Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a férjem...

Mit tehetnék, ha a férjem majd' 150 lóerős kocsit vesz a lányunknak? Tényleg a gyerek életével szórakozik azért, hogy engem bosszantson?

Figyelt kérdés

10 éve elváltunk. Változó a viselkedése. Van, hogy fél évig gyerektartást sem fizet, máskor meg eltapsol a gyerekre százezreket. A mostani is egy ilyen alkalom. A lányunk 17 éves, nyáron lett jogsija. Azóta rágja a fülemet egy kocsiért, de nem akartunk neki addig adni sajátot, amíg nem bírja fenntartani, és amíg nem látjuk azt, hogy normálisan, biztonságosan közlekedik. Mivel nagyon szereti a sebességet. Már többször kaptunk bírságot, voltak olyan helyzetek, amiket még én sem vállaltam volna be, pedig több, mint 20 éve vezetek, és gyakorlott sofőrnek mondom magam. Erre ma ment az apjához délután, és felhív, hogy kap egy kocsit, az apja megveszi neki. Kiakadtam. Most is itt volt a szalagavató, kosztüm lett varratva, ruhabérlés, fodrász, kozmetikus, sminkes, minden. Rengetegbe volt. Az apja a saját vacsorajegyeiket nem volt hajlandó kifizetni, nemhogy besegítsen valamibe. Meg lett véve tavaly a többszázezres telefon is, de a számlát én fizetem, plusz az ilyen-olyan levonásokat még hozzá. Most összetörte a gyerek, majdnem 3x annyi volt a megcsináltatása, mint az előző modellnek, csak azért, mert ez új és nagyobb. Mondtam, hogy beszéljen az apjával, én erre nem fizetek ki százezret, ennyiből más telefont vesz magának. De hogy az apja nem fizeti ki, meg csak kiabálni fog vele.


Jövőre továbbtanul, arra is kelleni fog a pénz. És inkább abba fektessen milliókat, ne egy autóba, ami már az első útján veszít az értékéből. Ilyenkor persze a gyerek szemében az apja az isten, és egy rossz szót sem lehet rá mondani. De tudom, hogy a kocsit mi fogjuk fenntartani, mi tankoljuk és minden egyéb költséget mi fizetünk majd a férjemmel. De nem is az anyagi rész a legrosszabb. Hanem hogy ismerem a lányomat, és tudom, hogy fog a kocsival közlekedni. Féltem nagyon, rengeteg baleset van. Nem értem azt sem, hogy ezt az egészet miért télen, a fagyok előtt kell csinálni. Most is 3 havi gyerektartással tartozik, mikor felhívtam, hogy mikor szándékozik ideadni, közölte, hogy nem fogja, mert a gyerek drága ajándékot kapott a névnapjára, tudjam be annak. A lányom is összeveszett velem, hogy én azért nem akarok neki kocsit venni, mert korlátozom csak, és hogy féltékeny vagyok, mert neki már most drágább autója lesz, mint az enyém, és hogyha szeretném, akkor én már régen megvettem volna neki. Közölte, hogy vasárnapig biztos nem jön haza, merthogy én úgyis csak veszekszem vele. De nem érti, hogy én csak féltem.


2018. nov. 30. 22:17
1 2 3 4 5
 31/50 Crisopher ***** válasza:
92%

"Nem alkalmatlan a vezetésre, elsőre meglett a KRESZ és a forgalmi is, az oktatója folyamatosan dicsérte nekünk is. Viszont az utakon nagyképű, nem tudok máshogy fogalmazni. Mindenkit előz, megy, mintha kergetnék. A sebességkorlátozást nem veszi figyelembe, a városban 60 alatt nem megy, és simán előz itt is. Merthogy a mi autóink nem arra vannak, hogy lassan menjünk velük (szerinte). Meggondolatlan, önfejű és ha mondom, hogy ne előzzön meg valakit, csak azért is bebizonyítja, hogy meg tudja előzni."


Fogj egy ollót, keresd elő a lányod jogsiját, és vágd szét. Én veszek neked egy mini széfet, és tedd bele a kocsid kulcsát, és ha a lányod az apjától kap egy kocsit, akkor annak a kulcsát is. A történet többi része engem nem érdekel, de én a lányoddal NEM vagyok hajlandó együtt közlekedni az utakon. Ez, amit csinál veszélyes és elfogadhatatlan. És még rutinja sincs. Előbb-utóbb olyan balesetet fog szenvedni, hogy csak nézel ki a fejedből. De nem akarom, hogy bárki megsérüljön miatta vagy rosszabb.

