Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám odavan az öcsém barátnőj...

Anyám odavan az öcsém barátnőjéért. A feleségemmel miért nem ilyen?

Figyelt kérdés

Anyámnak elvei vannak! Ő operába jár, soha nem káromkodott, ő lenézi a buta-bűnöző embereket, ő több egyetemet végzett!

5 év után vettem el a feleségemet, de 10 év kapcsolat után se ajánlotta fel neki a tegeződést! Pedig nem öreg, 18 évesen szült! Most 45. A feleségem 30, én 27. Nem nagy korkülönbség, sőt ugyanaz a foglalkozásuk, ugyanazt az egyetemet végezték. Mindig jóban voltak, mindig mondta nekem is mennyire szereti. Aztán az öcsém hazavitt egy csajt, kezdő fodrász. Olyan akiket anyám lenézett mindig is! Ehhez képest a második találkozáskor már tegeződést ajánlott fel és együtt járkálnak egy csomó helyre! A csaj káromkodik az ünnepi ebédnél, hisztizik, eldobta az étkészletet a kezéből mert mérges lett!!!! Ebben nekem az esik rosszul, hogy egyrészt az ilyen csajokat évekig szidta! Másrészt nagyon gáz hogy az unokák előtt magázódnia kell a feleségemnek! A kis csitri meg tegeződik, puszilkodik. Anyámnak elvei vannak, ő régimódi, ő elitista! Ő nem áll le csak úgy senkivel. Most meg együtt mennek síelni!

Ilyenkor egy családi eseménykor szóljak be neki, hogy 2 hónapja még lecsúszott, droidnak mondta a kétkezű munkásokat és a saját fodrászát is egy butus kislánynak mondta aki másra nem jó, mert ehhez a szakmához nem kell ész?

Már nem is szívesen találkozunk vele és ezt is a szememre veti! Mondtam neki hogy menjen a Vivikéjéhez inkább, vele úgyis egy hullámhosszon vannak! Ne alázza a feleségemet!

Mi lehet ennek a háttere? Jobban szereti az őcsémet? Mert a párom nem ártott neki soha, nagyon kedves nő! És állítólag nagyon szereti, most is ezt mondja. De ez az új csaj még nekem is vállalhatatlan, nem még az operába járó Anyámnak, akinél TV nem lehet a lakásban mert az a kultúra halála!


2019. jan. 11. 18:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Nézd, azt a lanyt szereti, a felesegedet meg nem, ennyi az egész
2019. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
79%
Ha szereti a feleségedet, akkor nincs nagy gond. Lehet, hogy ő így fejezi ki a tiszteletét iránta, hogy magázódik vele.
2019. jan. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

Szereti az o feleseget is mert akkor nem mondana es joban sem lennenek.

Kerdezo bocsi de anyadnak ketszinu a viselkedese hogy neki mekkora elvei vannak mert operaba jar es lenezi a ketkezi munkasokat, pedig ok jobban megdolgoznak a betevoert, es a csaladba be em kerult meg az a kiscsaj megis a keblen melengeti es engedi hogy tegezze, erdekes. Lehet hogy megis tobbe nezi azt a csajt aki karomkodik es vergodik egy csaladi osszejovetelnel. Nem tudsz mit tenni vagy kerdezz ra miert isteniti.

Ha meg tovabbra is ilyen ne menjetek oda mert a felesegednek biztosan rosszul esik meg ha nem mondja akkor is. Hagyd ra es kesz

2019. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
47%

"ugyanaz a foglalkozásuk, ugyanazt az egyetemet végezték" -és ugyanazt a fiút szeretik:)))

ez lehet az ok, ne vedd fel, nem baj, ha nem tegeződnek, szerintem "ne szólj be" és ne álljon közétek ez a probléma, nem szereti jobban az öcsédet, inkább téged nehezebben enged el.

