Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám az aki teljesen földbe...

Anyám az aki teljesen földbe tiporta az önbizalmamat, és mindig is lenézte azt a személyt aki vagyok. Kezd lassan elegem lenni, miért nem tudja megérteni?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Rengeteg hátrányossággal rendelkezem : lobbanékonyság, türelmetlenség, a fóbiáim (hemo {vér} és arachno {pók}) fóbiák.

Azonban vannak előnyeim is mind bármilyen más embernek,azonban anyám ezt nem látja,és nem is akrja látni. Amióta tudom magam,azt kell hallgassam,hogy semmi nem lesz belőlem (jó tanuló voltam mindig,de a mateket sose értettem,gimi óta az is jobban megy) nem vagyok jó semmire,és tönkre tettem az élete egy részét. Erőszakos is volt már velem,pl. mikor szépen megmondtam a véleményemet valamiről,és neki nem tetszett. Kaptam már nem egy pofot és nem egyszer állt húzogatni a hajamat csak mert nem olyan vagyok ahogy ő szeretné. Folyton ordibál,olyan mintha egy bolond asszony lenne,emellett nagyon kétszínű is. Mindenkit kibeszél a családból,majd aztán jó pofizik velük,a barátaimmal is ezt teszi.

Ma telt be a pohár amikor megint elkezdte a hülye dumáival,én fel álltam s mondtam,hogy hagyjon békén. Ő megfogta a kezemet megszórította s erőszakkal ott tartott magánál. Én nem engedtem magam de rálökött az ágyra és a hátamra támaszkodott ami által a bal kezemre tettem a súly és nagyon elkezdett fájni. Nem ez az első alkalom amikor fizikai fájdalmat okoz nekem,mégis úgy tesz mintha megsem történt volna. Ezután megmondtam neki,hogy hagyjon békén mert ő nem képes többre annál minthogy idegesítsen és az dörgölje az orrom alá,hogy egy semmirekellő vagyok. Felmérgelődőtt és letekert egy pofont,hogd milyen pofátlan vagyok és tiszteletlen. Én megmondtam,hogy nem tudok olyan felnőtett tisztelni aki a kellő tiszteletet (mégha kisebb is) nem adja meg a másik félnek,mert ez kettős dolog. De ő folyton csak megaláz engem. Erre befogta a száját és elment a szobájába. S most én vagyok a rossz ésna tiszteletlen,de egyszerűen nem tudtam magamban tartani a már évek óta felgyűlt sértetséget.


2019. jan. 4. 14:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

A húgom még nagyon kicsi de őt is szokta fenyegetni,hogy megveri,ordítozik vele és van amikor kizárja a szobájából.

Nem,nincs senki.

2019. jan. 6. 18:32
 12/15 anonim ***** válasza:
A fóbiàid nem szàmîtanak. Lobbanékony meg a dilis anyàd miatt vagy, mert az ilyen idegileg kicsinàlja az embert. 18 évesen húzz el tanulni jó messze, hogy kolis kell legyél, és szakemberrel dolgozd ezt fel. Amint ezek megvannak majd leszel türelmes meg nem lobbanékony, hidd el.
2019. jan. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
13%

Szokásos napi kamu/esti mese...


Menny inkább mosogass el, porszívozz fel, csinálj valamit ahelyett, hogy kitalációkat gyártasz!


Ha annyira nagy gáz lenne, menj be a gyámügyhöz és kérd a családból való kiemelésedet. De nyilván nem fogsz, mert ennek a 99% kamu, az 1% hogy anyád 1x életedben lekevert egy pofont talán.

2019. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nyomd fel szépen a gyermekvédelmiseknél, hogy húgodnak ne kelljen 16 éves koráig ezt elszenvedni. Ha meg ilyesmiben dolgozik anyud, akkor másik településen kérj segítséget. Bejelentésre menni fognak.


[link]


Itt van alig 2 rongyért egy toll, amiben van rejtett kamera. Szerintem még csomagautomatába is kérheted, szóval anyud nem jönne rá. Vagy lehet slusszkulcs, pendrive, nézz körül te az olcsóbb alternatívákból és gyűjts minél több bizonyítékot anyád ellen.


Nyugi, majd magába száll, ha még le se tudja tagadni, miket csinál.

2019. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Amilyen felnőtten fogalmazol, menj be a gyermekvédelemhez és kérd a gyámság alá vételedet, hogy helyezzenek el nevelőszülőknél.
2019. jan. 31. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!