Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a férjem...

Mit tehetnék, ha a férjem majd' 150 lóerős kocsit vesz a lányunknak? Tényleg a gyerek életével szórakozik azért, hogy engem bosszantson?

Figyelt kérdés

10 éve elváltunk. Változó a viselkedése. Van, hogy fél évig gyerektartást sem fizet, máskor meg eltapsol a gyerekre százezreket. A mostani is egy ilyen alkalom. A lányunk 17 éves, nyáron lett jogsija. Azóta rágja a fülemet egy kocsiért, de nem akartunk neki addig adni sajátot, amíg nem bírja fenntartani, és amíg nem látjuk azt, hogy normálisan, biztonságosan közlekedik. Mivel nagyon szereti a sebességet. Már többször kaptunk bírságot, voltak olyan helyzetek, amiket még én sem vállaltam volna be, pedig több, mint 20 éve vezetek, és gyakorlott sofőrnek mondom magam. Erre ma ment az apjához délután, és felhív, hogy kap egy kocsit, az apja megveszi neki. Kiakadtam. Most is itt volt a szalagavató, kosztüm lett varratva, ruhabérlés, fodrász, kozmetikus, sminkes, minden. Rengetegbe volt. Az apja a saját vacsorajegyeiket nem volt hajlandó kifizetni, nemhogy besegítsen valamibe. Meg lett véve tavaly a többszázezres telefon is, de a számlát én fizetem, plusz az ilyen-olyan levonásokat még hozzá. Most összetörte a gyerek, majdnem 3x annyi volt a megcsináltatása, mint az előző modellnek, csak azért, mert ez új és nagyobb. Mondtam, hogy beszéljen az apjával, én erre nem fizetek ki százezret, ennyiből más telefont vesz magának. De hogy az apja nem fizeti ki, meg csak kiabálni fog vele.


Jövőre továbbtanul, arra is kelleni fog a pénz. És inkább abba fektessen milliókat, ne egy autóba, ami már az első útján veszít az értékéből. Ilyenkor persze a gyerek szemében az apja az isten, és egy rossz szót sem lehet rá mondani. De tudom, hogy a kocsit mi fogjuk fenntartani, mi tankoljuk és minden egyéb költséget mi fizetünk majd a férjemmel. De nem is az anyagi rész a legrosszabb. Hanem hogy ismerem a lányomat, és tudom, hogy fog a kocsival közlekedni. Féltem nagyon, rengeteg baleset van. Nem értem azt sem, hogy ezt az egészet miért télen, a fagyok előtt kell csinálni. Most is 3 havi gyerektartással tartozik, mikor felhívtam, hogy mikor szándékozik ideadni, közölte, hogy nem fogja, mert a gyerek drága ajándékot kapott a névnapjára, tudjam be annak. A lányom is összeveszett velem, hogy én azért nem akarok neki kocsit venni, mert korlátozom csak, és hogy féltékeny vagyok, mert neki már most drágább autója lesz, mint az enyém, és hogyha szeretném, akkor én már régen megvettem volna neki. Közölte, hogy vasárnapig biztos nem jön haza, merthogy én úgyis csak veszekszem vele. De nem érti, hogy én csak féltem.


2018. nov. 30. 22:17
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ezeket a hülyéket nevelitek tizenévig, aztán rászabadítjátok őket a társadalomra, hogy szívjunk velük az egyetemen, az utakon, a munkahelyen...


A minap pont egy ilyen terepjárós, ügyes kislány miatt szívtam, aki azt hitte, hogy viccből nem előzök. Na ő előzte a sort, csak a barom nem látta, hogy jönnek szembe. Természetesen csatt lett, a személyautó összetört, bár a sofőrnek nem lett baja, de ha épp munkaeszköz volt a saját autó, akkor megszívta. Aztán gondolom szídták a jó édes anyját a barom pichának a több kilométeres dugó miatt, munkából hazafelé menet...

2018. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
92%
Nemsokára feltekeredik egy fára, majd vitázhattok a temetés költségein is.
2018. dec. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim válasza:
26%

Szia,


szerintem az első teendőd: nyugodj meg. Döntsd el, hogy mit akarsz kihozni ebből a helyzetből.

Ülj le elé, és mondd el neki, hogy a dolgok nem úgy működnek, hogy ő csettint egyet, és máris a szájába repül a sültgalamb.