2019. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%
Ha ugyanaz a foglalkozása, mint a feleségednek, elképzelhető, hogy rivalizálás lehet mögötte? Mármint anyukád részéről.
2019. jan. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
37%
Igen es kerdezo a tegezesre ne sokat adj, en mindig is magaztam a parom szuleit pedig engedik a tegezest es nem idosek, paromnak szinten megengedtek a szuleim a tegezest megis jobban esik magazni, a tiszteletunket igy fejezzuk ki es nekunk ihy kenyelmesebb. Inkabb az lenne furcsa ha valaki tegezne oket,nem tudnam megszokni
2019. jan. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
16%

Erre szoktuk mondani, hogy kétszínű.


Lehet, hogy az anyád már csak így fejezi ki az érzelmeit. VAGY:Anyád tiszteli a feleségemet és ezért magázodik és mivel az öcséd párja nem annyira "tiszteletreméltó" (ezt ne úgy értsd hogy bunkó Alpár paraszt) és ezért tegeződik.


Én a helyedben kiverném a balhét.

2019. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
6%
*feleségedet.
2019. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%
Fuuha. Hát ez elég kemény diónak hangzik így elsőre. De megpróbálom egy kicsit pozitív oldalra billenteni a téma hangulatát. Nem lehet, hogy mind ez azért történik, mert az édesanyád próbál az öcséd barátnőjével is kijönni, és jó kapcsolatot ápolni annak ellenére, hogy sok az ellentét? Mármint értem, hogy a feleséged minden elvárásnak megfelel, és úgy gondolod az édesanyád szigorú pillantásokat vet a fiai választottjaira, de az elképzeléssel ellentétben lehet nincsenek is elvárások. Ha mégis, akkor az anyukád éppen egy pozitív fejlődésen megy keresztül, hiszen nem szép mást így megítélni a munkája alapján. De hogy témánál maradjunk, az édesanyád, ha intelligensen viselkedik (már pedig ezzel azt teszi), akkor pont úgy elfogadja az öcséd kevésbé művelt párját, mint a tiédet. Más részt nem hinném, hogy e miatt idegeskedned kellene, mert minden embernek más és más kapcsolatai vannak más és más emberekkel. Nem mérlegelhető két baráti, vagy épp családi kapcsolat, és össze se hasonlítható. Ha az én véleményemet kérdezed, szerintem ne kerüld e miatt az édesanyádat, és ne idegeskedj rajta annyit. Édesanyád talán csak épp erőfeszítést tesz, hogy jobban megismerje a másik lányt, és kompromisszumot köt önmagával, hogy jó kapcsolata legyen az öcséddel, és a lánnyal. Persze lehet tévedek, de ezt vagy az oldja meg, hogy elfogadod, és hiszel benne, hogy a te párod, és te magad sem vagy kevesebb az öcsédnél, és az ő párjánál. Vagy pedig megpróbálod nyíltan tisztázni, és elmondod édesanyádnak, hogy rosszul esik a megkülönböztetés, és hogy a te feleséged el lett hanyagolva. Leszögezem, ez az én néző pontom, lehet tévedek, hiszen nem ismerem a teljes helyzetet. Remélem hamar megoldódik a probléma, és minden rendbe jön. Valamint azt is, hogy picit sikerült segítenem. :)
2019. jan. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Erre nem is gondoltam, hogy talán így alkalmazkodik az új lányhoz, egy hozzá közelebb álló stílusban. A rivalizálás kizárt a feleségemmel. Az is lehet hogy öcsémnek nem volt még barátnője, sokan a családban már rejtőzködő melegként fogadták el! Nagybátyánk mondta is neki pár hónapja, hogyha lesz egy PÁRJA nyugodtan hozza el bemutatni, szeretettel várjuk. Lehet emiatt is úgy van anyánk hogy végre van valakije és nem akarja elriasztani.

De azért akkor is kétszinű viselkedés ez és furcsa hogy mindenki tegeződik mindenkivel a családi ebédnél, még az új jövevény is, az unokái anyja meg magázza! Szólni fogok neki hogy ideje lenne felajánlania a dolgot, mégha nem is az én feladatom ezt megmondani neki! Mert nagyon sértő és kellemetlen a feleségemnek!

2019. jan. 11. 18:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!