Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A Barátnőm 16 éves el vetethet...

Datruth kérdése:

A Barátnőm 16 éves el vetetheti a gyereket vagy nem?

Figyelt kérdés

A barátnőm 16 éves,én 19. ő saját döntése szerint elvetetheti a gyereket vagy nem?

milyen beleszólása van benne a lány annyának?

és nekem?

(én is a szüleimnél élek és ő is)

a barátnőm ő nem tudja még pontosan hogy meg szeretné e tartani vagy sem,

én nem szeretném.

a barátnőm annya viszont igen.

(körülbelül 1 hónapos lehet)



2019. jan. 5. 12:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
88%
ma 13:27-es: az EGÉSZ VILÁGON az abortuszt a terhes nö dönti el (kiskorú esetében kell a szülö vagy a gymahatóság engedélye), de a teherbe ejtö férfinek JOGILAG SEMMI beleszólása! Ugyanis a terhességet a nönek kell kihordani, az ö testéröl van szó, a férfinek meg ehhez semmi köze, semmi joga beleszólni egy ilyen döntésbe.
2019. jan. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
16%

ma 13:42

Ezzel én egyébként egyetértek, de abban a jog nagyot hibázik, mikor a nő úgy dönt, hogy megtartja a gyereket, de a férfi nem szeretné, s még így is fizetnie kell gyerektartást. Ez hatalmas probléma. Ha a nő úgy dönt, hogy megtartja, akkor a férfinak ne legyen kötelessége pénzt adnia, ha ő nem szeretné azt a gyereket.

2019. jan. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
30%
Csak akkor bizonyítani kéne, hogy a nő nem szedte a fogamzásgátlót (ha szed), vagy elszakadt a gumi, vagy a pasi nagggyon akarta gumi nélkül, és megígérte, hogy vigyázni fog.
2019. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
10%

"a jog nagyot hibázik, mikor a nő úgy dönt, hogy megtartja a gyereket, de a férfi nem szeretné, s még így is fizetnie kell gyerektartást"


Nem kell. Ha nem kell neki a gyerek akkor lemondhat róla. Ilyen esetben nem kell gyerektartást fizetni, csak ugye ezzel lemond minden egyéb jogról is a gyerek felé, tehát láthatási joga sem lesz. El kell gondolkodni rajta ki mit akar.

2019. jan. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
18%

Már gondoltam rá hogy írok ki valami hasonló kérdést, hogy az ítélkező frusztráltak levezethessék a felgyülemlett nyomorultságukat az ellenségeskedésükkel. Mert gondolom egyiknek sem jut eszébe hogy védekezés mellett is becsúszhat egy baleset.


Jogilag valóban a szülőknek van lehetősége beleavatkozni. Ti mit szeretnétek?

2019. jan. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
7%
Tipli külföldre, mindent letagad, kész. Azért nehogy már. Csak mert más szülni akar ne ő fizessen már.
2019. jan. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
88%

40 ezer az abortusz. Sokat nyom a latba, ha ezt kifizeted. Ne a szád járjon, hogy te nem akarod, hanem tegyél érte.

Első lépés, hogy ketten együtt elmentek nőgyógyászhoz, ahol kiderül a terhesség pontos kora. Ott él is mondja a doki, hogy merre tovább.

2019. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
64%

Még egy "felnőtt" aki azt hitte gólya hozza a gyerekeket...

Fel kéne világosítani nem betétet osztogatni, nem tabuként kezelni,12 évesen mér esedékes lenne nem 16 évesen koppanni meg 20 évesen,h hupsz az élvezetből szükséges rossz dolog születhet,amúgy orál abból nem lesz purdé én is csak oráloztam tizen évesen anyám nekem ezt tanácsolta mert abbol biztos nem lesz nem kivánt baba...

2019. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
90%

14!


Nettó baromság, amit írsz. A gyerekrol lemondani nem lehet, csak és kizárólag akkor, ha egyúttal örökbe is adja. A felügyeleti jogról mondhat le, az viszont nem erinti a tartasdijat: azt akkro is fizetnie kell.


Amúgy a jog azért nem veszi figyelembe, hogy mit akar a férfi, mert 1,a no teste, 2, kb 100 férfiból 99 azzal védekezik, higy o nem akart gyereket. Ha nem akarok gyereket, akkor bizony nem is lesz, mert védekezek rendesen.

2019. jan. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
70%

19: Azért se dönthet a férfi, mert 12 hetes terhesség esetén nem bizonyítható, hogy ki az apa.

Egyébként teljesen igazad van.

2019. jan. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!