Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérnétek pénzt a gyereketek...

Kérnétek pénzt a gyereketek párjától ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, a gyereketek még otthon él, egyetemista. Ketten laktok, a párja, aki egyébként másik városban él és hétközben ott dolgozik, általában hétvégére szokott lejönni hozzá péntek estétől vasárnap estig vagy hétfő reggelig. Ilyenkor persze a saját kajátokon kívül neki is vesztek ezt-azt, több ebédet főztök, desszertet süttök stb. Meg hát 2-3 napig nyilván ott fürdik, használja az áramot stb. Kérnétek tőle pénzbeli hozzájárulást a többletköltségekhez, ha ez így lenne majdnem minden hétvégén? (Egyébként is kevésből éltek, kb. 130 ezer ft-ból havonta.)
2018. dec. 25. 19:05
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
37%

És igaz, hogy a világítás, tv-használat miatt például nem megy el több pénz, mert ha ketten ülnek egy kivilágított, meleg szobában, és nézik a tv-t, akkor is ugyanannyi fogy, mint ha hárman vannak. De mivel hárman vannak, mégiscsak ehhez mérten illene fizetni.

Különösen hiszen ez a fiú azzal, hogy nálatok van, megtakarítja mindazt a pénz, amit ő fizene a saját otthonában, hiszen azokon a napokon, az ő lakásában nincs felkapcsolva a villany, nem megy a tv.

2018. dec. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
63%
Azért így, hogy rendszeresen heti 3-4 napot nálatok tölt, szinte ott él, teljesen jogosan kérnél tőle pénzt. Elég bunkó tőle meg a gyerekedtől is, hogy eszükbe sem jut maguktól adni.
2018. dec. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
78%

Hát, ez egy nehéz kérdés. Ha rosszul állnánk anyagilag és ténylegesen megterhelő lenne a fogyasztása, akkor esetleg lehet, hogy kérnék pénzt, bár inkább akkor is csak szólnék, hogy mondjuk kaját vegyenek maguknak vagy valamilyen módon járuljon hozzá. Ha a lányod már eleve fizet, akkor én azon felül már nem kérnék többet.


Nekem amúgy két felnőtt lányom is van és mindkettőjük párja gyakran alszik/aludt nálunk hétvégente. Az idősebb már nem velünk él, viszont nála is ugyanaz volt a helyzet, mint most a kisebbiknél. Az igazság az, hogy bennünk soha nem merült fel, hogy bármit is kérjünk tőlük. Egyrészt nem is volt rá szükség, mert szerencsére jól állunk anyagilag, tehát anyagilag sem megterhelő a jelenléte és nem hiányzott az a pár ezer forint. Másrészt pedig azért nem volt akkora mértékű a fogyasztása, hogy megterhelő legyen, tehát pl. az a pár liter víz, amit elhasznált vagy az a plusz egy tányér leves vagy szendvics stb....szerintem nem számít. Valamint, ha úgy alakult akkor a másik család is ugyanúgy szívesen vendégül látta a lányaimat, szóval kb. kvittek voltunk. Én sosem kértem tőlük pénzt és a jövőben sem fogok, szerintem normál körülmények között (ahol tényleg nem kell nagyon spórolni és minden apró kiadást átszámolni) ez túlzás.

2018. dec. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
71%
Az a túlzás hogy egy rossz anyagi helyzetben lévő család kénytelen egy dolgozó embert potyára tartani.... (Hozzátenném nem csak a gyerek párja, de maga a gyerek is pofátlan hogy az anyagi gondok tudatában is elvárja a plusz egy fő sorozatos vendéglátását) mondjon ki mit akar, minimálbér mellett, az egyetemista "gyerek" ellátásával a plusz egy ember igenis megterhelő. főleg úgy hogy állandó jelleggel csak az egyik családnál vannak. Holott elvileg az ágyrajáró dolgozó ember... Itt kérem ocsmány módon ki van használva a szülő. Miért is alap hogy a gyerek aktuális csávóját\nőjét pénzelje valaki?
2018. dec. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy meg miféle felnőtt ember az aki rendszeresen más nyakára megy, leszarja hogy egy nyugodt hétvégéje sincs miatta a családnak, emellett etetik, és -ha már ennyire alap neki hogy vendégként viselkedik, hisz eszében sincs hogy bármihez is hozzájáruljon-nyilván ki is szolgálják? A francnak se hiányozna: hét közben dolgozok, hétvégén meg ugráljam körül a lányom csávóját? Nagyon durván tahónak kell lenni ahhoz hogy valaki ennyire rátelepedjen egy családra...
2018. dec. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
61%
Soha nem kérnék pénzt a gyerekemtöl. Családtag, ö is ott lakik, születése óta, nagyon gáz ezért egyszer csak pénzt kérni töle. A párjától sem kérnék, de megbeszélném velük, hogy felváltva legyenek nálunk és náluk is.
2018. dec. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
87%
Amugy kérdező, irtad hogy van hogy a te párod is ott van. Ő beleadja a részét? Igy hogy irtad, hogy a lányod ad neked pénzt, hát én már nem kérnék. Ha annyira megterhelő anyagilag, nem kell pluszba készülni sütivel, stb.. Ha mákos tészta az ebéd, akkor az, ha éppen malacsült, akkor malacsült....
2018. dec. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
51%
Nem engedném hogy minden hétvégén ott legyen egy dolgozó ember,akinek annyi esze sincs hogy magától vegyen valamit,és nálam élősködjön.Ezt az elején le kellett volna fixálni,és nem megengedni.Amit a lány odaad,az oké,az se sok,de valamivel hozzájárul.Gyenge kifogás hogy rosszul alszik máshol a csajszi,akkor egész életében otthon fog aludni ? 2hétvége legyen itt,2 meg a srácnál,pont.És ehhez semmi köze hogy a te pároddal hogy éltek.
2018. dec. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
38%

Mikor a párommal megismerkedtünk, 2 szer aludtam náluk 1 hónapban hétvégén.

Ez kb durván fél óra vízhasználatot jelentett összvissz, mert pár perc alatt lezuhanyzom, +fogmosás. 4-5 szelet kenyér, szalámi, sajt paprika, vmi zöldség általában, 1-1 alma vagy banán, ebéd az én részemről durván 2000 ft lehetett vagy még annyi se. Tévét nem néztünk, a lámpát addig kapcsoltuk fel mig beágyaztunk, és eltaláltunk az ágyig. Nem hinném, h megterhelő lettem vna, és szomorú lettem vna ha a szülei így állnak hozzám, h aludjunk máshol, meg mama hotel, minek jövök mindig oda. Mindketten huszonéves éveink elején voltunk, a párom még egyetemre járt. Összeházasodtunk, és persze most már külön élünk. A jövőben, ha lesz saját házunk, természetesen jönnek majd a szülei hozzánk, hétvégékre. A távolság miatt itt alszanak majd. Kérjek majd én is rezsit? Azt gondolom ennyi vendéglátás belefér. Természetesen, ha kértek vna pénzt, adtam volna a részemet. Ha úgy érzed neked szükséged van rá, kérd el nyugodtan.

2018. dec. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
71%
Sokan elsiklanak afölött, hogy MINDEN hétvégèt ott tölt. Nem havi egyet, nem kettőt. Nem egy/két éjszakàt. Pèntektől vasárnapig/hétfőig.
2018. dec. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!