Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férfiak miért nem panaszkodn...

A férfiak miért nem panaszkodnak annyit mostoha gyermekükre mint a nők?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem magam körül hogy az elvált férfiak könnyebben elfogadják új párjuk gyermekét,létük nem zavarja őket az új társsal kialakuló boldogságukban. A nők között ezzel ellentétben nagyon sok olyat látok aki féltékeny párja gyermekére, irigy a szeretetre amit kap, és sajnál tőle majdnem mindent. Van olyan nő aki az eszével megérti hogy párjának nagyon fontos a gyermeke, anyagiakat és időt is áldoz rá. Mégis csapásnak érzi hogy nem ő az első társa életében. A férfiak azért nem ilyenek. Hogyan lehetséges ez a különbség?
2018. dec. 20. 17:39
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

Egyik kolléganőm férjének felnőtt lány gyermeke van, aki nem lakik velük mert a férfi költözött a nőhöz és otthagyta a gyermeknek a lakást nyilván ahol eddig is élt. Feleség nem volt,özvegy a férfi. Kolléganőmnek

tehát nincs igazának dolga a lánnyal, mégis nagyon rosszul esik neki amikor férje folyamatosan költ a gyerekre, néha nagyobb összeget is. Elmondása szerint ő nagyon szerette volna érezni hogy párjának ő az első, mégis a lány létével és a vele való törődéssel folyton emlékezteti rá hogy nincs így. Ez veszekedést is szült már köztük. Ettől ő rossz ember szerintetek?

2018. dec. 20. 19:07
 12/49 anonim ***** válasza:
73%

Biológia, meg ösztönök.

Az apa sose biztos, még manapság se. Az anya igen. Ha a pár külön megy, akkor természetes, hogy a nővel marad a gyerek, és nem dobja el az új kapcsolatért.

Ezért a férfiak ösztönösen elfogadóbbak a nő gyerekével.

Egy nő viszont nem az, sokkal nehezebben fogadja el, hogy gondoskodik a párja egy idegen gyerekről is, és a sajátjára kevesebb forrás jut.

2018. dec. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
58%

Azért nem véletlenül szól az összes mese már évszázadok óta, a "gonosz mostohákról"!!

Sajnos ez az általános tapasztalat.

2018. dec. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
Igen de például ez a kolléganőm az eszével szeretné szeretni férje gyermekét. Mégsem megy neki, úgy érzi szeretetet vesz el tőle amit a párja így megoszt. Ezenkívül a saját gyermekére nem sajnálja a kiadásokat, párja gyerekével kapcsolatban úgy érzi akadályozza a haladásukat anyagilag.
2018. dec. 20. 19:33
 15/49 anonim ***** válasza:
60%

Van az az eset amikor a nőnek még nincs gyereke, ilyenkor legnehezebb elfogadni a ffi gyerekét.

Ha van már gyereke, akkor sztem egy fokkal könnyebb (lehetne), de ez tényleg ösztön, hogy a sajátját ovja védi. Gondolj bele hány emlős hajlandó gondozni egy másik nőstény kölykét? Ugyanaz a szitu....

Nekem a párom simán elfogadta a gyerekeim, imádjak egymást (neki nincs). én anno az exem gyerekeit mig nekem nem lett gyerek, keptelen voltam jol fogadni. Utana ez valtozott.

2018. dec. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
79%

Mert nem vagyunk egy skandináv ország, ahol a szülők kb. pontosan fifty-fifty arányban elosztják a gyerek nevelés terhét, hanem az aktuális nőre van átpasszolva minden,vagy legalábbis az oroszlán része a dolognak, ha az övé a gyerek, ha nem.


Megjegyzem: nőkben is van egy pár, aki maximálisan tojik a gyerekre nagy ívből válás után, de férfiban azért több van, aki szinte elidegenedik a gyerektől, mert csinált már új gyerekeket másik nőnek.

2018. dec. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
71%

Ha koleginádnak olyan rosszul esik, hogy pont kifogott egy normális FÉRFIT, aki nem borít mindent egy új punci miatt, akkor kérem szépen, nem kell olyan csávóval kavarni, akinek gyereke van, akkor sem ha az felnőtt.


Kolegina egy önző, egoista phina és punktum.

