Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemisták! Titeket milyen...

Egyetemisták! Titeket milyen összeggel támogatnak havonta a szülők? Van félretéve pénz a jövőtökre, hogy tudjatok majd lakást/házat venni? Esetleg vettek is nektek?

Figyelt kérdés

2018. dec. 5. 22:28
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
77%

kérdező te csak veszekedni akarsz ,ugy látom,illetve leszolni mindenkit aki nem dusgazdag,

látom pénzt,és lakást kaptál,de empátiát,és itteligenciát nem.

2018. dec. 6. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
86%
Már végeztem, de otthon laktam egyetem alatt. Bérletet kaptam, amikor kértem kisebb összegeket ide-oda akkor is, de fixen nem kaptam semmit, nem is lett volna képem kérni. Ösztöndíjat kaptam, ha meg kellett vmi nagyobb elmentem dolgozni 1-2 hetet. Amikor elkezdtem dolgozni kaptam egy lakást a szüleimtől örökség gyanánt. Örülök, mert sokat segítettek a szüleim nekem, mégsem lettem egy elkényeztetett, pénzéhes pi;a. Nem csak a tehetős emberek vállalhatnak gyereket. 26/N
2018. dec. 6. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
86%
Havi 80 az albérlet. A többit két egyetem mellett ő maga keresi meg egy könyvelőirodában, illetve diákhitele van (azt vállaltuk, hogy ha végez, a lakhatás az ő dolga, mi ezzel a havi nyolcvannal akkor majd a diákhitele törlesztésébe szállunk be). Sajnos hiába keresünk átlag alatt, a súlyos beteg nagymama papíron velünk el, mert az intézménybe nem jelentkezhet be, és magas a nyugdíja, amit figyelembe vesz az egyetem, ez van. Megoldjuk.
2018. dec. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
85%

Illetve havi 20e-s lakáskasszát rakunk, akkor jár le, amikor 25 lesz. Minket semmivel nem támogattak, én egy év után az orvosit hagytam abba, mert anyagilag nem ment. Ezért nagyon fontos, hogy a gyerek megkapja. És köszöni, teljesen normális,jószívű, bárki számíthat rá, szorgalmas. Két éve dolgozik olyan helyen, ahol 30 diák fordult meg mellette, van, aki egy napot maradt. Pedig irodai munka, nem fizet rosszul, teljesen szabadon dönthetnek, mikor és mennyit mennek...

Telefonja az én nevemen van, minden mást ő fizet. Persze néha meglepjük valamivel, amire tudom, hogy sajnálja a pénzt :) 23 voltam.

2018. dec. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
96%

Anyukám egyedül nevelt minket. Azzal tudott "csak" támogatni, hogy otthon lakhattam és kifizette a bérletem.

A végletekig hálás voltam érte!

Ösztöndíjas voltam (szociális, bursa, köztársasági) és dolgoztam is egyetem mellett. A legvégén volt egy féléves csúszásom, amikor 8 óráztam mellette.

Lakás? Most vettem önerőből plusz hitellel 30 évesen. :) Büszke vagyok magamra. És támogatom anyukámat.

2018. dec. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
83%
"Mekkora undorító szüleitek vannak...csak tudnám, hogy az ilyenek minek vállalnak gyereket, ha nem támogatják őket" Te meg nagyon el vagy tévedve báránykám. NEM a szülő dolga hogy lakást toljon a segged alá, és, nem, attól nem "szemét hogy nem balek, és nem vesz neked lakást amit őú tart fenn, mert te nemtuccdógozni. Nem a szülő a szemét, te vagy egy kihasználós aljadék. A mai magyar viszonylatban bizony éppen elég fenntartani a saját lakást, és nevelni a fizetésből egy-két gyereket. A túlpénzelt kölykökből meg nem ember lesz, hanem ilyen semmitérő arrogáns szemét.
2018. dec. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
62%

" Nem csak a tehetős emberek vállalhatnak gyereket."


Persze,hogy nem,csak akiben van szeretet és önzetlenség az nem vállal bármire gyereket.

Vannak akik úgy gondolják addig tart a"gyereknevelés",amíg jár utána a családi pótlék.


Jó látni,hogy vannak kivételek.

Mindegy,hogy mennyivel,de a gyerek érezze,hogy támogatják,ki kevesebbel,ki többel.

A gond ott van,amikor a szándék sincs meg.

Sőt még olyat is olvastam itt valamelyik nap,hogy még a szülők várják el,hogy fizessen nekik a dolgozó gyerek,aki nem is velük él,mert nevelték 18 évig.

Ez mindennek a legalja.


Úgy gondolom,hogy a szülő vállalja a gyereket és nem fordítva.

Aki a szülő,aki pedig támogatja a gyerekét később vissza is fogja kapni,nem csak feltétlen anyagiakról beszélek.

2018. dec. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó, ez igaz, de nem is erre gondololtam. Nem tartom alapnak, hogy a szülők pl lakást vesznek a gyereknek, vagy rengeteg pénzzel támogatják egyetem alatt a szükségesen felül. Nem baj, ha így van, de ha valaki nem tudja, akkor ne nevezzük felelőtlennek vagy ne mondjuk, hogy nem kellett volna gyereket vállalnia mert ez nem igaz. Főleg, hogy az ember anyagi helyzete elég hullámzó, valamikor jobban megy, valamikor nem annyira.
2018. dec. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
57%
5ös, én meg a szüleidet sajnálom hogy ilyen pénzéhes szemetet neveltek belőled. Senkinek nem jár alanyi jogon a lakás, a dolgai finanszírozása, főleg ha ezt el is várja, mint te. A szülők felnevelnek, onnantól oldd meg a dolgaidat magadnak.
2018. dec. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
76%

"Sőt még olyat is olvastam itt valamelyik nap,hogy még a szülők várják el,hogy fizessen nekik a dolgozó gyerek,aki nem is velük él,mert nevelték 18 évig.


Ez mindennek a legalja."


Érdekes.. én eddig csak olyanba futottam ahol a huszonéves felnőtt minden szemétnek lehordja a szüleit, mert nem vettek neki lakász, nem fizetik a megélhetését, mert ez ugye "alap" és az a szülő aki ezt nem teszi meg az "felelőtlen" meg "szemét" aki nem szereti a szegény gyerMeket...

2018. dec. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!