Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérnétek pénzt a gyereketek...

Kérnétek pénzt a gyereketek párjától ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, a gyereketek még otthon él, egyetemista. Ketten laktok, a párja, aki egyébként másik városban él és hétközben ott dolgozik, általában hétvégére szokott lejönni hozzá péntek estétől vasárnap estig vagy hétfő reggelig. Ilyenkor persze a saját kajátokon kívül neki is vesztek ezt-azt, több ebédet főztök, desszertet süttök stb. Meg hát 2-3 napig nyilván ott fürdik, használja az áramot stb. Kérnétek tőle pénzbeli hozzájárulást a többletköltségekhez, ha ez így lenne majdnem minden hétvégén? (Egyébként is kevésből éltek, kb. 130 ezer ft-ból havonta.)
2018. dec. 25. 19:05
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
39%
Pénzbeli segítséget semmiképp se kérnék, hisz nem akkora plusz mennyiség az áram használata pl. nem kerül többe ha ketten nézitek a tv-t vagy hárman... a víz kicsit több, de így is párezer forintra jönne ki a rezsi ráeső része... Inkább azt mondanám, hogy hétvégére vegye ő meg a kajáhozvalót.
2018. dec. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
35%

Huhh ez kicsit kellemetlen szituáció.

Maga konkrétan csak pénzt kérni az nem feltétlen jó ötlet.

Magyarországon meg elég érzékeny terület.

Első körben csak kifejezésre juttatnám ill. tudatosítanám hogy mi a helyzet.

Utána szerintem maguktól találnak valami megoldást mert remélhetőleg átérzik a dolgok.

2018. dec. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
38%

"Ilyenkor persze a saját kajátokon kívül neki is vesztek ezt-azt, több ebédet főztök, desszertet süttök stb. Meg hát 2-3 napig nyilván ott fürdik, használja az áramot stb."

Nem kérnék. Viszont nem verném magam plusz költségbe, ha nincs annnyi esze, hogy magától is vegyen ezt-azt.

A víz és áramfogyasztásért max akkor szólnék, ha órákig pancsol, és indokolatlanul fogyasztja az áramot.

2018. dec. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
16%

Én is a gyerekkel beszélnèm meg, hogy akkor vagy álljàk maguknak a költségeket kaja téren vagy felvàltva legyenek itt/ott.

Egyetemista gyerektől simàn kérnék màr lakbért (15-20ezret) is. Laza diákmunkával meg tudja keresni és neked se lenne nehéz annyira az anyagi oldal.

2018. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:
A lányom így is ad a közösbe havi 20-25 ezret, így ennyi az összbevételünk, én minimálbért keresek. Az egyébként nekem nem probléma, hogy itt vannak, én hétvégén van, hogy egyébként is dolgozok, illetve én is a párommal vagyok vagy nálunk, vagy náluk. De a ház viszonylag nagy, nem kerülgetjük egymást. A lányom elég rossz alvó, csak itthon tud jót aludni, főként ezért vannak itt többet.
2018. dec. 25. 19:59
 16/58 anonim ***** válasza:
55%

Azt viszont sose értettem h tud valaki a gyerekétől albérlet pénzt kérni.

És elvárja hogy iskola mellett dolgozzon.

Más házat vesz a gyerekének.

Akinek nincs pénze ne csináljon gyereket.

2018. dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem teljesen normális az “albérleti pènz” kérése egy elméletileg felelősségteljes, értelmes embertől. Az életèt èli, nem a szüleinek kell babusgatni 2x évesen is. Szüleim is megengedhettèk volna maguknak, hogy kitartanak 3 gyereket, de nem tették. Ezzel anyagilag teljesen tudatos felnőtteket neveltek...


Ebben az esetben viszont valamennyi hozzájárulast kérj. De a lányodnak mond, ne a baràtjának. Aztán majd ő eldönti, hogy maga ad bele többet (mivel miatta van ott mindig a srác) vagy a barátjával beszéli meg, hogy 3napot a 7ből ott van.

2018. dec. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
37%

Adni senki sem szeret, de kapni igen :)

Ez viszont így nem fer, neki kellett volna föl ajánlani neked, kérj batran, hivatkoz arra hogy kevés a kereseted és jól jól jönne a segítség.

2018. dec. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
49%
Dehogy kérnék, le is sülne az arcomról a bőr. Ennél prolibb dolog nincs is.
2018. dec. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
45%

Én igen. A rezsit illetően, mivel ott van 8-9 napot, így hát elosztanám az összeget 30-cal, szoroznám 8-cal, így megvan mennyi egy napra. Ha tegyük fel vele együtt 3-an laktok ott, mikor ő is ott van, akkor ennek az összegnek az 1/3-át kéne beadnia.

Kaja ugyanígy. Osztani, szorozni kell. Egyszerű.

2018. dec. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!