Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, kire hallgassak?...

Mit tegyek, kire hallgassak? Hagyjam ott az egyetemet, vagy folytassam így is?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok egy olyan szakon, egyetemen, amit nem szeretek. Nem érdekel, nem ezzel szeretnék a jövőben foglalkozni, és nagyon kevés esélyt látok rá, hogy ezt befejezem még 8 féléven belül. Most elmondtam otthon, és megoszlanak a vélemények...

Apukám szerint hagyjam ott, ne fizessünk azért többszázezres tandíjat, hogy utáljak odajárni, és ne legyek sikeres. Meg hogyha már most ennyire nem szeretem, ez később csak rosszabb lesz. És hogy hagyjak ki most egy félévet, adjam be oda a jelentkezést, ami érdekel, és majd szeptemberben újra egyetemista leszek, nem nagy dolog ez.

Anya viszont azt mondja, hogyha már elkezdtem, igenis fejezzem be, meg hogy egy ilyen diplomával bármit kezdhetek. És neki a legnagyobb gondja, hogy "mit fognak gondolni mások"... Meg hogy mi lesz, ha a következő egyetem sem tetszik, vagy ha azt is feladom egy év után. Viszont ez tényleg nehéz szak, nem olyan, amit csak úgy, félgőzzel megcsinálna az ember. Anya szerint ha két félévem már megvan, akkor ne hagyjam abba.


De én annyira nem tudom, hogy mi legyen. Nem akarom, hogy mindenki szemében én legyek az, aki kevés volt az egyetemhez. De közben már hányingerem van a jegyzetektől, tankönyvektől, vizsgáktól és ha belegondolok, hogy még évekig ez vár rám, kikészülök. Apa szerint szusszanjak kicsit, gondoljam át a dolgaimat, hogy mit szeretnék csinálni, tanulni és feburárba jelentkezzek oda.


2018. dec. 16. 17:56
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Egy életed van.Ne vesztegess 5 évet egy olyan szakra, amit utálsz és nem akarsz vele semmit kezdeni.

Hagyd ott és menj el dolgozni ha rámhallgatsz. Szerezz egy kis tapasztalatot (akár külföldi aupairkedéssel vagy hajós munkával). Ha biztosan kiforr, hogy mit szeretnél csinálni, akkor kezdd majd el.

NE érdekeljen, hogy más mit mondd, vagy hogy anyukád szerint szégyen lenne otthagyni meg a másik szakkal semmit nem érsz.

Azzal sem fogsz semmit érni,ha egy olyan diplomád lesz amit utálsz .

Azt csináld, amit szeretnél, ne legyen meg a szülői nyomás,ennyi idősen igenis legyen saját döntésed!

Anyukád majd megbékél, egyéniség vagy, nem tudod azt az utat csinálni, amit kijelölt neked. Kész, pont.

2018. dec. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Hasonlo helyzet nalunk. Komolyan mondom van valami noi forum ahol megbeszelik, hogy azert tanuljal meg, legalabb azt a felevet stb. de tenyleg vmilyen szinten ez van, hogy a szulok elkepzeleset viszed tovabb, ha nem vagy biztos magadban. Nalam a mezogazdasag jott kepbe, egyetemi szinten, de nem tudtam beilleszkedni, nem tudtam mihez fogok majd vele kezdeni, es annyira besurusodtek a vizsgak, hogy egyszeruen kileptem, de meg apam is biztatott, hogy azert ezt be kell fejezni, de ugyereztem semmi ertelme, nem taglalom, miert lattam igy, vegeredmenyben viszont sokat fejlodtem ugyerzem ismeretekben, mind tanulasi tapasztalatban, vilagnezetbe is belelattam valamennyire, most ugy latom, ha talalok olyan szakot ami tenyleg erdekel azt el tudom vegezni es semmi se lehetetlen. Es engem is a muveszi palya jobban vonz, olyan dolgok, amik nem a konvencionalis karriermodellekkel osszeegyeztetheto. Szuleim eseteben adott, jo diploma, jo munka. De az is az elkotelezodesuknek volt koszonheto es en pl itt nem tudtam elkotelezodni, barmennyire is szeretem a teruletet. Most tervezek egy nyelvvizsgat teto ala hozni, aztan meglatjuk. :D De ez a suli erdekelne amit emlitettel.
2018. dec. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

1. Elvégzed nagy nehezen, lesz egy diplomád arról, amit utálsz csinálni. Ekkor 2 lehetőséged marad:

1./a Anyád elvárásainak megfelelően átveszed az irodáját és egész életedben csinálod azt amit utálsz csinálni.

1./b Diploma után váltasz, akkor gyakorlatilag kidobott idő amit eddig ebbe fektettél, mert gyakorlat nélkül semmit nem fog érni.


2.Most váltasz, és végre csinálod amit szeretsz.

A kérdés az, hogy ebben piacképes tudsz lenni? Megélsz belőle? De ezt neked kell megítélni. Részemről biztos nem csinálnám azt amit utálok.

2018. dec. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!