Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ha ezt kérnék...

Ti mit tennétek ha ezt kérnék a szüleitek?

Figyelt kérdés

Négyen vagyunk testvérek. Én vagyok a legkisebb. Három bátyám van. A családomnak van egy gazdasága, de egyedül én és apám dolgozunk benne. a testvéreimet sose érdekelte különösebben. Én, mióta az eszemet tudom, ott dolgozok.

Apám ma megemlítette, hogy hamarosan szeretne nyugdíjba menni. Azt mondta, hogy rám hagyná az egész gazdaságot, a többiekre pedig majd a családi házat.

De azt is mondta, hogy csak akkor hagyja rám ha én eltartom őt és anyukámat.

Nincs rossz viszonyba a testvéreimmel. Jóba vannak, gyakran osszejárunk mindannyian. Nekik van már családjuk. Nekem még nincs, de már tervezem.

Miért én egyedül tartsam el őket?

Ti mit tennétek a helyzetemben?



2019. jan. 15. 17:59
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.


Beletrafáltál. Élete munkáját hagyná rám és én szeretnék a gazdaságban dolgozni, csak nem úgy ahogy azt ő eltervezte.

Pár dolgon változtatnék, de ez most nem lényeg.


Arra, hogy milyen módon történne az eltartás, tényleg nem jutottunk el, de én is biztos vagyok benne, hogy csak anyagi szempontból történne a dolog.


Kis összeggel szívesen segítem ha szükséges, de! én, mint mondtam, szeretnék változtatni pár dolgon.


Mondjuk úgy,hogy én nem azt a gazdálkodási formát szeretném csinálni amiért ő annyit küzdött és próbált rávenni, hogy azt folytassam. Mert az nem életképes. Az, hogy annyit keresünk, hogy épp megélünk az veszélyes..


Mondhatni ő egy önmagában nem életképes vállalkozást akar nekem adni és egy idejét múlt telepet és azt akarja, hogy az onnan befolyó összeggel őt is támogassam.

2019. jan. 15. 23:04
 22/26 anonim ***** válasza:
78%

Értem, akkor ez így azért jóval könnyebb helyzet.


Innentől kezdve, tulajdonképp csak a dolog mikéntjében kell megállapodnotok.

Persze ha jól látom, te szeretnél módszertant váltani, ami nyílván kockázatos, akár anyagilag is, ezért nem mindegy neked, hogy ő mekkora szeletet akar, mert ha kellően nagyot, akkor úgy csak hónapról hónapra létezik a vállalkozás továbbra is, neked meg nincs mozgástered.

Te pedig egyszerre aggódsz az anyagi mozgásteredért, azért hogy keresztülvidd a változásokat apáddal szemben is, és azért hogy a változtatások életképesek is legyenek, ez a három tényező egyszerre pedig már nem kevés bizonytalan tényező.


Én is hasonló helyzetben vagyok mint te, szintén vállalkozás, szintén öröklöm.

Egy kicsit előrébb járok, már módszertant váltottam, sikerek is megvannak.

Ha adhatok tanácsot, legyél kitartó.

Eleinte nagyon nehezen, nagyon apró lépésekben haladtam, de 3 év alatt piszok mód beérett a dolog.

Ezt úgy értem, még a második év végére is 2-2,5x javulást éreztem, aztán a harmadik év végére 10x-esen beérett.

És bár gyakran elégedetlenkedem, merthogy nem itt kéne tartanom úgy érzem (minden siker ellenére), láttam egy riportfilmet egy nagy cég fejével, aki elmondta, hogy nagyon kis lépésekben haladt évtizdeken keresztül, így lett nagyon sikeres és biztos a növekedés.

Ez pedig kicsit megnyugtatott, hogy nem minden a tempó, inkább haladjak biztosan az már siker.

2019. jan. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem igazságtalan. Értem apukádat, hogy élete fő művét akarja rád hagyni. Azt is megértem, hogy te szeretsz ott dolgozni. De mint irod, nagy megélhetést nem ad. Mi lesz, ha lesz családod? Lakásod miből lesz? Mi lesz, ha bármi okból befuccsol a gazdaság. Sosem lehet tudni előre mi történik.

Úgy lenne igazságos, ha a ház majd egyformán osztódna 4 felé. Biztos nem sok, de fix összeg. Szülőkről egyformán gondoskodni, nem eltartani, csak gondoskodni.

Ami a gazdaságot illeti, leülni megbeszélni közösen a többi testvérrel, mi a szándékuk. Előttük is ott a lehetőség, vegyenek részt a munkában. Amennyiben nem akarják csinálni, amihez szívük joga, vállalod te, hogy egyedül dolgozol ott. Ebben az esetben lepapírozni, hogy ők lemondanak róla a javadra.

2019. jan. 16. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Egy többszintes 4 fürdős ingatlan vs vegetáló gazdaság amiből finanszírozd apucit. Teljesen aránytalan.
2019. jan. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


Azt még azért hozzátenném (bár sokat nem számít), hogy a gazdaságot én a nyugdíjba menés után megkapnám, de az ingatlant csak szüleim halála után kapnák meg a testvéreim.

2019. jan. 16. 12:08
 26/26 A kérdező kommentje:

Sokat gondolkodtam és úgy döntöttem nem fogok belemenni a dologba.

Mondom az érveimet.


1. Nem az egyedüli felelősségem eltartani a szüleimet. Négyen vagyunk testvérek. A testvéreim nem mentesülhetnek ez alól.

2. Semmi nem fixálja azt, hogy a gazdaságban fogok dolgozni pl. Tiz év múlva. Lehet csődbe megy és akkor ott leszek munka és pénz nélkül és két szülővel akiket el kell tartanom.

3. Ha családom lesz, akkor nem a nyugdíjas szüleimnek fogom haza hordani a pénzt, hanem a családomnak.

2019. jan. 22. 12:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!