Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti odaadjátok a...

Szülők! Ti odaadjátok a gyereknek a saját telefonotokat?

Figyelt kérdés

Mostanában általánossá vált az, hogy a gyerekek többsége folyton a szülők telefonjáért hisztizik, hogy játszhasson, netezzen rajta, és többnyire meg is kapják. Nekünk egy 6 éves lánykánk van, akinél egyértelmű szabályokat állítottunk fel. Az én és a férjem telefonja tabu. Csak akkor nyúlhat hozzá, ha pl a mama akar beszélni vele, meg amikor mondja, hogy ő szeretné felrakni tölteni. De nem játszhat vele. Van egy régebbi, de használható tabletünk, arra vettünk egy ütésálló tokot, azt megkapja néha, de akkor sem játszhat rajta fél napot, és le van korlátozva a gép, hogy miket csinálhat rajta.

Viszont pl az óvodában a többi anyukával diskurálva úgy látom, hogy a többségnél nem ez a bevett szokás.

Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez? Engeditek, hogy a gyerek a használja a telefonotokat? Mennyire felügyelitek ilyenkor, hogy mit csinál rajta, hogyan bánik vele? Ha engeditek, akkor miért? Ha nem, miért nem? A gyerek korát is írjátok le.



2019. jan. 9. 11:03
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon sokan ezt csinálják, addig sincs gond a gyerekkel. Én max mesét nézni adnám oda, amit a tvben amúgyis csinálna (még nincs gyerekem).

Unokatesóm 4 évesen saját tabletet kapott karácsonyra . Aztán 5évesen már táncosnő akart lenni. Szerintem sejtitek milyen táncosnő... úgy kellett szólni az anyjáéknak, hogy nézzenek már rá, mert a gyerek ilyen táncolós elélvezős videókat néz. Nem tudom az ilyeneknek minek gyerek, szomorú.

2019. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
16-os: teljesen igazad van, sok az ilyen nemtörődöm szülő, akik inkább bármit megengednek a gyereknek, csak maradjon végre csendben, és ne kelljen foglalkozni vele. Nálunk a rokonságban is van ilyen. Az 5 éves gyerek uralkodik a szülei felett, akik mindenre ugranak neki. Egyszer jött el úgy hozzánk, hogy a szüleinek dolga volt, és én vigyáztam rá, de hát soha többet, amilyen cirkuszt csinált, amikor nem engedelmeskedtem a parancsolgatásának. Na de ez már teljesen más téma.
2019. jan. 9. 15:29
 23/34 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező nálam az verte ki a biztosítékot amikor karácsonyra a két unokatesóm tabletet kapott (4 és 6 évesek)


Foglalkozva egyáltalán nincs velük, neveletlenek nagyon.

2019. jan. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 szlory ***** válasza:
84%

3 és 6 éves gyerekek. Tulajdonképp engedjük. Telefont ritkán kapnak, inkább a tabletjeinket - telefonra akkor fanyalodunk, ha pl. étteremben ülve vagy más, mobilis helyen kellene lekötni őket, kis időre.


A miértre a válasz roppant egyszerű. Szinte csak játszanak rajta, mozizni maximum úgy, ha kirándulás van és az utazás elvisz 2-3 órát, annyi ideig egyszerűen unalmas teheneket számolni és énekelni. Főleg ha mondjuk a kisebbik aludna egyet. Játékokból a sok műanyag kacat árával vetekedő pénzekért vásárolunk olyanokat, ami ezerszer hasznosabb. De van simán szórakoztató is, pl. "hordozható" lego építőkészlet, favonat pálya rajta. Ezért is tablet, értelmes kijelző kell, nem valami kis zsebpiszok bámulása, pöcögtetése a cél. A nagyobbiknál is bevált játékok mellé a kicsi újakat is kap, összehasonlíthatatlan pár évvel ezelőtti kínálattal a mai. Ellenőrzés? Gyerek-mód bekapcs, még elfelejteni sem tudom, pontosan mikor kell abbahagynia, mert magától leáll az egész és alvó bábut nézhet rajta másnapig a kölök.


Most már a Móra kiadó mesekönyv appja is megvan, így az utazásokra a mesekönyveiket sem kell bepakolnunk, nálunk az egész készlet.


Nyilván érteni kell a digitális világ lehetőségeihez és veszélyeihez, nem lehet mindenkinek kézenfekvő, de ha megoldod a kihívásokat, nálunk a teljes élet része lett a kütyüparádé - nyilván szabott keretek között. Jobb, mint TV-t bámulni és marad idő szánkózásra, játszótérre is.

2019. jan. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
55%
Hát pedig ilyen világot élünk. A mostani gyerekek ebbe születnek bele ez van. Lehet tiltani őket néhány évig, de örökké úgysem tudjátok. Plusz majd az óvodában, iskolában ki lesz közösítve, mert nem tudja használni az okostelefonokat, meg tableteket, a többiek meg igen. Vagy mert a többieknek van okostelefonja neki meg nincs. Mert a gyerekek ilyenek, a világ fejlődik, ebbe született bele ezt kell elfogadni. Ez is egyfajta burok nevelés, amit manapság néhány szülő csinál hogy minden elektronikai kütyütől mint a tűztől úgy óvja a gyerekét. Ilyen a világ fogadjátok el végre.
2019. jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Utolsó: egyáltalán nem arról van szó, hogy kizárjuk a digitális világból. Írtam is, hogy van neki egy tablete, csak nem lóghat rajta egész nap.

