Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egoista, konzervatív apa. Mit...

Egoista, konzervatív apa. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Apám borzasztóan konzervatív és önfejű. Más meg se szólalhat főleg ha nő, mert csak neki van igaza (annak ellenére, hogy bármit tesz rosszul sül el, aztán mi isszuk meg a levét) Kontrollmániás, állandóan kérdezgeti, hogy hol vagyunk, mikor jövünk. Pedig én lassan 19 leszek a két nővérem pedig már rég elmúlt 20. Ráadásul rengetegszer elmondtuk neki, hogy délutánig/estig vannak előadásaink.Fiúról pedig szó se eshet vagy ki leszünk tagadva.

2018. okt. 13. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Hát, azt mondanám, hogy szorítsd össze a fogad, bírd ki amíg nem tudsz elköltözni, aztán menj olyan messzire, amennyire csak tudsz :D
2018. okt. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Költözz minél messzebbre köztönk több ezer km van már hasonló okkal. Nálunk a lány nő selejt volt mióta az eszemet tudom.
2018. okt. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Megint te kamuzol?
2018. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
12%
Elköltözhetnél. Vagy maradhatnál, anélkül, hogy panaszkodj, hiszen a saját választásod felnőtt nőként, hogy ott laksz vele, és nap mint nap újra és újra így döntesz. Testvéreid dettó.
2018. okt. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Még most nőtt ki a gyerekkorból a szerencsétlen, mi az, hogy "felnőtt nő"?

19 éves!!!, szakmája sincs nyilván.

Mit dolgozzon?

Minimálbérből hova költözzön?

Kitartást, Kérdező!

2018. okt. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
El szeretnénk költözni, de nem tehetjük. Nem szeretnénk édesanyánkat egyedül hagyni, ráadásul apánk fizeti a tandíjunkat. Persze dolgozunk diákmunkában viszont az egyetem mellett nem jön össze annyi, hogy kijöjjön egy normális albérletre.
2018. okt. 13. 19:02
 7/15 anonim ***** válasza:
21%
Anyátok felnőtt nő,talán veri h ennyire félteni kell?
2018. okt. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Kolesz?
2018. okt. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%
A második válaszolót felismerem. Ez az, aki több kérdésnél is azzal jött, hogy ők a szülei/apja férjhez adták kényszerből valami bántalmazóhoz. Leállhatna már a kamuzással, nem kellene ráerőltetnie másokkal a szülőkkel szembeni anarchiáját. Egyértelmű, hogy kamuzik, olyan nem létezik manapság, hogy valakit férjhez adnak, akkor jön létre házasság, ha mindkét fél aláírja a szerződést. Eltakarodhatna már ez a troll innen.
2018. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hozom a popcornt, kólát, csokit, szotyit, ropit, mert lesznek itt olyan épületes hozzászólások, hogy csak lesek, mint a moziban.


A kérdésre: mindenki annyit tesz, amit hagynak neki. Apátoknak valószínű van egy "tekintélyparancsoló" attitűdje, az a fajta, amikor csak elég egyet néznie és az ember összeszarja magát. Az én apám is ilyen. VOLT. Amíg meg nem tapasztaltattuk vele, hogy ezzel semmit sem ér el, maximum kerüli őt mindenki, mint ördög a tömény tömjénfüstöt.

Visszavett az arcából jó sokat már. De ehhez kellett az én lelki erőm is, hogy totál világosan lekommunikáltam nekim hogy ez nem így működik. Amikor pedig megkérdezte, hogy miért szarunk a fejére, elmondtuk, hogy ezzel a passzívagresszív viselkedésével ezt hozza ki belőlünk, mert mi már nem akarunk beleállni semmilyen veszekedésbe.

2018. okt. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!