Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ha ezt kérnék...

Ti mit tennétek ha ezt kérnék a szüleitek?

Figyelt kérdés

Négyen vagyunk testvérek. Én vagyok a legkisebb. Három bátyám van. A családomnak van egy gazdasága, de egyedül én és apám dolgozunk benne. a testvéreimet sose érdekelte különösebben. Én, mióta az eszemet tudom, ott dolgozok.

Apám ma megemlítette, hogy hamarosan szeretne nyugdíjba menni. Azt mondta, hogy rám hagyná az egész gazdaságot, a többiekre pedig majd a családi házat.

De azt is mondta, hogy csak akkor hagyja rám ha én eltartom őt és anyukámat.

Nincs rossz viszonyba a testvéreimmel. Jóba vannak, gyakran osszejárunk mindannyian. Nekik van már családjuk. Nekem még nincs, de már tervezem.

Miért én egyedül tartsam el őket?

Ti mit tennétek a helyzetemben?



2019. jan. 15. 17:59
1 2 3
 1/26 Izabella220 ***** válasza:
93%
Gondolom ez a gazdaság pénzt termel.És azt érzi,ezzel biztosítja a jövődet te cserébe gondoskodol róluk.
2019. jan. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem kell nagyra gondolni. Épp annyit termel, hogy most hárman megélünk belőle.
2019. jan. 15. 18:03
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom apukád rendesen fizette a járulékokat, ezért tud nyugdíjba menni. Tehát lesz saját nyugdíja, nem kell őt eltartani. Ha meg nem fizetett, és a "szeretne nyugdíjba menni" csak annyit jelent, hogy nem akar/tud tovább dolgozni a gazdaságban, akkor nincs véleményem.
2019. jan. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igen. Fizetett mindent. Hivatalosan is nyugdíjba mehet jövőre. Ezért is fura az egész.
2019. jan. 15. 18:08
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
Az a kérdés, te szeretnéd-e csinálni, minden más csak mellékes.
2019. jan. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%
Hát azért ezt finoman említsd meg Neki,hogy Neked is lesz családod és életed, nem csak a tesódéknak. Plus kapnak egy házat,egy gazdaságot fent kell tartani,meg egyébként is hagynia kell valakire és a testvèreid max eladnák. Ez nem túl fair így. Úgymond Rád a munkát hagyná meg a kötelezettséget.
2019. jan. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nem akarom őket cserben hagyni, de nem is akarom csak én eltartani őket.

Ez a gazdaság így is csak annyit hozott, hogy pont megéljünk.

Ha nekem is családom lesz, teszem azt két gyerekkel, akkor ez nem fog menni...

A saját életemet akarom élni. Nem akarok ezért még többet dolgozni.

2019. jan. 15. 18:19
 8/26 anonim ***** válasza:
88%

Eltartani? Nem arra gondolt, hogy gondoskodni róluk, ha magatehetetlen betegek lesznek?

Egyébként a ház ott van, ahol a gazdaság? Mert nekem fura, hogy te dolgozz ott, de a ház meg máse lenne.

2019. jan. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Nem. Nem arra gondolt.

A ház bent van a városban, a gazdaság meg kint a határban.

2019. jan. 15. 18:29
 10/26 A kérdező kommentje:
Anyum még meg is lepődött és mondta neki, hogy lesz nekik pénzük, nem kell nekem eltartani őket.
2019. jan. 15. 18:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!