Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezhet ennyire erős kontroll...

Létezhet ennyire erős kontroll, életszerű ez a XXI. században, vagy valaki nagyot lódít?

Figyelt kérdés

Előre szépen kérek mindenkit, hogy ne legyünk egymás ellenségei, tartózkodjunk a kákán is kötekedő válaszoktól.


Nemrégen megismertem egy már nagykorú, 18 éves lányt. Folyamatosan arról erősít meg, hogy belém szeretett és amikor találkozunk, az ölelése és a csókja is nagyon őszintének tűnik.


Hogy mit keres a szülő-gyerek kategóriában?

Az anyjával és annak élettársával él. Mivel utolsó éves, de tanul, így nyilván van egyfajta alá-fölérendeltség, nem is akarnám összeugratni.

Node és itt erősítsen meg valaki, hogy most én vagyok hülye vagy az a nő? (Tudni kell, hogy egyelőre titokban tartjuk a kapcsolatot, mert nagyon új még és az alábbiakban kiderül, még miért)

A lány azt állítja, hogy, hogy:

-az anyja GPS-szel lefigyeli a telefonját és a napja minden percéről el kell számolnia (erre hivatkozással nem tud pl a lány eljönni hozzám)

-a lány szerint az anyja akkora cirkuszt csinálna, ha megtudná, hogy a lányának udvarol(ni próbál) valaki.

-a lány azt mondja, hogy az anyja előtt ismeretlen fogalom a "magánszféra", még a telefonjába is belenéz, ott sem tudunk írogatni rendesen, beszélni meg pláne nem mert észrevenné


A lány elmesélése alapján az anyja túlfélti, gyakorlatilag 0-24-ben kontroll alatt tartja, nem akarja hogy kihasználják stb.


Amúgy az anyja állítólag az élettárspasi telóját is figyeli és vele szemben is akarnokoskodik (ő meg hagyja - no comment)


Szóval elnézést ha picit kaotikus a kifejtésem, de normális dolog ez?

Nem ebből lesznek az életképtelen mamahoteles nők vagy a dacból megszökők?

Azt sem tudom, hogy (amúgy totálisan korrekt szándékkal viseltetve) mire számíthatok ettől a kapcsolattól?

Én nem használnám ki, megértem ha bizalmatlan, de a lány akkor is nagykorú. Tiltsa el akkor ha legalább megismeri a pasijelöltet és nem jön be neki. (De ez az élből, alapból való kontrollálás ez durva)


A kérdés sajnos nem kamu, sajnos a magyar rögvalóság a XXI. században, Európában, Magyarországon.


Még egyszer kérem, hogy ne ellenségesdire használjuk a fórumot, mivel a cél nem a szócsata, hanem kíváncsi vagyok, hogy tényleg hogy lehet ilyen, más is élt-e át hasonlót. (Mondjuk olvasok itt is néha olyanokat, hogy a hajam kihullik)



2018. dec. 21. 21:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%
Tereld az önállóság felé de a szüleivel ne ugraszd össze amég ott lakik.
2018. dec. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, hálás vagyok, jókat mondott mindenki, ment is a zöld.


A leányzó sajnos tényleg akkora antitalentum, hogy ad1 behiszi mutternek a lekövetést, ad2 fingja nincs ilyenekről, hogy snapchat, viber, hangouts, messenger. Egyedül pár napig Whatsapp volt neki, amíg állítólag a tesója le nem szedte. De nem is ismer ilyeneket, hogy visszaállítás és egyebek.


Igyekszem valahogy tényleg az önállóság felé terelni, aztán ha nem megy, akkor továbbállni.


Mindenkinek kellemes karácsonyt kívánok.

2018. dec. 21. 22:28
 13/24 anonim ***** válasza:
37%

A dolog technikai részéhez nem értek, ezt mások már profi módon leírták.

De én azt mondom: aki ebből ki akar törni, az megteszi. Ez a csaj totál zűrös, sokkal valószínűbb, hogy N db másik pasival is kavar egyszerre, vagy férje, élettársa van, aki elől értelemszerűen titkolnia kell téged. Sőt, még ezeknél is valószínűbb, hogy ez a lány pszichológiailag nagyon nincs rendben: akar is téged, meg menekül is tőled.


Én, 45 éves férfiként azt tanácsolom, hagyd a fenébe az ilyen rejtélyes, zűrös alakokat! Olyat keress, aki minden rejtély nélkül, egyszerűen találkozik, veled, és - ha nem is az első 1-2 randin, de - egyszer csak elhív magához, vagy el akar menni hozzád.