2018. dec. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
96%
Ha valaha vettem volna a bátorságot, hogy így beszéljek az anyámmal, visszakézből kaptam volna egy büdös nagy pofont teljesen jogosan. Elrontottátok a lányotokat egy életre. És remélem, hogy ilyen vezetési stílus mellette ő marad ott az utakon, nem egy védtelen család vagy gyalogos. 26/N
2018. dec. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
90%

Ha ilyen buták vagytok te is meg apja is, inkább temetésre, jóesetben büntetőügyvédre kezdjetek félretenni. Az sem árt ha vesztek egy jurtát Mongólia határvidékein, mert ha a gyereked a felelőtlen neveléseteknek köszönhetően meggyilkol valakit az utakon, akkor biztos, hogy a hozzátartozók otthon fognak titeket keresni.


A francért vagytok ilyen sötétek? A fiam annyi idős, mint a lányotok, mindene megvan, mert tett érte. Amire szüksége van megveszi, mert megkeresi az árát. Ha dràga dolog kell neki, max megveszem és letörleszti. Ismeri a pénz valós értékét és vigyáz minden kacatjára, amit megszerzett.


TI BAS.TÁTOK EL! CSAK TI VAGYTOK A FELELŐSEK! TI “FELNŐTTEK”!

2018. dec. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
88%
Ha meg akarod akadályozni, hogy a gyereked a városodban száguldozzon vágd át a motorvezérlő kábeleit. Szedd le a rendszámait, ne tankold stb. Szurkáld ki a kerekeit. Amúgy melyik városban éltek? Jólenne tudni, hogy nekünk hol és mire kellene egy kicsit jobban figyelni, ha már nektek nem sikerült.
2018. dec. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
94%

Csak téged es a férjed tudlak hibaztatni, mert egyszerűen nem tudtok nemet mondani.

Nem a 150 LE zavarna amugy se, ha felelősségteljes ember vezeti. Nem tankolsz bele, nem fizetsz semmit, ennyi. Félsz hogy hisztizik a lányod vagy mi???

2018. dec. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%
én gyerek vagyok, vagy legalábbis nagyon fiatal felnőtt, de eskü nem értem hogy lehet valaki ilyen szerencsétlen mint te. ha nem akarod hogy vezesse a kocsit, akkor nem veszel bele benzint. ha nem akarod, hogy sokba kerüljön a lányod teelfonja, nem csinálsz rá előfizetést. ha betörik a képernyő, akkor nem szerelteted meg, úgy maard. felsorolsz egy lerakat olyan tételt, amire senki nem kötelez téged hogy kifizesd, de itt sírsz nekünk, hogy muszály.
2018. dec. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

10 éve nem nevelitek a gyereketek, csak eszköz, hogy egymással csatározzatok. Ennek a háborúnak is lesz halálos áldozata, ha így folytatod.

Kit érdekel, hogy az exed mit akar, vagy hogy mit gondol róla a lányod, ha megnyomorodik vagy megöl valakit?!

Az is sokat elárul, hogy a szeretetet pénzben méri. Ezt csináljátok 10 éve, hogy a két idióta szülő egymásra licitál, ki tud drágább játékszert venni.

Nektek is maradni kellett volna a macskánál.

2018. dec. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
81%

Minek kéne nektek fizetni? Van hol laknia, van étel, mehet egyetem mellett dolgozni és lesz pénz benzinre. Ha nem tetszik, mehet apucihoz...

Sőt mire hazajönne, össze lenne neki pakolva, kis takony a lányod, bár bocs

2018. dec. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 TheSoldier ***** válasza:
100%

Tetszik vagy sem itt az igazság


Nevelni kellett volna,nem pedig drága ajándékokkal lefoglalni, nem felhasználni egymás ellen, hanem törődni vele. Tudod a normális szülők ezt teszik.

Te,az exed és a lányod menjetek inkább családterápiára, vagy a lányod ettől már csak rosszabb lesz..

2018. dec. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
94%

Kitalálom. Ő volt a kis hercegnő, mindent megkapott amit akart és a fejetekre nőtt.


Egyébkent nagyon egyszerű a dolog:

Nem kell fizetni az autó költségeit. Ha akar tankolni vagy gyorshajtani (az is milyen már b@.szki, hogy ezt sem ő fizeti...), akkor menjen el szépen dolgozni és állja magának a költségeket.


Én a minap véletlenül nem fizettem a parkolásért, de nem találtam olyan marhát aki az én hülyeségemet kifizette volna. :D


A lányotok egy nevelési zsákutca. Egyébként meg nemcsak a saját életével játszik, hanem olyanokéval is, akik nem érdemlik meg, hogy egy idióta pitsa miatt meghaljanak.

2018. dec. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!