Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezhet ennyire erős kontroll...

Létezhet ennyire erős kontroll, életszerű ez a XXI. században, vagy valaki nagyot lódít?

Figyelt kérdés

Előre szépen kérek mindenkit, hogy ne legyünk egymás ellenségei, tartózkodjunk a kákán is kötekedő válaszoktól.


Nemrégen megismertem egy már nagykorú, 18 éves lányt. Folyamatosan arról erősít meg, hogy belém szeretett és amikor találkozunk, az ölelése és a csókja is nagyon őszintének tűnik.


Hogy mit keres a szülő-gyerek kategóriában?

Az anyjával és annak élettársával él. Mivel utolsó éves, de tanul, így nyilván van egyfajta alá-fölérendeltség, nem is akarnám összeugratni.

Node és itt erősítsen meg valaki, hogy most én vagyok hülye vagy az a nő? (Tudni kell, hogy egyelőre titokban tartjuk a kapcsolatot, mert nagyon új még és az alábbiakban kiderül, még miért)

A lány azt állítja, hogy, hogy:

-az anyja GPS-szel lefigyeli a telefonját és a napja minden percéről el kell számolnia (erre hivatkozással nem tud pl a lány eljönni hozzám)

-a lány szerint az anyja akkora cirkuszt csinálna, ha megtudná, hogy a lányának udvarol(ni próbál) valaki.

-a lány azt mondja, hogy az anyja előtt ismeretlen fogalom a "magánszféra", még a telefonjába is belenéz, ott sem tudunk írogatni rendesen, beszélni meg pláne nem mert észrevenné


A lány elmesélése alapján az anyja túlfélti, gyakorlatilag 0-24-ben kontroll alatt tartja, nem akarja hogy kihasználják stb.


Amúgy az anyja állítólag az élettárspasi telóját is figyeli és vele szemben is akarnokoskodik (ő meg hagyja - no comment)


Szóval elnézést ha picit kaotikus a kifejtésem, de normális dolog ez?

Nem ebből lesznek az életképtelen mamahoteles nők vagy a dacból megszökők?

Azt sem tudom, hogy (amúgy totálisan korrekt szándékkal viseltetve) mire számíthatok ettől a kapcsolattól?

Én nem használnám ki, megértem ha bizalmatlan, de a lány akkor is nagykorú. Tiltsa el akkor ha legalább megismeri a pasijelöltet és nem jön be neki. (De ez az élből, alapból való kontrollálás ez durva)


A kérdés sajnos nem kamu, sajnos a magyar rögvalóság a XXI. században, Európában, Magyarországon.


Még egyszer kérem, hogy ne ellenségesdire használjuk a fórumot, mivel a cél nem a szócsata, hanem kíváncsi vagyok, hogy tényleg hogy lehet ilyen, más is élt-e át hasonlót. (Mondjuk olvasok itt is néha olyanokat, hogy a hajam kihullik)



2018. dec. 21. 21:24
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek lehet igazsága,sok lány otthonrol pasihoz menekül,házasodik stb csoda h később pokol lesz a kapcsolat házasság is mert kb csak ugródeszka volt otthonrol..
2018. dec. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
sajnos igen, létezik, nekem közel 40 éves rokonommal csinálja ezt az anyja. igaz, a gps nem játszik, mert anyuka is műszaki analfabéta, de percekről is el kell számolnia a rokonomnak, és nem késhet a munkahelyéről haza (mert mamával lakik). Mindig is így volt. Nincs titok egyáltalán, mert olyan megfélemlítés van, hogy anyucinak mindent el kell mondani.
2018. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

6-os válaszához:

1. Megismekedni bárhol lehet. Iskolában, könyvtárban, ahová étkezni jársz, koncerten stb.

2. Nem volt mindig mobiltelefon, gps applikáció meg még később.

Mit gondolsz, hogy találkoztak mégis rendszeresen, akik akartak? Előre megbeszélték a randevú helyét, napját, óráját. Megvárták egymást az iskola előtt. Telefonáltak a vonalason. Már annak, akinek volt. Mert 90 előtt a családok 60%-ának nem volt telefonja. Évekig kellett telefonra várni.

Annyi veszély leselkedik manapság az ember gyerekére, hogy nem csoda, ha a családtagok esetleg biztonsági okokból applikálják a gps-t. Baj esetén gyorsan megtalálható a családtag, a gyerek.

De ha arra használják, hogy korlátozzák a felnőtt korú gyereket, az intimitásig beszámoltassák, az nagy baj. Ez önállótlansághoz vezet, akadályozza a fejlődésben, hogy megállja a helyét. Infantilizál. Nem beszélve arról, hogy nagyon megalázó. Egészséges esetben kizárólag a biztonság a szempont, és nem a korlátozás, beszámoltatás. Ha a gyerek halad a tanulásban, ha jó a kapcsolatunk, akkor nyugodt vagyok, mert a legfontosabb dolgait, gondjait amúgy is elmondja, megbeszéli velem; s az aktuális barátot is bemutatja.

2018. dec. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Elképzelhető ilyen szintű kontroll. Én saját szóhasználattal lelki-szellemi buroknak neveztem el (biztos van rá megfelelő szakkifejezes). Valszeg az anyjanak se hobbija se élete se stabil parkapcsolata, legjobb dolog ami vele történt, hogy gyereke született.


Nálunk hasonló a helyzet, mindenhová elmehettünk meg anyagilag is voltak dolgok. Csak nem szabad máshogy látnod a világot mint a szülők meg máshogy érezned emberek iránt mint ők. 18 évesen elkerültem egyetemre és párszor szembejött az élet, hogy hoppá, mégsem úgy van ám ahogy anyu és apu lefestette. De érdekes...


Most 21 vagyok. Végre életemben először vannak barátaim. És kezdek önállósodni. Nem törtem még ki itthonról bármennyire is dühít a szituáció, nem tudom hogy kell és mit.


Nővérem pasihoz menekült ráadásul egy 35 éveshez rögtön egyetem elején. És itt sírnak a szülők, hogy ugyan mit rontottunk el hát megkaptatok mindent...


Döntsd el szerintem, hogy megéri-e Neked a konfliktust egy lelkileg éretlen és/vagy mentálhigiénias problémakkal küzdő lány. Sok munka lehet míg egészséges lelkületű nő lesz belőle, aki magára és másokra is reálisan tekint.


Tudom, bennünk férfiakban van valahogy ilyen nő megmentési vágy (mint a mesékben a várból, a valóságban meg a kontrollbol kell kimenteni) de ez nem az a szitu szerintem.


Én mint félig benne lévő, jól esne ha egy lányt sodorna mellém az élet de jelenlegi érettségi /fejlettségiszintemen nem érzem magam alkalmasnak egy stabil parkapcsolatra. Sajna ez van, soksok év lemaradást kell behoznom ugy gondolom.

2019. jan. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!