2018. dec. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
19%
Régen olvastam ennyire modoros, idióta mesét...
2018. dec. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
94%

"aki ebből ki akar törni, az megteszi"


Nem tudhatsz sokat az emberi természetről, hogy hogyan lehet egy másikat teljesen megtörni, hogy ne vegye észre, hogy a helyzet, amiben van, nem normális.

2018. dec. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
85%

Igyekszem valahogy tényleg az önállóság felé terelni, aztán ha nem megy, akkor továbbállni.

Nem fog menni ha otthon marad abban a környezetben ha tényleg ők korlátozzák,elkell jönni e onnan,csak ugy mehet,mi egy 31 évest próbáltunk nem ment,Anyuci apuci bejött és mi voltunk a rosszak a munkahelyen h milyen degeneráltak vagyunk,azért megverték mert beszélgetett a kollegáival,speciel velünk,kimentettük,ő szülei is valláskárosultak.. Nincs más utja mint h neki is akarni kell lépni és elfogadni a segitséget és a korlátozo szülőt otthagyni...

2018. dec. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
97%

Persze, hogy létezik. Technikáról sokmindent mondtak itt előttem, azt én is csak megerősíteni tudom. Én konkrétan amior elkezdtem kaaszodni, onnantól kezdve arra nevelt apám, hogy a tinédzserkori kapcsolat az egyik legnagyobb felelőtlenség és baromság, amit az ember elkövethet, anyám meg félóránként bejött a szobámba matatni valamit, aztán kiment.


Itt akik mondják, hogy a lány lehet, hogy nem biztos az érzéseiben, meg nem meri felvállalni, ez tök jogos. 19 éves koromban voltam először olyan helyzetben, hogy volt alakuló párkapcsolatom, namármost, miután végig azt hallgattam, hogy ez főbenjáró bűn, nyilván nem úgy álltam hozzá, hogy teljesen biztos vagyok benne, hogy ez jó dolog, és hogy alig várom a bemutatást a szülőknek.


A másik meg, hogy ha 18 éves és gimis, akkor neki az a világ, amiben él, az a normális. Nekem is csak akkor kezdett leesni, hogy túl sok volt a kontroll, amikor az egyetemi szobatársam ledöbbent, hogy minden nap haza kell telefonálnom, és egy idő után észrevettem, hogy ő nem tart nekem reflexből kisbeszámolókat arról, hogy leugrik a sarki boltba, és pontosan mikor lesz itthon...

2018. dec. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
74%

Simán lehetséges, nagyon-nagyon beteg szülők vannak.

Technikailag a leírt követés a világ legegyszerűbb dolga. A GPS követéshez egy androidos telefonon semmi más nem kell, csak hogy beállítsd a Google Mapsban a pozíciód megosztását. Semmi varázslat nincs benne, nem kell külön appot telepíteni. A pozíciója meg megjelenik a kedves mama Google Maps térképén.

Persze ehhez az kell, hogy a kislány olyan szolgalélekként legyen felnevelve, hogy ne merészelje ezt a követést bárkivel kikapcsoltatni, aki alapszinten ért az okostelefonhoz.


Én például a testvérem pozícióját követem ezzel a módszerrel, csak nálunk természetesen önként osztottuk meg egymással a pozíciónkat.

2018. dec. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos teljesen elképzelhető, hogy tényleg ilyen mániákus az anyja. És hiába nagykorú, amíg az anyjával él, neki kell szót fogadnia, nyilván ha valóban ilyen a helyzet, a lány biztos minél hamarabb el akar költözni. Egyáltalán nem biztos tehát, hogy a lány mamahoteles életképtelen felnőtt lenne.

Talán ha az édesanyja látná, hogy vigyázol az ő kicsi lányára, és úriemberként viselkedsz, lehet hogy kicsit megenyhülne. Persze azért csodát ne várjatok.

2018. dec. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező. Az írásodból ítélve minimum 25 éves vagy, vagy közel a 30hoz.Keress inkább korban hozzád közelebb állót.18 évesen nem fog veled megszökni, ha még most végzős.Talán ha továbbtanul lazít valamit majd a mutterral lévő kapcsolatán ha már nem él velük.Nem hinném, hogy megéri addig vele foglalkozni.Másrészt akit ilyen kontroll alatt tartanak, az annyira meg lehet félemlítve, hogy még rá sem mer nézni egy pasira.Nemhogy találkozni vele, meg smárolni... Szerintem fogva van otthon nagyon ( persze nem ilyen szigorral, csak pl nincs pasizás, nincs bulika, csak tanuljon) és arra játszik, hogy odaköltöztesd magadhoz.
2018. dec. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!