Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a normális gondoskodás és...

Mi a normális gondoskodás és mi az ami már szülők és kamaszok szerint elkényeztetés?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször megkapom, hogy teljesen elkényeztetem a gyerekeim, hogy "mindent" megcsinálok nekik...én másképp érzem, nekem ez "normális".

15 a lány, 11 a fiú

-az uzsonnájukat mindig elkészítem amit visznek

- az ebédjüket kirakom tanyérra így csak melegíteniük kell

- a nagyobb szobajat nem takarítom

- ha elaludtak véletlenül akkor elviszem őket kocsival (vagy a közlekedésig)

- ha esik vagy tudok eléjük megyek

- azt főzök amit szeretnek


Ez csak néhány példa de nekem ez nem elkényeztetés...kitűnőek a suliban tanulnak szorgalmasak...ha dolgozom segítenek maguktól vagyis úgy érzem ha én adok ők is adnak (nem várom el!).

Ettől még talán nem lesznek "mamahotelesek"? :-)


2018. nov. 29. 14:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
39%
Nem, ahogy irtam is, azért, mert nem volt kötelezettségem. A néha elmosogatok mert kedvem van, nem kötelezettség. :)
2018. nov. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez nem elkényeztetés, kérdező. Ha időd van, és örömmel megteszed, nincs ebben semmi. Én szabadúszó vagyok, nem kell időre mennem melóba, mindig elkészítettem az egyetemista lányom reggelijét. Szobáját porszívóztam, ruháit rendeztem. Nem azért, mert nem tudta volna, hanem mert nekem simán belefért. Nagyon jól tanult, és amúgy is kedves, aranyos gyerek/fiatal felnőtt most is.

Nem lett béna, 22 évesen levált, rá két évre férjhez ment, szép az otthonuk, rendben tartják, főznek.Tehát az életképesség nem ezen múlt:) Amúgy meg, örülök, hogy èli az életét és boldogul, de bár "kényeztethettem" volna mèg itthon pár évig.

2018. nov. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Vannak kötelezettségeik, szoktak kertészkedni, nagyobb szobat takarit ezt irtam, kisebb porszivózik meg ki-be pakolja a mosogatógépet...teljesen önalloak amugy. Én ugy erzem hogy egészséges középutat kepviselek, van olyan ismerős ahol leszarják a gyereket es mindent egyedül csinál (es problemas) es van akit minden nap furikaznak meg szajukba adjak a falatot, na ok azok akik minden lepes utan megerositest ker hogy jol csinalja...

Amit en gyerekkoromban hianyoltam, az az erzelmi biztonsag, hogy szamithatok a szuleimre, ha baj van.

2018. nov. 30. 08:36
 24/24 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem kényezteted el őket. Eléjük nem mennék, csak ha kérik. Pláne pl. olyan miatt, hogy esik az eső, néha az még buli is, barátnővel ronggyá ázni. :) Értem, hogy úgy több időt tudsz velük tölteni, de ilyen kiskamaszoknak már szükségük van arra, hogy pl. együtt buszozzanak rendszeresen haza az osztálytársakkal. Ez erősíti a kötődést. Akit hazahurcolnak, az kívül reked.
2018. nov. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!