2018. dec. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
70%

A koleganod peldajahoz: en megertem, lanyos apak gyakrannszinte szerelmesek a lanyukba, ha ez valassal sulyosbitott, akkor ismerek olyan eseteket, ahol az apukak kerek-perec kijelentik nekik mar nem is kell uj parkapcsolat, mert ott a lanyuk vagy az uj baratnonek"nekem mindig a lanyom lesz az elso". Aki meg nem mondja ki, de igy viselkedik az meg rosszabb. Ha ilyet fogott ki a koleginad, akkr ertheto, hogy nehezere esik a felallas. Amugy nem az a normalis, hogy egy egeszseges felnott ferfinak a parja az elso? (Itt a gyakorin rinyalt egy kamasz lany, hogy apuka, amig be nem csajozott vele jart kavezoba, moziba, szinhazba, most az uj elettars meg ebbol kiturta, mert az apja ot viszi. Eleg betegesek tudnak lenni az emberek.)


Az eredeti kerdesedre: a ferfiak azertnem panaszkodnak mert nekik meg van a meleg p., meleg etel, rendezett lakas es tisztasag, ja hogy melle kaptak egy gyereket, akivel max haverkodni kell, de nem kell nevelni es kulonosebben foglalkozni se, hiszen ott az anyja, az azert egesz jo vasar. Jobb mint egyedul elni es mindent maguknak csinalni.

Noknel (nalam is) viszont ez a helyzet: sose neveltem a mostohagyerekeim, mert a szuleik neveltek oket, en keszen kaptam lusta, rendetlen, elkenyeztetett, szabadelvuen nevelt (vagy elhanyagolt?), onzo gyerekeket. Akiknel nem alap a napi szintu fogmosas, vagy hogy a boltban hazafele jovet vegyenek egy kilo kenyeret, mert huh veletlen a mostoha anyu vagy apu elfelejtett venni. Es igen a konfliktus a mostohanak van belole, mert apunak jok voltak a rendetlen gyerekek es jo volt a kosz is. Mostohaanyu meg szeretne igazsagosabb hazimunka leosztast. Mert peldaul rendetlen, igenytelen, leizelem mostohagyerekek utan bizony sok a takaritanivalo, rendetraknivalo mos is foz is bevasarol is es mosogat is utanuk rajuk...edesapu ehhez kepest mivel mar nem egyedulallo aranyaiban tobb penzt tud megtakaritani es ilyenkor jonnek az elszallt ajandekok es a mindent megadok a gyerekeimenek, mert vegre nem a honap vegeig kell kihuzni egy fizetesbol es itt a lehetoseg kompenzalni a szukos eveket.

Ha egy no nem hulye es ez a felallas, akkor ezt szova teszi (valtozas ugyse lesz maximum konfliktus a gyerekekkel, ha elkezdene "nevelni" oket), majd kesobb inkabb csak panaszkodik. Hiszen ugyis belatja rossz vasart csinalt, de hat vegul is elobb-utobb cska kirepul minden gyerek es legalabb a hazimunka kevesebb lesz:-).

2018. dec. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
0%

A férfiakban nincs annyi irigység, mint a nőkben, és nem is annyira önzőek.

Abban is lehet valami, hogy a férfi sosem tudhatja, főleg manapság, hogy tényleg az övé-e a gyerek, így jobban elfogadja másét is.

A nevelés sem állja a helyét, sokszor a nőnek semmi dolga nincs a férfi gyerekével, de ha van is, a férfi akkor sem sajnálja a pénzt sem a nő gyerekire. De a nő akkor is fel van háborodva, ha szóba áll az ember a sajátjának vélt gyerekével. De ha még költ is rá...

Persze vannak kivételek, de sajnos alacsony számban.

2018. dec. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
92%

" a nőnek semmi dolga nincs a férfi gyerekével"


Ez a legritkabb esetben igaz es nagyon is jol leirtak mar, hogy a mostohaanyun csapodik le minden. "Jo" esetben 2 hetente hvg megy a gyerek az apjahoz es jellemzoen a nők főznek takaritanak a gyerek utan....ahogy nekem is főznöm kellett az exem gyerekeire meg wc-t pucolni mert 14 evesen nem tudtak mi a wc kefe, meg hogy annyit szedunk a kajabol amennyit megeszunk.... es ha szoltam akkor nyilvan en vagyok a gonosz ha meg senki se szol akkor soha nem tanulja meg.

2018. dec. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!