Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig helyes segíteni anyagil...

Meddig helyes segíteni anyagilag gyermekünket?

Figyelt kérdés
1.Addig amíg tanul. 2.Már dolgozik de gyűjteni szeretne,illetve könnyebben élni. 3.Örökké. Azt is kérdezném, függ-e a segítség a gyerek hozzáállásától, tehát próbál-e tenni a saját boldogulásáért, teszem azt felsőoktatásban diákmunkát vállal, vagy egyáltalán takarékos-e?
2019. jan. 14. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Ameddig megtehetem, segíteni fogom.

Ha már felnőtt, nem fogom nyilván magamtól elvenni, hogy neki adjam, de ha van lehetőségem, támogatni fogom.

Ha jól nevelem, nem fog kihasználni.

2019. jan. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
Magyarországon semmedig..
2019. jan. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Moncsicsi9876 ***** válasza:
83%
Nagyban befolyásolja a gyerek hozzáállássa a dolgokhoz/szülőkhöz.pl:Ha lattom hogy a gyerekem tanul,esetleg dolgozik és szeretne spórolni, hogy megalapozza az életet ,minden tőlem telheto segítséget ehhez megkapná.De ha pl:semmirekellő lenne ,nem szeretne dolgozni menni,semmi eletcelja nem lenne ,csak buli,hevereszes,szülők tartsák el,penzeljek,szolgálják ki,stb stb .Bizony én ebbe az esetben csak addig támogatnam anyagilag míg tanul,utána szépen álljon a sarkára ahogy akar /illetve tud.
2019. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Az én lányom most megy diákmunkára 16 éves így már lesz pénze.
2019. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Anyagilag és minden szempontból életünk végéig. A gyermek segítése nem választható opció, hanem erkölcsi kötelesség.


A gyermekvállalás el nem évülő felelősség, hiszen nem ő kérte, hogy ide születhessen.

2019. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet akkor ha a gyerek tanul ugyan, próbál munkahelyet keresni, de ezt nagyon módjával teszi mert megszokta hogy a szülő úgyis segít. Csakhogy ez mozaikcsaládban, nem saját gyerek mellett a házastárssal konfliktusokhoz is vezethet. Ezért tettem fel a kérdést leginkább.
2019. jan. 14. 15:49
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Csere Mozaik darabnak miköze a saját gyerekedhez?
2019. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Ameddig tudom és szüksége van rá. Nyilván függ a hozzáállásától, ha 30 évesen bulira kéne pénz arra nem adnék. De ha lakást vesz és az önerőt ki kell pótolni akkor minden további nélkül.
2019. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha tanul akkor tanuljon! Ne dolgozzon,max vakációban.
2019. jan. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig az érettségit le nem teszi minimum.


Sokan úgy vannak vele ha a gyerek eléri a búvös 16ot mehet diákmunkázni, hogy "megtanulja hogyan kell dolgozni", de ezzel max azt érik el, hogy a gyereknek lesz egy pocsék tanulmányi eredménye, és amint elköltözik sosem néz vissza.

2019. jan. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!