A kérdés lényege nem az, hogy engeded-e a gyerekednek, hogy megtanulja ezeknek a kezelését, hanem hogy te megengeded-e neki, hogy a te saját telefonoddal szórakozzon, annak ellenére hogy ledobhatja, véletlenül letörölhet róla fontos dolgokat, összekenheti stb.

Azzal még nem tiltom el a digitális világtól, hogy a felnőttek ezen eszközeitől el van tiltva.

2019. jan. 9. 16:28
 27/34 anonim ***** válasza:
53%

Nem arról van szó, hogy a gyerek soha életében ne lásson tabletet meg okostelefont. Arról van szó, hogy ne ez legyen az egyetlen módja annak, hogy lefoglaljuk, ha unatkozik. Nem baj, ha néha egy rövid ideig játszik telefonnal a gyerek, de vigyázni kell vele, mert nagyon könnyen függőséget okozhat. A gyereknél azért, mert hamar beszippantja egy videó vagy egy játék, a szülőnél meg azért, mert látja, hogy így egy helyben ül és csendben van a gyerek és nem kell rá odafigyelni.


Bizonyított tény, hogy aki képernyők előtt nő fel, annak nem fejlődik megfelelően a képzelőereje, és emiatt úgy általánosságban gyengébb értelmi képességei lesznek. Pl. az egyik válaszoló írt korábban, hogy hosszú autóúton odaadják a gyereknek a telefont játszani azzal az indoklással, hogy énekelni meg állatokat számolni unalmas. Kb. 5-10 évvel ezelőttig még a világtörténelem minden egyes gyereke túlélt bármilyen hosszú utazást telefonozás nélkül, és mellesleg rengetegféle utazós játék létezik, csak ahhoz már meg kéne erőltetnie magát a szülőnek, egyszerűbb telefonnal lefoglalni a gyereket. Nekünk annak idején még nem voltak telefonjaink, viszont volt helyette fantáziánk, kitaláltunk magunknak játékokat, sose unatkoztunk hosszabb autóutakon sem.


Van óvónő a családomban, és ő mindig azt mondogatja, hogy a mai gyerekek közül rengetegen nem tudnak játszani, mert nincs hozzá képzelőerejük. Abból lehet látni, hogy egy gyereket nem tévével meg telefonnal nevelnek, hogy az a gyerek szépen el tud játszani kb. akármivel és ha az óvónő mesél, azt érdeklődve végighallgatja. A legtöbben mindent 2 perc után megunnak, fogalmuk sincs, mit játsszanak és nem tudnak mit kezdeni magukkal.

2019. jan. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktuk. A céges telefont helyből nem, az munkaeszköz, a sajátjainkat meg sajnálnám, ha összetörtének, egyik sem olcsó darab. Van egy jó tabletünk, azzal lehet itthon játszani, ha utazunk visszük magunkkal. Néha naponta előkerül, általában egy hétig eszükbe se jut. Kisiskolás mindkettő gyerekünk.
2019. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:
26%

A gyerek ovi végén jár, pár éve megkapja a felnőtt tabletjét, néha telefonját. (Tablet jobb, telefon nem jellemző, mert kisebb.) Tud rá vigyázni, felnőttel szemben ő még nem ejtette el/le, sehonnan. Mondjuk komoly gépekről beszélünk, tehát ütésálló, vízálló, nem volt kockázat. Szoftver szabályozza, mit érhet el rajta, mennyi ideig, hiszti nincs. Tehát jól bánik vele, felügyelni nem kell külön, a korlátok megvannak, az appokat én válogatom ki, így büszkén mondom, minőségi rosta is van. TV-zni nem nagyon szokott rajta, rajzolni, fotózni viszont igen. Tök cuki, mikor ezeket megtalálom a galériában. :)


A bizonyított tényekről nem tudtam meg semmit, de a gyerek kepzelőereje csak annyira volt jó, hogy simán megnyert rajzpályázatot a nélkül, hogy a tisztelt szülei megtámogatták volna a nyertes rajzát (nem is láttuk, óvodában csinálta, ott adták be). Egyszóval mindenki csináljon a gyerekével amit akar, ha szerinte régen a fagolyó volt a játék és ezért most is az a legjobb módszer - hát tegye. Mi haladtunk a korral és eddig bejött, ezért nekem a legjobb bizonyíték a saját gyerek fejlődése. Majd változtatunk, ha romlik a hatékonyság. Ezt tanácsolom másnak is.

2019. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
57%
21:26 Lehet, hogy a gyereked egy zseni, de te magad biztos nem vagy az, legalábbis a szövegértésed nem valami jó. Külön kiemeltem, hogy azzal van baj, ha a gyerek képernyők előtt ülve nő fel, vagyis ha mindig azonnal beülteted a telefon/tablet/tévé/számítógép, amint unatkozni kezd. Erre fel tőlem idézgetve példálózol itt azzal, hogy a te gyereket szigorúan korlátozással használ néha telefont meg tabletet és mégis milyen jó a képzelőereje. Ennek köze sincs ahhoz, amit én írtam.
2019. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!