Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a férjem...

Mit tehetnék, ha a férjem majd' 150 lóerős kocsit vesz a lányunknak? Tényleg a gyerek életével szórakozik azért, hogy engem bosszantson?

Figyelt kérdés

10 éve elváltunk. Változó a viselkedése. Van, hogy fél évig gyerektartást sem fizet, máskor meg eltapsol a gyerekre százezreket. A mostani is egy ilyen alkalom. A lányunk 17 éves, nyáron lett jogsija. Azóta rágja a fülemet egy kocsiért, de nem akartunk neki addig adni sajátot, amíg nem bírja fenntartani, és amíg nem látjuk azt, hogy normálisan, biztonságosan közlekedik. Mivel nagyon szereti a sebességet. Már többször kaptunk bírságot, voltak olyan helyzetek, amiket még én sem vállaltam volna be, pedig több, mint 20 éve vezetek, és gyakorlott sofőrnek mondom magam. Erre ma ment az apjához délután, és felhív, hogy kap egy kocsit, az apja megveszi neki. Kiakadtam. Most is itt volt a szalagavató, kosztüm lett varratva, ruhabérlés, fodrász, kozmetikus, sminkes, minden. Rengetegbe volt. Az apja a saját vacsorajegyeiket nem volt hajlandó kifizetni, nemhogy besegítsen valamibe. Meg lett véve tavaly a többszázezres telefon is, de a számlát én fizetem, plusz az ilyen-olyan levonásokat még hozzá. Most összetörte a gyerek, majdnem 3x annyi volt a megcsináltatása, mint az előző modellnek, csak azért, mert ez új és nagyobb. Mondtam, hogy beszéljen az apjával, én erre nem fizetek ki százezret, ennyiből más telefont vesz magának. De hogy az apja nem fizeti ki, meg csak kiabálni fog vele.


Jövőre továbbtanul, arra is kelleni fog a pénz. És inkább abba fektessen milliókat, ne egy autóba, ami már az első útján veszít az értékéből. Ilyenkor persze a gyerek szemében az apja az isten, és egy rossz szót sem lehet rá mondani. De tudom, hogy a kocsit mi fogjuk fenntartani, mi tankoljuk és minden egyéb költséget mi fizetünk majd a férjemmel. De nem is az anyagi rész a legrosszabb. Hanem hogy ismerem a lányomat, és tudom, hogy fog a kocsival közlekedni. Féltem nagyon, rengeteg baleset van. Nem értem azt sem, hogy ezt az egészet miért télen, a fagyok előtt kell csinálni. Most is 3 havi gyerektartással tartozik, mikor felhívtam, hogy mikor szándékozik ideadni, közölte, hogy nem fogja, mert a gyerek drága ajándékot kapott a névnapjára, tudjam be annak. A lányom is összeveszett velem, hogy én azért nem akarok neki kocsit venni, mert korlátozom csak, és hogy féltékeny vagyok, mert neki már most drágább autója lesz, mint az enyém, és hogyha szeretném, akkor én már régen megvettem volna neki. Közölte, hogy vasárnapig biztos nem jön haza, merthogy én úgyis csak veszekszem vele. De nem érti, hogy én csak féltem.


2018. nov. 30. 22:17
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos hogy el lett kényeztetve a lányod és ahelyett hogy tennél bármit itt kérdezed mit csinálj. Nevelni már nem tudod (ahogy kivettem az írásodból nem is akarod mert futtyszora tálcán kínálsz neki mindent) de szabályokat hozhatsz. Neharagudj nem bántani akarlak .... de nem fogod tőle úgyse megvonni az autót, ugyanúgy megveszed a draga ruhát neki mert kell a ruha , és a telefonját is megfogod csináltatni mert másképp nem ered el . Legyél már kicsit kitartó és szigorú. A volt ferjed is semmibe veszi a szavad, és a gyereked is . A helyedbe (nem tudom mennyi pénzből gazdálkodtok, mennyit adsz neki mennyit költesz rá szóval hulye összegeket fogok írni)

Ha kapott eddig heti 10.000ftot (mozi , költőpénz stb) akkor adjál neki ugyan úgy annyit viszont ebből kell tankolja majd az autót!!!! Én úgy kaptam zsebpénzt mikor kertem, ha ti is így vagytok akkor határozz meg egy összeget amit adsz neki és azt ossza be magának benzinre meg amire akarja .

Draga autónak drága a szervizeltetése szóval nyugodtan tehet félre a zsebpénzéből hogyha mondjuk teli gumit kell venni a kocsira legyen miből.

(Megint más dolog ha pl 60.000ft a szerelő Ő FÉLRETETT 50.000ftot te pedig kipótolod...nálatok ez is haladás)

Ha nincs pénze rá gyűjtson, vagy szóljon apucinak .

De amíg te megsajnálod és megveszed azt amit kisir magának addig ne csodálkozz hogy semmit nem ér a szavad se nála se az exnel

2018. nov. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
83%

Előző sajnos szakmámbol tudom vannak ilyen szülők,főleg ujgazdagéknál ahol a bejránó tobbet törödik a gyerekkel mint a kérdezőhőz hasonlo anyák,aztán siránkoznak h 17 éves királylány ugy beszél vele mint a kutyával és mindent egyből követel alanyi jogon,auto lakás utauzás 90 ezres kis cipő,mivel anyukájátol ezt látta végig h ezek az értékek,a fontosak.. :(

