Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám elérni hogy...

Hogy tudnám elérni hogy bűntudata legyen?

Figyelt kérdés
Edesapam 1 eve elhagyott engem(18l es a 2 ocsemet 12 ill 10) egybol egy nőhöz koltozott most derult ki pletykak alapjan hogy gyerekuk lesz 7 honap mulva. 2 utcara laknak tolunk, neha neha beszelunk. Nem akrok semmi rosszat nekik, de holnap beszelek apaval es az lenne a kerdesem hogy ti mit mondanatok neki hogy elerjem hogy kicsit buntudata legyen? Pl: miert kellett elhagyni 3 gyereket egy miatt stb..

2019. jan. 14. 19:11
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
32%
El sem vált anyától*
2019. jan. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Magam is voltam hasonló helyzetben, mikor apám elhagyta a családot, viszont nem éltem át akkor amit te érzel most - mert én csak örültem annak, hogy már nem az életem része.

Bár már 15-én beszéltél erről apáddal(?) - úgyhogy lehet már nem aktuális a kérdés - de válasz kulcsa a bűntudat definíciójában, valamint 11-es válaszolóknál van, és abban amit eddig írtál - idézve:

" Nem akrok semmi rosszat nekik (...)Tudjátok, dühítő a tudat, hogy itt vagyunk mi neki és eldobott mint egy szaros pelenkát csakhogy legyen neki egy gyereke! "

Kedves Kérdező. Nem vagy te rossz ember, a haragod teljesen helyénvaló és értem: azt akarod, hogy apád ráébredjen arra, hogy a cselekedete helytelen volt.

Csakhogy lassan te is belépsz a felnőttek világába, ideje megtanulnod hogyan kezeld helyén az érzelmeidet és az embereket, mert a jelenlegi hozzáállásod hátráltathat az életed során.

Így fogalmazol:"Nem azt akarom hogy visszajöjjön isten ments!(...)A szüleim meg azért váltak el mert ezzel a nővel(akitol gyereke lesz) megcsalta anyámat."

El kell keserítselek: ez a férfi titeket nem akkor hagyott el mikor félrekúrt, hanem sosem volt veletek igazán. A biológiai apátok, de elbeszélésed alapján sosem számíthattatok rá. Mivel ő a farka után megy.

Javíts ki ha tévedek, de helyzet a következő:

Összejött anyátokkal, majd megcsinált titeket, aztán jobban kellett neki a másik nő, szóval elváltak, végül csinált "kölyköt" az "új husinak" is... Ez a történet róla szól. Arról, hogy neki mi a jó.

Ahhoz, "hogy érezze kiket veszitett" ennek az embernek szoros köteléket kellett volna veletek ápolnia, fontosnak kellett volna lennetek neki.

De nem voltatok.

Sosem voltatok, és nem is lesztek mert ez az ember ÖNZŐ. Az önző embernek meg csak a saját története fontos. Nem pedig a "megcsalt asszony" a "három elhagyott gyerek" és a "szerető magányos fia/lànya" c. klasszikusok - utóbbi ugyan még nincs befejezve, de már dolgozik rajta...

Most pedig tisztázzuk mi a bűntudat: a bűntudat/megbánás/LELKIISMERET-FURDALÁS (jajj de pontosan fedi a jelentést): azt a jelenséget takarja amikor az egyén etikai és morális értékrendje ellen cselekedvén borzaszó érzés lesz úrrá rajta: bánat, önmagára fordított harag, önbecsülés és méltóság elvesztése - súlyos esetben pedig depresszió is társul hozzá. Pl. Az alany tönkreteszi valaki magántulajdonát vagy árt egy általa szeretett személynek. Bűntudat követi mind a két eseményt, de a fájdalom mértéke összehasonlíthatatlan.

Na itt a gond: a bűntudat nem a környezettől való bűntetés! Soha nem is lesz az! Ahhoz hogy apádnak bűntudata legyen nem elég az őt körbevevő szociális közeg, mert specifikus értékrend kell hozzá, ezt pedig tanulás és tapasztalás során tudják elsajátítani a megfelelő EQ-val (Emotional Quotient) rendelkező személyek. Tehát apádnak meg kéne tanulnia, hogy a család fontos... mennyi idős is? Öreg kutya tanulhat új trükköket, csak sűrűbben kell foglalkoznod vele, és mutatnod neki a helyes mintát! Ja de elvált és alig találkoztok... meg szarba se vesz... Gondolom érted már, hogy a célod kicsit irreális és szélmalomharcot vívsz.

Viszont akkor mit tegyél? Találd meg az utadat, és nézd meg apádat jól: ahogy öregszik, ahogy gyengül. Vedd számba mi vezetett el odáig ahol most tart és ahol lesz.

Mert az ex-neje, a 2 fia, a lánya nem lesznek ott vele amikor szüksége lenne rá. És ha nem tanul gyorsan, akkor a mostani felesége és a következő utódai sem.

Az ilyenek akkor is csúnya véget érnek ha gazdagok, mert eszükbe jut a halálos ágyunkon, hogy senki nem volt velük igazán, és ez talán miatta van. És ez a jobbik eset! Rosszabb esetben utolsó lehelletével is másokat hibáztat a helyzetéért.

Kérdező azokkal legyél akik fontosak neked, és szabadulj meg azoktól akiknek nem vagy fontos.

2019. jan. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

#32-es válaszoló vagyok és bocsi, most vettem észre, hogy valamit elírtam:

#11-es válaszolón kívül #21-esre és #30-asra szerettem volna reflektálni.

2019. jan. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Kérdező, beszéltél apáddal azóta? Vagy van valami fejlemény?
2019. jan. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!