Esetleg próbáljatok meg kompromisszumot kötni, ez jobb, mintha élből eltiltanád valamitől. Például ha ötös érettségit hoz, akkor kocsikázhat kedvére. Vagy ha megtanul tisztességesen kommunikálni a szüleivel, akkor továbbra is vállalod, hogy javíttatod a tönkretett játékait.

Ha ez nem működik, megmondhatod, hogy x hónapig nem megy sehová, nem kap zsebpénzt/nincs pasizás, hanem gondolkozik azon, hogy hogyan viselkedik egy felelősségtudatos sofőr/érettségiző tanuló/akármi.

Azonkívül azt is bedohatod, hogy ha a te kívánságaid nem teljesülnek, akkor az övéi sem fognak, tehát nem kap anyagi támogatást a kocsi mellé.

A lányod sajnos eléggé nyegle, éretlen és akaratos, de ne aggódj, mert szerintem ez változhat, és sosem késő elkezdeni nevelni valakit. Meg kell értetni vele bármi áron, hogy csak akkor jut előnyös dolgokhoz, ha cserébe letesz valamit az asztalra.


Teht, kedves kérdező, állj a sarkadra és ne engedj egy jottányit sem. Beszélj a volt férjeddel is, és világíts rá, hogy ezt a lányod érdekében kell tenni.


Nekem ugyan nincs gyerekem, de a szüleink gyakori távolléte miatt évek óta szinte egyedül nevelem a húgomat, aki szintén nem könnyű eset, szóval átérzem...


Remélem, tudtam segíteni! Sok sikert és kitartást kívánok! Majd jelezz, hogy mi lett az eredmény!


19/L

2018. dec. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
19%

Egy erős autó életet tud menteni bizonyos esetben. Például előzésnél, vagy akármilyen életveszélyes helyzetben.



Ha egy gyenge autóval kerül veszélyes helyzetbe, egyáltalán nem biztos, hogy el tud menekülni.


Ha éretlen, akkor meg gyenge autóval is veszélyeztetné magát/a közlekedőket.


Nem mellesleg a mai világban egy erős autót már fenntartani sem feltétlen drágább. Biztosítás az idősebb korosztálynak úgysem vészes, a fiatalok egy 1.3 Swifttel is beledöglenének a fizetésébe...

Az üzemanyag költség sem feltétlenül sokkal magasabb, a rendszeres karbantartás költségei (pl. olajcsere, gumi stb...) nem az autó erejétől fuggő dolgok, az esetleges javítanivalók pedig az autó megbízhatóságától függnek... :)

2018. dec. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
78%

Ajjaj...


Későn olvastam el a leírást...


Ne tartsátok fenn az autót, tegye azt a kislány.

2018. dec. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
40%

45-ös

Te olyan buta vagy, hogy reklámozni kéne.

Teljesen távol áll tőled a valóság, próbálj meg felnőni.

2018. dec. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%
jó, 44, de egyáltalán minek neki saját kocsi? én húsz vagyok, egyetemista, és nagyon hálás vagyok a szüleimnek, ha valami baráti programhoz elvihetem a daciankat, mert addig se kell buszozni. (amúgy az is fantasztikus darab, tartja a lépést a többiekkel, csak nem néz ki menőn)
2018. dec. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
0%
#46 sértegethetsz, ettől nem fogsz értelmesebbnek tűnni.
2018. dec. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
79%
El van kényelmesedve a lány a ti hibátokból. Én most vagyok 22 és nem kaptam drága telefont, drága laptopot mert ha ilyesmit akartam a szüleim mindig azt mondták, hogy fizetik 25%-35% ha a többi pénzt lerakom nekik az asztalra és marad megatakarításom is. jogsit 18 évesen meg csináltam és utána vezettem apával mivel a munkája végett sokat kell vezetnie és telefonálnia is ami nem túl nyerő kombináció. 1,5 után vehettem kocsit aminek a felét fizették és a mai napig nem törtem meg mert meg tudom becsülni. Viszont ne haragudj de szerintem a lányod egy ilyen autóval ön- és közveszélyes lesz. Mert apucika csak úgy oda dobja enki első autónak és utána is ingyen van hozzá minden szóval nem para ha kicsit merészebb mert hát max egy kis kár lesz(gondolja ő) és ti majd azt is megcsináltatjátok. Lehet, hogy nem értez velem egyet de nem rég voltam én is friss jogsis.
2018. dec. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
85%
Mutasd meg a lanyodnak a valaszokat.
2018. dec. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!