Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyermekbántalmazás a családb...

A gyermekbántalmazás a családban hány éves korban kezdődik?

Figyelt kérdés

Minden eset egyedi, de úgy értem, hogy többnyire.


3 éves kor felett inkább, amikor már kezd kialakulni a személyisége, akarata, vagy többnyire még ez alatt?

Esetleg jóval később?


Mik lehetnek a kiváltó indokok? Köze lehet a gyerek személyiségéhez?


Hogy például egy testvérpár (legyen lány-lány, mondjuk kis korkülölnbséggel, hogy ne mondhassuk, mert a "ha fiú, az más") egyik tagját a szülő imádja, és sosem emeli fel még a hangját sem irányába, míg a másikat napi jelleggel megalázza, veri, ok nélkül bünteti.


(én is bántalmazott gyerek voltam, egy húgom van, aki viszont nem, ezért is keresek okokat, válaszokat)


2018. dec. 29. 15:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
10%
Annyira fáraszt az oldalon tapasztalható hülye hozzáállás hogy a "gyerek" még huszonévesen se hibás semmiért, soha, és mindig a szülő a bántalmazó köcsög....
2018. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

Előző te verd a sajátjaidat születésétől fogva okkal.. Engedd meg h a normális szülő ne veréssel fegyelmezzen,remélem sose lesz gyereked mert amint öntudata lesz boritékolom h szét fogod ütni... :(

58N

2018. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan óvott volna meg téged a verés a szexuális bántalmazástól? Tévedésben vagy! Téged a törődés és beszélgetés óvott volna meg, nem a másfajta agresszió! Tragikus, amikor valaki már a bántalmazást is pozitívumnak értékeli, mert legalább foglalkoznak vele!
2018. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%
Nincs korhoz kötve, mi 6 an voltunk testvérek két testvéréremmel egyszer sem üvöltözött muter, ők voltak a kis angyalok.. engem 1-15 évig vert anyám míg meguntam felpattantam és szemközt vettem, gondolhatjátok mi lett belőle, de szarni bele fel a fejjel.
2018. dec. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle, 14-es? Abbahagyta?
2018. dec. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Metionin ***** válasza:
Szerintem sem korfüggő. Lelkileg persze később lehet igazán bántani egy gyereket, amikor már felfogja. Testileg azonban már születésétől kezdve lehetséges a bántalmazás.Nekem az első (testi) bántalmazós emlékem 3 és 4 éves korom közöttről való, a lelki későbbi, olyan 10 fölött, legalábbis akkor ismerten fel hogy az az. Illetve akkor volt az hogy már annyira megszokott volt a testi bántalmazás, hogy ugyanazon hatás eléréséhez érzelmileg is zsarolni kellett.
2018. dec. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
15-ös hát, miután szemközt vertem lecsillapodott megjött fater a melóból beadta neki ismét hogy én voltam a szar etc, lett gyámügyi ügy megbeszélések egyéb fas zságok végül mamám magához vett.
2019. jan. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!