Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kezdik nehezményezni...

A szüleim kezdik nehezményezni, hogy 27 évesen otthon lakok és eltartanak. Mennyire általános a helyzetem?

Figyelt kérdés

19 évesen érettségiztem, nem akartam egyből egyetemre menni, így kihagytam egy évet és szereztem német nyelvvizsgát is az angol mellé... De 20 évesen sem tudtam, hogy mit szeretnék tanulni és dolgozni. Viszont a szüleim erőltették, így jelentkeztem az NKE-re több szakra is, de csak a közigazgatás-szervező szakra vettek fel... Akkor még egyébként nem tartották az emberek annyira rossz választásnak, mint most.

Azt nagynehezen elvégeztem 25 éves koromra, általános igazgatási szakirányon.

22-24 éves korom között közben egyébként vállaltam diák munkát is, a szüleim nyomására, annak ellenére, hogy nehezen ment az egyetem.

A fizetésem felét minden hónapban leadtam anyáméknak, a felét pedig eltettem...

Már a szakmai gyakorlaton kiderült, hogy én azt a közeget nem tudom elviselni ami az önkormányzatban van.

Így diploma után nem dolgoztam ott, de lehet, hogy amúgy ki is rúgtak volna mostanában, hogy ennyi embert elküldtek, bár igaz hogy ez nem annyira az önkormikat éríntette.

Fizikai munkát végzek és reménykedek egy előléptetésért, illetve gondolkozom egy újabb egyetemben, ezúttal jobban választanék...

150 nettót keresek, most a szüleimnek nem adok le pénzt, mivel nem szorulnak rá, előtte is csak azért tettem mert "így illik", de most fontosabb hogy félre tudjak tenni. Ők pedig mérgesek az eredményeim és keresetem miatt és szégyenkeznek miattam.


Tudom, hogy nem voltam elég tudatos, de tényleg kizárólag az én hibám?

Nem mondhatom, hogy szerencsétlen voltam?


Mindenesetre tényleg arra törekszem, hogy előrébb jussak, szerintem az hogy 34-35 évesen lesz csak saját lakásom előre láthatóan, az nem akkora katasztrófa...

Biztos vannak még ilyenek, bár az is igaz, hogy az egész gimis osztályomból mindenki többre vitte mint én.


Szerintetek mennyire általános a helyzetem és van e okom szégyenkezni?


2018. dec. 31. 15:26
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
82%

Tényleg elég tengi-lengi így leírva, de egyáltalán nem katasztrófa.

Egy 2 éves posztgraduális képzést le tudsu nyomni munka mellett is, én gazdaságit javasolnék, azzal sok munkalehetőség van.

ha 2 idegen nyelvet tudsz, ne pazarold magad fizikai munkára! jelentkezz egy multinálvmi irodai dologram

üdv: egy okleveles közgazdász, középvezető

2018. dec. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
92%
Elég szomorú helyzet hogy ennyi tanulassal ennyit keresel.egy szakmunkás jobban keres aki kevrsebbet tanult.mar lassan a mekiben többet kapnak 8 altalanossal.nagyon sokam otthon laknak.ebbol hitelt se tudnal fizetni.
2018. dec. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
42%
Nem kell szégyenkezni, nincs miért. De nem értem hogyan gondolod, hogy 35 évesen lesz lakásod? Ha egy fillért sem költenél 8 évig akkor sem jönne össze ennyiből egy lakás ára.
2018. dec. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
59%
Szóval kereső ember vagy, de mivel egy kanyit nem adsz le, anyádék etetnek. Ez nagyon gáz. Nem számít hogy nem szorulnak rá szerinted.
2018. dec. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell szégyenkezni, nincs miért. De nem értem hogyan gondolod, hogy 35 évesen lesz lakásod? Ha egy fillért sem költenél 8 évig akkor sem jönne össze ennyiből egy lakás ára.
2018. dec. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
85%
En a helyedben mar kimentem volna szezonmunkara ha beszeled a nyelvet.kint megszeded magad!
2018. dec. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
38%
Igen, igazuk van, és igen van okod szégyenkezz. Mégis hogy lenne 34-35 évesen saját lakásod így?
2018. dec. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
87%

Gyere ki külföldre,aki teheti jöjjön ki,itt fizetés van és nyugodt légkör.

64F

2018. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
48%

Szívesen meghallgatnám a szüleid véleményét is veled kapcsolatban...

Én már 17 évesen elköltöztem otthonról albérletbe,de nem tudtam volna megtennni,ha nincs a leendő férjem,mert kettőnk keresete szükséges volt,bár így is bitang nehéz volt,de büszke vagyok arra,hogy soha nem kértem segítséget.

Az én lányom az egyetem elvégzése után költözött albérletbe 22 évesen,szintén a leendő férjével,sajnos a tanítói keresetével ő sem tudta volna egyedül megtenni.

A volt osztálytársai zömében törekednek a különélésre,de ha nincs párjuk,akkor többen együtt bérelnek lakást bel-vagy külföldön.

Van példa a családunkban két 30 évesről is,akik otthon laknak még és szánalmasnak találom,mert gyakorlatilag eltartatják csak magukat.

Ettől függetlenül én is járhatok még így a fiammal,aki most egyetemista,de egy biztos.Nem várom el tőle,hogy dolgozzon egyetem mellett,viszont elvárom,hogy tegye oda magát a tanulásban.Ha elvégzi,itthon maradhat tőlem még évekig 1 feltétellel.Dolgozzon és amennyit csak tud,annyit tegyen félre lakásra,ebben az esetben még mi is besegítünk neki,amennyire tudunk.

2018. dec. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

30+ éve azért mások voltak az albérlet árak...

A diplomámmal pedig körülbelül 10 ezer forinttal keresnék csak többet, vagyis nem lennék előrébb.

Aztán 3 évente emelnének 2000 forintot.


Ha most albérletbe mennék, akár valami ismeretlenekkel együtt is, osztova 1 szobán, arra is rámenne legalább a fele fizetésem.


Így, hogy ezt nem teszem, sokkal gyorsabban lehet esetleg egy saját kis 20 m2-es lakásom.


Párom nekem nincs.

2018. dec. 31. 16:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!