Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérnétek pénzt a gyereketek...

Kérnétek pénzt a gyereketek párjától ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, a gyereketek még otthon él, egyetemista. Ketten laktok, a párja, aki egyébként másik városban él és hétközben ott dolgozik, általában hétvégére szokott lejönni hozzá péntek estétől vasárnap estig vagy hétfő reggelig. Ilyenkor persze a saját kajátokon kívül neki is vesztek ezt-azt, több ebédet főztök, desszertet süttök stb. Meg hát 2-3 napig nyilván ott fürdik, használja az áramot stb. Kérnétek tőle pénzbeli hozzájárulást a többletköltségekhez, ha ez így lenne majdnem minden hétvégén? (Egyébként is kevésből éltek, kb. 130 ezer ft-ból havonta.)
2018. dec. 25. 19:05
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
55%

Nem tud a lányod másnál aludni, mert rossz alvó?

Dugni tud? Ja, arra van esze.

2018. dec. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
72%

Hú, akkor én is összejövök valakivel, mert akkor hétvégén ingyen kaja és szállás van!


Eleve ott a probléma, hogy miért van párja annak, aki nem tudja saját magát eltartani és saját ingatlanában helyet biztosítani a párjának is és őt is ellátni. A párkapcsolathoz felnőttnek kell lenni. A felnőtt pedig eleve nem a szülei nyakán él. Ennyit erről.

Hogy nem felnőttként hazaviszi valaki az épp aktuális párját, az a saját dolga, a szülő nem köteles támogatni.

2018. dec. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
66%
Ez a fickó egy here. Élősködik pofátlanul. Mióta tart ez az állapot különben? Karácsonyra mit kaptál/kaptatok tőle? Kompenzálta legalább egy nagyobb értékű ajándékkal, amibe került eddig is?
2018. dec. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
82%

Azért tisztázzuk már, mert itt zavar van a fejekben.

Kérdező, amit a gyerekedtől kapsz havonta, az nem albérlet pénz, hanem a rezsibe és kajába száll be, ez teljesen más, NEM albérleti díj.

2018. dec. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
78%

"Hát érdekesek ezek a válaszok. Mi is párommal egyik hétvégén nálunk vagyunk, másik hétvégén pedig náluk. Se az apukámnak, sem pedig az ő anyukájának eszébe sem jut pénzt kérni."


Azért, te marha okos, mert nálatok kiegyenlítődik. Nehéz, mi?

2018. dec. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
79%
Én pénzt fixen biztos, hogy nem kérnék, de szerintem simán megbeszélheted vele, hogy havi 1-2 bevásárlást intézzen ő.
2018. dec. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
92%
Ha ilyen kevésből kell megoldani a dolgokat akkor beszélj a gyerekkel, hogy már az is komoly anyagi teher mikor az ő párja akit ő hívott oda nálatok eszik és tolja fel a rezsit rendszeresen. Ezt meg kell oldani nem szabad ráhagyni ha tényleg ekkora teher.
2018. dec. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
87%
Én nem tenném meg a szüleimmel hogy minden hétvégén beállítok a párommal "haza" hisz nekik is kell pihenni. Ehelyett azért próbálnám megoldani hogy máshova menjek a párommal.
2018. dec. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
79%
Heti 3 nap, számoljunk havi 4 héttel, az 12 nap havonta. Majdnem egy fél hónap. Azért az nem kevés plusz. Evidens, hogy ezt valakinek fizetnie kell. Le lehet ülni először a saját gyerekkel, és közölni, hogy édes kislányom, a partnered ennyibe kerül, lehet választani 3 lehetőség kozul: vagy fizetitek a pluszt, vagy nem jön ide többet, vagy elköltöztök és megoldjátok magatok. Ennyi
2018. dec. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
73%
Nálam a nagyobbik tesóm párja járt át egy időben minden hétvégén hozzánk a végén még együttélt velünk majdnem másfél évig! Apám meg nem tett semmit, pedig ez elég pofátlanság volt a pasi részéről hogy "bepofátlankodik" egy család életébe holott csak a tesómmal járt. Egyszer sem jutott eszébe hogy bármibe is besegítsen. De kötekedni vendég létére azt tudott. Én meg a páromat egyszer nem hozhattam át mert ment a sírás rivás hogy én milyen szemét vagyok.
2018. dec. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!