Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Öcsém miatt töltsem anyukámékk...

Öcsém miatt töltsem anyukámékkal a karácsonyt? Vagy 13 évesen öcsém megérti, ha nemet mondok erre az alkalomra?

Figyelt kérdés

Szokásos karácsonyi procedúra megy nálunk minden évben karácsonykor: anyukám, és a férje összevesznek a vacsorán, a társasjátékon. Öcsémmel mindig arrébb húzódtam, hogy ne hallja.. Elég nagy a korkülönbség köztünk ő 13 éves, én 26 éves vagyok. Már pár éve külön élek a párommal. Eddig az én családomnál töltöttük a karácsonyt, jó kis műmosolyban. Valahogy nincs kedvünk már anyáméknál vacsorázni, és hallgatni a feszkót. Inkább egy gyors egyszerű ajándékozás, pár perc beszélgetés, és utána otthon lennék a párommal nyugalomban.

Öcsém nagyon érzékeny fiú létére. Állandó veszekedésben nőtt fel, és mindig hozzám menekült mikor elege volt. Tudta, hogy nálunk béke van, nyugalom, és megpihenhet, beszélgethetünk. Félek, hogy öcsémet megviselné, és amiatt, hogy nem eszünk velük, nem játszunk csak mégnagyobb balhé lenne anyukám, és a férje között, amit öcsémnek nagyon nem kívánok. Arra is gondoltam, hogy öcsémet elhoznánk, és nálunk lenne, de az nagy balhét eredményezne karácsonykor. Az meg, hogy hozzánk jöjjenek (ahol talán megállják balhé nélkül) az számukra lehetetlen. Felajánlottam, de mindig nem volt a válasz.

Mellékesen anyummal egyre rosszabb a kapcsolatom. Már gyerekként is én voltam a púp a hátán, mikor apummal elválltak. És ezt éreztette is ő is meg a férje is.. De most nem ez a lényeg.

Ti hogy bonyolítanátok le a karácsonyt a helyemben?


2018. nov. 30. 15:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon elszomorító, hogy minden nap írnak olyan gyerekek, akiknek ilyen elcseszett szülők mellett kell felnőni.

Mindenképpen segítsd az öcsédet ahogy tudod.

2018. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

szörnyű, igen, én is emiatt utálom a karácsonyt, legszívesebben én se mennék haza, de más szívná meg miattam, így hazamegyek.

A testvéredet semmiképp se hagynám cserben a helyedben. Vagy megpróbálnám elintézni, hogy nálam lehessen, vagy pedig hazamennék, legalább arra a pár órára. Nagyon kiszolgáltatott egy gyerek, és te vagy a kapaszkodója. Ennyit szerintem is megtehetsz a testvéredért.

2018. nov. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha te önellátó húszonéves nőként is hazajártál, hogy kibaxxál magaddal, meg is érdemled, ne haragudj!


Meg úgyis balhéznak, akkor kit érdekel, mit reagálnak, ha viszed magaddal az öcsédet is? Balhézzanak egyedül, felőletek aztán egymás torkát is elvághatják, engem az se érdekelne ilyenkor, csak velem ne baxxanak ki.Meg ha lehet, öcsivel sem.


Ha ilyen anyám lenne, 18 éves korom után szóba se állnék vele és felőlem, ott dögölhetne meg, ahol van, nem ,hogy még karácsonyozni hívjam.

2018. dec. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

az a baj, hogyha elviszi a gyereket, mikor a gyerek visszamegy, és már nem lesz ott a nővére, szétszivatják napokig, de akár hetekig-hónapokig lehet téma.

Gondolom, minél kisebb balhét akar a kérdező.

2018. dec. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én hazamennék. Emlékszem mennyire rosszul esett nekem is, mikor a nővérem először nem jött haza karácsonyra és egyedül maradtam, úgy éreztem cserben hagyott.


Nálunk most ebédre mindenki összegyűlik, és vacsorára pedig megy a dolgára. Én nektek is ezt tanácsolom. Mondjátok, hogy szeretnétek, ha délben lenne a családi összejövetel. Elmentek esztek, játszotok öcséddel (műmosoly), estére pedig hazamentek bekuckózni kettesbe.

2018. dec. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menjetek át enni, aztán vidd magadhoz az öcsédet. Így talán elengedik balhé nélkül.
2018. dec. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hazamentek,azzal a feltetellel,hogy az elso hangos szonal az ocseddel egyutt otthagyjatok anyadekat.
2018. dec. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan még otthon élek (18 éves vagyok) de átérzem a helyzeted mert a húgomnak (13) mindig is csak én és nagyim voltunk a mentsvára. Nagymamánk meghalt, tehát ha a szüleink részegen rendetlenkedtek és ordibáltak mindig én fogtam meg a tesóm és mentünk el otthonról. Ettünk egy sütit meg mentünk játszótérre stb. Ezeket csak azért írom, hogy jobban átlásd.


Tehát magamból kiindulva én nem tudnék otthon békében ülni úgy, hogy a tesóm ott van és ki tudja mi történik. Azt csinálnám, hogy elmennék oda pár órára és aztán elhoznám az öcsémet akár pár napra is ha van lehetőségetek rá. Próbáld nyugodtan intézni és mondd, hogy csak szimplán szeretnél vele egy kis időt tölteni.

Én is alig várom, hogy elköltözzek itthonról.(már csak pár hónap) de mégjobban csak azt várom, hogy a húgom is kikerüljön ebből a rémes közegből

2018. dec. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!