Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti odaadjátok a...

Szülők! Ti odaadjátok a gyereknek a saját telefonotokat?

Figyelt kérdés

Mostanában általánossá vált az, hogy a gyerekek többsége folyton a szülők telefonjáért hisztizik, hogy játszhasson, netezzen rajta, és többnyire meg is kapják. Nekünk egy 6 éves lánykánk van, akinél egyértelmű szabályokat állítottunk fel. Az én és a férjem telefonja tabu. Csak akkor nyúlhat hozzá, ha pl a mama akar beszélni vele, meg amikor mondja, hogy ő szeretné felrakni tölteni. De nem játszhat vele. Van egy régebbi, de használható tabletünk, arra vettünk egy ütésálló tokot, azt megkapja néha, de akkor sem játszhat rajta fél napot, és le van korlátozva a gép, hogy miket csinálhat rajta.

Viszont pl az óvodában a többi anyukával diskurálva úgy látom, hogy a többségnél nem ez a bevett szokás.

Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez? Engeditek, hogy a gyerek a használja a telefonotokat? Mennyire felügyelitek ilyenkor, hogy mit csinál rajta, hogyan bánik vele? Ha engeditek, akkor miért? Ha nem, miért nem? A gyerek korát is írjátok le.



2019. jan. 9. 11:03
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
94%

Nekem még nincs gyerekem, így csak a környezetemben élőkről tudok nyilatkozni. Én is azt látom, hogy nagyon sok szülő odaadja a gyereknek játszani a telefont. Gyakran látom ezt a buszon is például, akár 5-10 perces buszút alatt is játszik a gyerek a telefonon.


Sógornőmnek a gyerekei 6 és 8,5 évesek. Millió játékuk van, mégis állandóan unatkoznak, úgyhogy vagy a számítógépen vagy az anyjuk telefonján játszanak. Ment már tönkre telefon, mert elejtette valamelyik gyerek, de például kulcscsomót is hagytak már el így, mert a gyereknek az kellett, az anyja meg ráhagyta, had játszon vele.

2019. jan. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Ezek szerint akkor mégsem olyan kirívó a mi esetünk :D

Az ismerősi körömben sokan nem így gondolkodnak. A múltkor pl az oviban az egyik anyuka panaszkodott, hogy a gyerek játszott a telefonján, és beleejtette az akváriumba, amikor a halakat akarta fényképezni... egy másik pedig rákontrázott, hogy az övé meg ledobta a lépcsőn amikor rájött a hiszti, és betört a kijelzője.

Nem értem az ilyen szülőket. Nekünk a férjemmel elég jó fajta készülékünk van, már csak ezért sem kapja meg a gyerek, mert ahhoz kicsit drága volt, hogy ledobja, összekenje, letöröljön róla valamit stb. Ez pont olyan, minthogy nem adod neki oda pl az értékes, törékeny dísztárgyakat sem, mert ő éppen azzal akar játszani. Nem, és kész.

Még egy dolog, ami nálam kiverte a biztosítékot:

a múltkor fél délután hívogattam az egyik barátnőmet, de mindig a 3 évese vette fel a telefont, aki belesikított egyet, majd letette. Hiába kértem, hogy vigye oda anyának, mert fontos dolgot akarok megbeszélni vele.

Egy másik ismerősömmel pedig éppen telefonáltam, amikor hallottam, hogy a kisfia egyre hangosabban és dühösebben kiabál a háttérben, végül az ismerősöm azt mondta, most le kell tennie, mert a gyerek meglátta a kezében a telefont, és itt követeli, hogy játsszon vele. Komolyan??? Idáig jutottunk hogy a gyerek dirigál??

Pontosan az ilyen esetek miatt tabu a telefon nálunk. Majd ha iskolás lesz, és tud már rá vigyázni, és szüksége lesz rá, akkor kap majd egyet. Addig viszont a mienknek semmi keresnivalója nincs a kezében.

2019. jan. 9. 12:53
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem azért, mert tiltva van a modern eszközöktől. Egyszerűen csak nem akarom, hogy bármit elnyomkodjon rajta.

Kicsiként játék telefonja volt, hogy hadd nyomogasson valamit. Amikor nagyobb lett tableten játszott. Most lassan abba a korba lép, amikor saját telefont fog kapni.

2019. jan. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim válasza:
100%
Szerintem ez gyerek függő. Van olyan, aki eljátszik vele 5-10 percet meg olyan is, aki akár napokig is eltudna vele játszani. Nyílván az utóbbinál meg kell szabni egy határt, de 5-10 percet miért ne játszhatna? Én nem vagyok szülő, testvérem van, 10 éves és reggelente a vonaton szokott a telefonommal játszani 5-10 percet. Természetesen figyelek is rá közben amennyire csak tudok hulla fáradtan.
2019. jan. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
85%
Második osztályos a fiam.Hétfőn kérdeztem hogy telt az első nap (téli szunet utan),és elvolt szomorodva hogy az osztalybol 4 en is telefont kaptak karácsonyra.Őszintén megmondta kopni nyelni nemtudtam.Egy ennyi idős gyereknek minek telfon??Csak az a legidegesitobb hogy a minta szülők, vagyis a nyalisok vettek telefont a gyereknek,akik leszavazták a havi 1 bufezest 200 ft értékben.Mert a sok cukor káros!!!!Az a káros ha egész nap a telfont nyomják.
2019. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
86%
Igen Kérdező, sok családban a gyerek dirigál! Ha kiejti a száján, hogy játszani akar a szülő telefonján és nem kapja meg azon nyomban, akkor jön a hiszti, hogy ő unatkozik, esetleg csapkodni is kezd vagy a földhöz vág valamit és anyuka odaadja neki azért hogy csendben legyen.
2019. jan. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
83%
16 es 11, odaadom par percre a kamera miatt, nagyok, vigyaznak ra, de van telefonjuk.
2019. jan. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem jól csináljátok, kerdezo. Az enyém lassan 3 lesz, és nem kapja meg a telefonunkat. Egy nap maximum 2 db Bogyó és Babocat nézhet (ez 2x5 perc), de ez csak a maximum, mert van hogy napokig kimarad. Illetve a róla készült képeket szoktuk együtt negnezni.

Mostanában kezdett el nyúzni minket, valószínűleg azért, mert az unokatestvérei (3-12 évesek) rengeteget nézik, volt, hogy öten voltak együtt, ebből négyen ültek a kanapén és az iPhone-okat bámultak, a kisfiam meg csak állt és nézett, hogy most kivel játsszon. Ez elég nehéz is, hogy mit mondjak a szülőknek vagy mondjak-e valamit.

2019. jan. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
68%
Nem
2019. jan. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Nemsokára 6 éves a fiam.

A mi telefonunk tabu. Hisz azon olyan alkalmazások futnak, amibe ő ne nyúljon még véletlenül sem.


Az én régi telefonomat kapta meg, SIM kártya nélkül Arra bármi játékot tölthet (amit engedünk), és wifivel tud játszani.

Így szinte felügyelet nélkül az övé, hisz a játék, meg a youtube megy rajta. Persze azért ránézek mit csinál. Meg csak hétvégén lehet nála, akkor sem egész nap.

2019. jan. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!