36N

2018. nov. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim válasza:
100%
Tanácsot kérsz, mert te is tudod, hogy a dolgok nincsenek rendben. Nehogy azt hidd, hogy akik durván írnak neked, azok sosem csesztek el semmit, vagy sosem fognak. Ha későn is kezded, mindenképpen próbáld a lányodat tanítani. Ha "nem kér a kioktatásból", ne kérjen az internetből sem. Húzd ki a netet, ha kell vágd földhöz a modemet, tudom, hogy drága, de van, ami drágább. Mond le a telefon előfizetését, ha meg az apjához rohan sírni, hagyd neki! Az apja egy ideig fényezi majd magát azzal hogy téged szidnak a hátad mögött, a kislány meg a fejére akar majd nőni, csakhogy ez apukának nem fog tetszeni. Hamar haza tér majd a leányzó. Ha másban nem is, ebben legyél nagyon kemény. Éreznie kell a különbséget a vagánykodás és a veszélyeztetés között. Ahogy előttem is írták, ne tartsd fenn az autót. Tolja haza üres tankkal. Abban a tempóban nem esik baja és még meg is erősödik! :)
2018. nov. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 $$$$$ ***** válasza:
4%

A 150 LE azert nem olyan sok. Egy olyan kocsival nemjátszik az életével. Nekem is 150 LE kocsim van es én is azzal kezdtem. Ráadasul nekem telepjáró tehat a nyomatéka is nagy. Havernak 200LE-ős mercije van. Es meg az se olyan dúrva.... Tehat tessék megnyugodni egy 150 LE kocsi nem olyan durva XD . Masnem eleint mellé lehet ülni ha bizonytalanul vezet. De én mellem nem ültek be. Megsincs semmi bajom. Amit nem ajanlanak semmi keppen se kezdő jogsisank föleg ha szereti a sebességet(amit en is szeretek,motorozom is, de attol mert valaki szereti a sebességet nem feltétlen h**lye én se vagyok az es nem emgyek midnehol eazetlenül gyorsan se kocsival se motorral csak neha neha orszag uton oda nyomom neki de nem varoson belül es csak belátható utakon

..) . az a 250 LE körüli kocsik azert azok már jol gyorsulnak . És aki nem tudja uralni meg mindehol ész nélkül nyomja neki az könnyen balesetezhet... De egy 150 LE-ős kocsi meg nem nagy szám... Az nem veszélyes szerintem...

18/F

2018. dec. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizeted neki a kocsi fenntartását, meg is érdemled. Nem néz téged semmibe, mert arra nevelted, hogy ő a főnök.
2018. dec. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
95%

Lopd el a jogsiját, és dugd el jól. Majd amikor már nagyon keresi, akkor ajánlj fel neki egy beszélgetést. Komolyat.

(addig bírd ki, ha hisztizik).

Egyszer vezettem úgy, hogy ittam egy felest, olyan országban, ahol ez belefért. Nem voltam 100%-ig a képességeim birtokában, én azt mondtam, hogy soha többet. (amugy a felesre rábeszéltek, utána meg hazavitették magukat).

Az utakon felelősséggel tartozol mindenkiért: azért is, aki szembe jön, meg azért is, aki mögötted ül. Ezt meg kell hogy értse a gyerek.

2018. dec. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
97%

A többi marhának, akik szerint a 150 lóerőtől nem kell félni: Meggondolatlan, önfejű és ha mondom, hogy ne előzzön meg valakit, csak azért is bebizonyítja, hogy meg tudja előzni.


Egy 150 lóerős bőven tud menni 100al. Ha mindez frontálisan ütközik egy másikkal, csak mert ez a kis qrva szabálytalanul előz, akkor ott minimum egy életnek vége és az idióta anyja inkább megsértődik, hogy jaj szegény kislányról milyen csúnya a véleménye a sok buta embernek, mintsem elgondolkozzon ezen. Remélem ő lesz az első és utolsó áldozata ennek a cafkának.

2018. dec. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
93%
Sikerült egy pökhendi, nyegle, anyagias, hisztis pitsát kinevelni. Itt NEM A 150LE AUTÓ A PROBLÉMA!
2018. dec. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%

Volt osztálytársam se nevelték, megkapott mindent anyagilag és ezzel ki is fújt. A 18. születésnapjára kapott egy nagy teljesítményű terepjárót, friss(kb fél éves) jogsihoz.

Nálunk a két település között eléggé kacskaringósak az utak. Az új terepjáró első útján felcsavarodott egy fára. Azonnal darabokra szakadt és meghalt. Csak 18 éves volt, egy felelőtlen, buta, elkényeztetett gyerek, aki a szülei hibájából vesztette az életét.


Kérdező, ki otthon a főnök? Ti felnőttek vagy a lányotok? Nehogy már ő dirigáljon. Kapjon kocsit, oké, de közöljétek, hogy ti egy fillérrel sem járultok hozzá a tankoláshoz, parkoltatáshoz, fenntartáshoz.

Az meg nonszensz hogy miss hisztérika még téged akar kirakni a saját kocsidból mert nem úgy ugrálsz ahogy neki tetszik. Ezt ti rontottátok el, nem kicsit, de most a gyereked élete lehet a tét.

2018. dec. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két település közt nyíl egyenes út van, az egyik 18 éves mégis ott halt meg, mai napig nem tudni, miért tért le az útról. Fának csapódott.

A másik friss jogsis hídpillérnek ment, 220-nál állt meg a mérő.

A 150 LE tényleg lényegtelen, nekünk egy szolid családi autónk van, de a legtöbb tuning szutykot állva hagyja, mert bitang jól gyorsul (Ha nincs emelkedő.)

De az autó nem tank és nem páncél. Főleg, ha valaki így vezet, mint a kicsi lányod.


Az én autómba màr nem ülhetne be. De én mondjuk mèg tudok hatni a saját gyerekemre.

2018. dec. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!