Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet valamiféle kapcsolat,...

Lehet valamiféle kapcsolat, vagy kell valamilyen kapcsolatnak lennia apa és fia között, ha az apa még csecsemőként otthagyta?

Figyelt kérdés
A kérdés rám vonatkozik, mint fiú. Nem tudom, mit tegyek, van egy apám, ő szívesen találkozna, csak nem tudom ebből lehet-e valami pozitívat kihozni.

2018. dec. 18. 01:14
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
22%
Ez esetben érdemes lenne vele beszelni.
2018. dec. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet, DE

egyátalán nem kell.


Az én apám azelőtt ott hagyta az anyámat h megszülettem,merth ő nincs kész egy családra.

(pedig nem 1 hete voltak együtt)

Na mind1.

Egyszer látogatott meg, mikor még nagyon kicsi voltam.


Most vagyok 16.

Megkeresett h szeretne megismerni és bánja a döntését.


Nem akarok és nem is fogok találkozni vele... Életemben végig leszart.

Nem adok esélyt olyannak aki nem akart a lányának tudni.


Szerintem te is jól gondold át.

2018. dec. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Yoda m. ***** válasza:
17%

Kedves Válaszadók!


Eléggé nagyon előítéletesek vagytok. Na, persze nem mindenki!

Arra nem gondoltok, hogy az ember, MINDEN EMBER változik idővel...? Gyerek is, Anya is, Apa is... főleg, mert változnak a körülmények. És most nem pont az anyagi helyzetre gondoltam többekkel ellentétben. Bár az sincs kizárva...

Aki esélyt sem ad apjának, annak tudat-alattijában élete végéig ott fog lapulni ítélete, megkeseredettsége, gyűlölete... ez mentálisan nem jó ómen... hisz haragját könnyen rávetítheti másokra is, ami számára előnytelen.


Kedves Kérdező!

Lehet akár jó kapcsolat is (még 40 év távlatában is) apa és fia között... mint ahogyan látatlanban is létezik. Hiszen félig az ő véréből születtél. De, mint minden kapcsolathoz két ember kell, tehát neked is akarnod kell.

És nem kell valakit örökre 'leírni', csak mert korábban (ki tudja miért) oly meggondalatlan, tapasztalatlan, mondhatni tökéletlen volt. Senki nem tökéletes! Főleg-pláne fiatalon... Te jelenleg nem tudhatod, mi motiválta Őt, amiért eddig nem keresett téged. (Bárki bármit állít, az nem TUDÁS, az vélemény!) De, ha adsz neki esélyt, hogy őszintén megnyilatkozhasson, az nem csak egy nemes gesztus lenne a részedről, hanem annál sokkal több... Tehát ha ebben partere vagy és eléggé türelmes, előbb-utóbb sok minden kiderülhet számodra elbeszéléseiből. Ez még akkor is igaz, ha történetesen esetleg hantázna, tehát próbálkozna szépítgetésekkel, hazugságokkal. Neked kell hagynod beszélni, sokat beszélni... és figyelni minden szavát. Csak figyelmesen hallgatni és nem gondolkodni semmin.

Tehát második kérdésedre: lehet pozitívat is kihozni mindebből. De ez már inkább csak rajtad múlik, a hozzáállásodon, jelenléteden, figyelmeden.

Nézd, neked mindenképpen jó, ha végre valamennyire megismerheted apádat vagy ilyennek, vagy olyannak. Mert akkor egyszer, s mindenkorra tisztázódna számodra Apád további szerepe is a Te életedben. Ilyen értelemben Te rosszul nem járhatsz, s ez már maga pozitív.


Az ERŐ legyen Veled!

2018. dec. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!