Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti odaadjátok a...

Szülők! Ti odaadjátok a gyereknek a saját telefonotokat?

Figyelt kérdés

Mostanában általánossá vált az, hogy a gyerekek többsége folyton a szülők telefonjáért hisztizik, hogy játszhasson, netezzen rajta, és többnyire meg is kapják. Nekünk egy 6 éves lánykánk van, akinél egyértelmű szabályokat állítottunk fel. Az én és a férjem telefonja tabu. Csak akkor nyúlhat hozzá, ha pl a mama akar beszélni vele, meg amikor mondja, hogy ő szeretné felrakni tölteni. De nem játszhat vele. Van egy régebbi, de használható tabletünk, arra vettünk egy ütésálló tokot, azt megkapja néha, de akkor sem játszhat rajta fél napot, és le van korlátozva a gép, hogy miket csinálhat rajta.

Viszont pl az óvodában a többi anyukával diskurálva úgy látom, hogy a többségnél nem ez a bevett szokás.

Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez? Engeditek, hogy a gyerek a használja a telefonotokat? Mennyire felügyelitek ilyenkor, hogy mit csinál rajta, hogyan bánik vele? Ha engeditek, akkor miért? Ha nem, miért nem? A gyerek korát is írjátok le.



2019. jan. 9. 11:03
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
75%

6 eves kislanyom van. A telefonomat, ha keri es nekem epp nem kell, akkor odaadom mesenezesre. Masra nem. A meseket en inditom el (youtube, neha indavideo), ha masra atkattint es elotte nem kerdez meg leszidom.

Szokott zenesvideokat is nezni, azt nehezebben tudom felugyelni epp ezert olyankor ott kell lennem nagyon a kozeleben. Jatekaim nincsenwk a mobilomon. Meset nem nezhet korlatlanul, de ez szituacio fuggo mikor es mennyi ideig engedem. Ebedloben nem nezhet semmit.

Telefonalni ugy telefonalhat, hogy ha en beszelek rokonnal es az akar a kislanyommal beszelni vagy o a rokonnal, akkor kihangositva odaadom neki.


Kulon kis tablet van, de ott csak egy jatekkal jatszhat, a mesenezesre ugyanezek a szabalyok vonatkoznak.

2019. jan. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim válasza:
70%

22:35: ugyan kérlek, miért fröcsögsz másokra?

Szövegértésed kedvéért, ha már szereted:


Te: "Bizonyított tény, hogy aki képernyők előtt nő fel, annak nem fejlődik megfelelően a képzelőereje, és emiatt úgy általánosságban gyengébb értelmi képességei lesznek."

Én: "A bizonyított tényekről nem tudtam meg semmit..." (értelmezem Neked: mármint nem találtam bizonyítást, kutatást - esetleg segítenél azzal, hogy konkrétan hivatkozol arra a bizonyos rényre? Mert egy csokor blogbejegyzést leltem tegnap este, ami szerintem nem bizonyított tény, tuti másra gondoltál.)


Minden egyéb a hozzászólásomban nem neked szólt, hanem elsősorban a kérdezőnek, másodsorban mindenkinek. Az is lehet hogy máskor/máshol is magadra veszel dolgokat, amiket nem kéne - vagy legalábbis kérdezni kéne, mielőtt ítélkezel mások képességeiről, sértődve, ezt nem tudhatom. Minden esetre nekem rosszul esett, hogy kioktatsz szövegértésből, miközben ha újra olvasom, semmivel nem lehetek rosszabb pl. Nálad:


Te: "az egyik válaszoló írt korábban, hogy hosszú autóúton odaadják a gyereknek a telefont játszani azzal az indoklással, hogy énekelni meg állatokat számolni unalmas. Kb. 5-10 évvel ezelőttig még a világtörténelem minden egyes gyereke túlélt bármilyen hosszú utazást telefonozás nélkül, és mellesleg rengetegféle utazós játék létezik, csak ahhoz már meg kéne erőltetnie magát a szülőnek, egyszerűbb telefonnal lefoglalni a gyereket. Nekünk annak idején még nem voltak telefonjaink, viszont volt helyette fantáziánk, kitaláltunk magunknak játékokat, sose unatkoztunk hosszabb autóutakon sem."


A kettővel előtti válaszra reagáltál? Mert az ez volt:

"Szinte csak játszanak rajta, mozizni maximum úgy, ha kirándulás van és az utazás elvisz 2-3 órát, annyi ideig egyszerűen unalmas teheneket számolni és énekelni. Főleg ha mondjuk a kisebbik aludna egyet. "

Szóval őt te nyugodtan fricskázhatod, hogy nem erőlteti meg magát? Gyönyörű.. Bezzeg te gyerekkorodban, milyen jól kitaláltátok a játékokat. Látom, most is megvan.

2019. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:
35%

“képernyő-ellenesek vagyunk”

Ilyet leírni 2019 ben :D

2019. jan. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Nem adjuk oda.

Nincs tévénk,szóval mesét se néznek.Számítógépen nagyon nagyon ritkán egy Bogyó és babócát megnézhettnek,de csak nagyon nagyon különleges alkalomkor.

Zenét szeretnek hallgatni,azt youtubról kikapcsolt monitorral hallgathatják.

Szerintem ha elkezdi a nagy elkezdi az iskolát,majd akkoregnézhet heti egy vagy két mesét.Addig biztos nem.

A számítógépen,telefonon való játszást is addig kitoljuk makd ,ameddig lehet.


1,5 és 3,5 éves fiaim vannak.


Egyébként soha nem is jutott eszébe a nagynak,hogy elkérje a telefonunkat,bár nem is szoktunk rajta játszani.

2019. jan. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!