznek nekem is gyerekeim, az tuti, hogy az első perctől kezdve meglesznek a kötelességéik. Az ő érdekükben.

2018. nov. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
65%

Ja itt az egyes is már 5 éves kora óta maga szedte a kaját meg 10 évessen mosott főzött...ja valoszinu🤣

A kérdező sztm még épp hogy nem viszi tulzasba.

Utolsó Tesem azért lettél életképtelen mert néha elmentek erded a suliba vagy kirakták tányérra a kaját!

Aztán le lehet pontozni!

Anyám is hasonló volt kint a kérdező. Mégsem lettem életképtelen meg nővérem se!

2018. nov. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!